PGE Narodowy

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SE / EAST NEWS

Mecz Polska - Albania. Przedstawiciele PGE Narodowego wydali oświadczenie

2023-02-08 17:46

Gdzie ostatecznie odbędzie się zaplanowany na 27 marca mecz Polska - Albania? Przedstawiciele PGE Narodowego wydali oświadczenie, w którym przekazali, że "grupa ekspertów nie wydała jeszcze rekomendacji ani warunków niezbędnych do organizacji wydarzeń całostadionowych". Zaznaczyli również, że są w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

- Jak wielokrotnie wskazywaliśmy, bezpieczeństwo wszystkich gości odwiedzających PGE Narodowy jest dla nas absolutnym priorytetem, dlatego decyzja w zakresie organizacji wydarzeń całostadionowych, takich jak mecz Polska - Albania, musi być poparta rekomendacjami ekspertów - zaznaczono w oświadczeniu.

Reprezentanci PGE Narodowego podkreślili, że "stadion jest miejscem bezpiecznym". Obecnie ku końcowi zmierza opracowywanie warunków niezbędnych do organizacji ogromnych wydarzeń na obiekcie oraz ustalanie przyczyny powstałej wady, która wykryto pod koniec 2022 roku. 

Czytaj również: Co z targowiskiem pod Halą Gwardii? Remont budynku może ruszyć już w przyszłym roku

Co z meczem Polska - Albania na PGE Narodowym?

- Z uwagi na fakt, że konieczne jest przeprowadzenie badań potwierdzających dotychczasowe analizy, informujemy, że w chwili obecnej współpracująca z PGE Narodowym grupa ekspertów nie wydała jeszcze rekomendacji ani warunków niezbędnych do organizacji wydarzeń całostadionowych, w tym meczu Polska – Albania. Podstawą do wydania takich rekomendacji oraz wytycznych będą wyniki zaplanowanych na najbliższe dni badań oraz kolejne analizy zgromadzonych danych - przekazano.

Przedstawiciele PGE Narodowego są w stałym kontakcie z PZPN-em, aby na bieżąco przekazywać działaczom swoje ustalenia. Jak zaznaczyli, starają się zmieścić w ramach czasowych, by spotkanie mogło zostać rozegrane bez przeszkód.

- Pragniemy dodać, że organizacja wyżej wskazanego meczu wiąże się ze skomplikowanym procesem zgłoszenia konkretnego obiektu do UEFA oraz dopełnieniem szeregu formalności, w tym m.in. przygotowaniem niezbędnej dokumentacji, będącej podstawą do wydania decyzji o możliwości organizacji imprezy masowej. Jak tylko otrzymamy rekomendacje od ekspertów krajowych i zagranicznych, poinformujemy o tym opinię publiczną. Pragniemy dodać, że PGE Narodowy jest miejscem bezpiecznym i w opinii ekspertów w chwili obecnej organizacja pozostałych wydarzeń zaplanowanych na 2023 rok nie jest zagrożona - czytamy.

Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym. Wystawa luksusowych i słynnych aut
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE