kamienica Praga-Północ

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SE / EAST NEWS

Mieszkańcy Pragi-Północ czekali na to latami. 23 kamienice wreszcie do remontu

2023-03-07 16:24

23 kamienice na warszawskiej Pradze-Północ czeka gruntowny remont. Władze dzielnicy otrzymały bowiem informację ze stołecznego ratusza, że w stosunku do budynków nie odnaleziono nierozpoznanych wniosków o zwrot nieruchomości. W ich sprawie nie toczą się również żadne postępowania administracyjne.

- Wczoraj otrzymaliśmy informację z Biura Spraw Dekretowych Urzędu m.st. Warszawa, że w stosunku do 23 nieruchomości nie odnaleziono nierozpoznanych wniosków o ich zwrot i nie są prowadzone żadne postępowania administracyjne w tej sprawie – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej burmistrz Pragi-Północ Jacek Jeżewski.

23 kamienice na Pradze-Północ do remontu

Wyjaśnił, że otwiera to możliwość przeprowadzenia remontów w tych kamienicach. Podkreślił, że choć budynki są w złym stanie, to do tej pory nie podejmowano prac remontowych w związku z niewyjaśnioną sytuacją prawną.

Wskazał, że wśród najpilniejszych zadań jest podpięcie kamienic do sieci ciepłowniczej oraz założenie instalacji centralnego ogrzewania. Budynki czekają na nowe elewacje, konieczna jest naprawa klatek schodowych.

Czytaj również: Okradł pracodawcę. Wyniósł z pracy kilkadziesiąt tysięcy złotych

Według szacunków władz dzielnicy na remonty potrzeba ok. 15 mln zł. Jeżewski poinformował, że środki na ten cel zamierza pozyskać w ramach rządowego programu, który jest realizowany za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego. Zaznaczył, że remonty pierwszych kamienic rozpoczną się w tym roku.

Burmistrz dzielnicy ocenił, że na samej Pradze-Północ jest jeszcze wiele kamienic, co do których władze dzielnicy czekają na ocenę spraw związanych z roszczeniami.

Spośród 23 nieruchomości, w stosunku do których nie odnaleziono nierozpoznanych wniosków o zwroty i nie prowadzi się postępowań, najwięcej jest na ul. Grodzieńskiej, Wileńskiej, Jagiellońskiej, a także Wołomińskiej.

Zobacz, jak wyglądają prace przy wiadukcie na ul. Marywilskiej:

Zima wróciła do Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE