pies

i

Autor: mazowiecka.policja.gov.pl (screen)

Miał się opiekować psem, monitoring pokazał prawdę. Teraz 40-latkowi grozi więzienie

2023-03-15 17:23

40-latkowi z pow. garwolińskiego grozi kara więzienia za znęcanie się nad psem, którym miał się opiekować pod nieobecność właściciela. Mężczyzna wielokrotnie kopał zwierzę, co zarejestrowały kamery monitoringu na dworcu kolejowym.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie podkom. Małgorzata Pychner, do zdarzenia doszło kilka dni temu na dworcu kolejowym w Pilawie (pow. garwoliński). Policję zawiadomił świadek, który widział, jak mężczyzna wielokrotnie kopał zwierzę.

Czytaj również: Zabawa w chowanego z Policją. Poszukiwany mężczyzna nie wybrał dobrej kryjówki

Mężczyzna kopał bezbronnego psa

Policjanci zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli zapis monitoringu. Na nagraniu widać mężczyznę prowadzącego rower i psa na smyczy. W pewnym momencie sprawca zaczyna kopać zwierzę, gdy wchodziło mu pod koła jednośladu.

- Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Miał on krótkotrwale opiekować się psem pod nieobecność właściciela – powiedziała rzeczniczka. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Zgodnie z przepisami prawa znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, za które grozi do trzech lat więzienia, a jeśli jest to przypadek znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, kara może sięgać pięciu lat

Zobacz, jak wyglądają pociągi warszawskiego metra dla Kijowa:

Przerażające wideo! 40-latek znęcał się nad psem, wielokrotnie kopał zwierzę na smyczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE