Miejsce Aktywności Lokalnej zamiast odrapanego pawilonu. Pozytywne zmiany na Bielanach

2023-01-26 21:20

Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk przekazał mieszkańcom dzielnicy doskonałe informacje. Stary, odrapany pawilon przy ul. Kasprowicza 14 już wkrótce zamieni się w Miejsce Aktywności Lokalnej. Wieści te spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności.

- Zaczynamy! Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy podpisał umowę na modernizację opustoszałego pawilonu przy ul. Kasprowicza 14. Powstanie tam Miejsce Aktywności Lokalnej - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Czytaj również: Budzący emocje Radisson Blu Sobieski przejdzie wielką przemianę? Warszawiacy podzieleni

Miejsce Aktywności Lokalnej zamiast odrapanego pawilonu na Bielanach

W budynku powstać mają sala do warsztatów teatralnych oraz dwie pracownie do warsztatów plastycznych. Dzięki ścianom modułowym zaistnieje możliwość tworzenia odrębnych salek oraz dużej, wspólnej przestrzeni.

- Przy projekcie modernizacji, a szczególnie planowaniu przestrzeni do zajęć korzystaliśmy z rad m.in. artystów i organizacji od lat współpracujących z naszym urzędem. Podziękowania dla Sebastiana Świerszcza oraz Ewy Turek, przewodniczącej dzielnicowej komisji kultury - dodał burmistrz.

Jak również zaznaczył, prace budowlane powinny zakończyć się w 2023 roku. Same starania o powołanie projektu do życia trwały jednak kilka lat. Pietruczuk zaznaczył, że dzielnica zadba również o zieleń, aby okolica po modernizacji jeszcze bardziej cieszyła oczy.

Instalacja świetlna na wale przeciwpowodziowym podzieliła warszawiaków. „To wygląda jak pas startowy”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE