Podjeżdżali pod blok, nagle usłyszeli krzyk i huk. Od razu wezwali służby

i

Autor: Pxhere

Kryminalne

Miesiącami nie dawała żyć sąsiadce. Na wyzywaniu i nękaniu się nie skończyło

2023-10-03 20:24

49-latce z Ciechanowa grozi do pięciu lat więzienia. Kobieta miesiącami uporczywie nękała swoją sąsiadkę, obrażała ją i zakłócała spokój. Poza tym uszkodziła drzwi do jej mieszkania. Ostatecznie sprawą zajęła się więc policja.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska, 49-letnia mieszkanka tego miasta została zatrzymana po tym, gdy wpłynęło zgłoszenie o uporczywym nękaniu, które złożyła jej sąsiadka, 25-latka.

Nie dawała żyć sąsiadce, zajęła się nią policja

- Z relacji zgłaszającej wynikało, że 49-latka od kilku miesięcy wyzywała ją słowami wulgarnymi, zakłócała spoczynek nocny, uszkodziła też drzwi wejściowe do jej mieszkania, rzucając w nie butelkami. Wartość strat powstałych w wyniku tego zdarzenia wyceniona została na prawie 2 tys. zł - przekazała asp. Zarembska. Jak podkreśliła, zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu uporczywego nękania oraz uszkodzenia mienia.

- Prokurator, na wniosek funkcjonariuszy, podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanej 49-latki dozoru policyjnego. Tym samym została ona zobligowana do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie pięć razy w tygodniu - zaznaczyła asp. Zarembska. Dodała, iż prokurator wydał także wobec agresywnej kobiety zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną 25-latką i zbliżania się do niej.

Jak wyjaśniła rzeczniczka ciechanowskiej policji, za popełnione przestępstwa 49-latce grozi teraz nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Protest studentów na Uniwersytecie Warszawskim - zobacz zdjęcia:

Pruł przez miasto. 265 pkt karnych i dwie kolizje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE