Koronawirus w Polsce: Minister Niedzielski opowiedział o zmianach i obostrzeniach - 5.03.2021

i

Autor: Marcin Gadomski / Super Express Koronawirus w Polsce: Minister Niedzielski opowiedział o zmianach i obostrzeniach - 5.03.2021

Mazowsze ZAMKNIĘTE! Minister zdrowia ogłosił LOCKDOWN. Będą nowe obostrzenia. Co się zmieni?

2021-03-11 14:38

Lockdown w województwie mazowieckim. Od poniedziałku, 15 marca na Mazowszu będą NOWE OBOSTRZENIA. Taka jest decyzja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Wszystko przez rosnący wskaźnik zakażeń koronawirusem w województwie mazowieckim. Jakie obostrzenia będą obowiązywał? Szczegóły w naszym artykule.

Lockdown na Mazowszu. Województwo mazowieckie zamknięte. Będą nowe obostrzenia

To już pewne. Będzie lockdown na Mazowszu. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował właśnie na konferencji prasowej o zaostrzeniu środków w województwach mazowieckim i lubuskim. Od poniedziałku, 15 marca, zamknięte będą:

  • hotele,
  • baseny,
  • kina,
  • teatry,
  • muzea,
  • galerie handlowe (z wyjątkiem aptek, sklepów spoż.,
  • nauczanie hybrydowe w klasach I-III szkół podstawowych.

Te zasady mają obowiązywać co najmniej do 28 marca. Nie ma jednak pewności, że nie zostaną przedłużone jeśli liczba zakażeń w tych województwach nie będzie malała.

- Mamy do czynienia cały czas z dynamicznym rozwojem pandemii i trwałym trendem, który przekłada się na przyspieszające obłożenie łózek w szpitalach. W tym tygodniu przyrost obłożenia łóżek to ponad 2,5 tys., tydzień temu było to 2 tys. - powiedział na konferencji Adam Niedzielski. Minister zdrowia zapewnił, że do województw mazowieckiego i lubuskiego zostaną wysłane maseczki ochronne dla obywateli.

Raport z Anteny 11.03
Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE