Stadion Narodowy

i

Autor: Lukas Plewnia flickr.com Stadion Narodowy

Mecz Polska - Węgry. Utrudnienia w związku z meczem na Stadionie Narodowym!

2021-11-15 7:20

Mecz Polska - Węgry rozpocznie się na PGE Narodowym o 20.45. Już kilka godzin wcześniej kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie stadionu. Od godziny 18.30 wyłączony z ruchu będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Wjechać będą mogły tylko auta mieszkańców z identyfikatorem SK, pojazdy ZTM, taksówki oraz jednoślady.

Nieczynny będzie również parking P+R przy stadionie. Nie będzie można zostawiać samochodów wzdłuż nasypu kolejowego oraz na terenach przyległych.

Również od 18.30 utrudnienia mogą też dotknąć pasażerów komunikacji miejskiej. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego "w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dworzec Wschodni". Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką, natomiast linii E-1 trasą: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Tamka – most Świętokrzyski.

Po meczu, około godziny 22.30, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Poniatowskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii: 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Autobusy linii: 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, natomiast linii 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: Plac Zawiszy - Wiatraczna.

Po zakończeniu meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy linii 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać w kierunku Nowodworów i Gocławia. Więcej będzie również tramwajów. Z przystanku Al. Zieleniecka składy linii 3 odjadą do Annopola, a linii 26 w kierunku osiedla Piaski. Na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9 i 24. Powrót z meczu ułatwi również metro, którego pociągi będą kursowały częściej – na linii M1 co pięć minut, a na linii M2 co trzy minuty.

Kibice posiadający bilety na mecz, zaproszenia oraz akredytacje wydane przez UEFA są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1. strefy biletowej ZTM oraz do bezpłatnego korzystania z parkingów Parkuj i Jedź, od 15 listopada od godziny 6 do 16 listopada do godziny 1. W dniu meczu nie będzie funkcjonował parking P+R Warszawa Stadion.

Po zakończeniu meczu, przez dwie godziny od 22.30 do 00.30 – wzajemnie honorowane będą bilety ZTM i Kolei Mazowieckich. Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 15.11 godz. 23.25, a posiadacze biletów zakodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej muszą je uprzednio aktywować.

Cavaliada 2021 na Torwarze. Emocje sięgały zenitu

QUIZ: Co pamiętasz z Mickiewicza? 10/10 zdobędzie tylko prymus

Pytanie 1 z 10
”Reduta Ordona”:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE