metro skoda varsovia

i

Autor: Metro Warszawskie

Metro Warszawskie: nowy pociąg ruszy na tory. Pasażerowie poznali szczegóły

2022-10-25 12:38

Metro Warszawskie przekazało, że producent pociągów Varsovia otrzymał zatwierdzony przez Urząd Transportu Kolejowego komplet dokumentów, pozwalający na użytkowanie pojazdu na stołecznych liniach. Pierwszy z pociągów ma zabrać pasażerów jeszcze przed końcem tego tygodnia.

Nie wiadomo jeszcze, czy pociągi Skody zabiorą pasażerów pierwszej, czy drugiej linii metra. - Taka decyzja jeszcze nie zapadła. Pociągi są przystosowane do obsługi obu linii - powiedziała rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

Nowe pociągi metra ruszą na tory

Varsovia (taką nazwę wybrali warszawiacy dla czeskich pociągów) to jednoprzestrzenny, sześciowagonowy pociąg, który zabierze na pokład 1,5 tys. pasażerów. Jest w nim 230 miejsc siedzących - po 33 miejsca w wagonach czołowych oraz po 41 miejsc w wagonach wewnętrznych. Wnętrze zaprojektowano tak, aby ułatwić podróżowanie różnym grupom pasażerów i dostosowano do przewozu osób z niepełnosprawnościami, wózków dziecięcych i rowerów.

Jest strefa przeznaczona do dłuższych podróży. Znajdują się w niej dwa rzędy sześcioosobowych siedzeń i liczne ekrany informacyjne. Kolejna strefa została zaprojektowana z myślą o szybkiej wymianie pasażerów. To przestrzeń znajdująca się najbliżej drzwi wagonów. Jest tutaj dużo miejsc stojących, pionowy uchwyt pośrodku oraz wiele uchwytów bocznych.

Czytaj również: Tysiące Polaków dostaną dziwnego SMS-a z jednego numeru. Uwaga, to nie oszuści

Przetarg na dostawy do 37+8 (w opcji) nowych, jednoprzestrzennych składów metra został rozstrzygnięty w październiku 2019 roku, a umowa na dostawę podpisana została 30 stycznia 2020 r.

Dantejskie sceny na stacji metra Świętokrzyska. Tłum nie mieści się w korytarzach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE