Utrudnienia w warszawskim metrze

i

Autor: pixabay Utrudnienia w warszawskim metrze

Spore utrudnienia w kursowaniu metra! Zamkną stacje na Pradze

2021-11-02 15:55

Od 6. listopada część stacji na drugiej linii metra będzie wyłączona z użytkowania. Ostatnią otwartą stacją na Pradze - będzie stacja Dworzec Wileński. Przeczytaj, co się stało i jak długo to potrwa!

Pogadane z Dawidem Kwiatkowskim

Spore utrudnienia w metrze!

Utrudnienia spowodowane łączeniem nowych stacji ze starymi potrwają przez tydzień. Od 6 do 13 listopada pociągi drugiej linii metra będą jeździć pomiędzy stacjami Księcia Janusza i Dworzec Wileński. Wyłączone z ruchu będą stacje Trocka, Targówek i Szwedzka.

- Budowa bródnowskiego odcinka drugiej linii metra wchodzi w kolejną fazę. Powstające stacje na Bródnie trzeba zintegrować z funkcjonującym odcinkiem trasy – ułożyć kable energetyczne, telefoniczne, systemów sterowniczych i światłowody, by zapewnić łączność z dyspozytorniami i centralą na STP Kabaty. Prace wymagają czasowego wyłączenia stacji Trocka, Targówek Mieszkaniowy i Szwedzka. Z tego powodu od 6. do 13. listopada pociągi będą jeździły na trasie: Dworzec Wileński – Księcia Janusza - mówi rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert.

W zamian na warszawskie drogi wyjedzie więcej autobusów. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZM2: METRO TROCKA – Trocka – Unicka (dawniej Pratulińska) – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności” – Targowa – DW. WILEŃSKI. Autobusy linii 140, 199, 245, 340 i 738 będą kursowały na trasie wydłużonej do Dworca Wileńskiego. Autobusy linii 527 dojadą do Dworca Wschodniego. Na odcinku ograniczonym przystankami Bieżuńska i Dworzec Wileński (w przypadku linii 527 pomiędzy przystankami Metro Trocka a Dworzec Wileński) pojazdy będą zatrzymywały się tylko na przystanku Szwedzka.

Kursowanie autobusów linii 269 zostanie zawieszone. Autobusy linii 169 i 500 będą kursowały częściej. ZTM uprzedza, że w noce z 5. na 6. oraz z 13. na 14. listopada metro będzie kursować krócej - ostatni pociąg odjedzie z peronu o godz. 0:30.​

Czytaj także: Sąd odrzucił skargę wojewody ws. Marszu Niepodległości! Organizatorzy oburzeni

Sonda
Czy Warszawa jest bezpiecznym miastem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE