Mazowieckie: zaatakował maczetą 20-latka i wyjechał do Mielna

2022-08-17 13:30
maczeta
Autor: pixabay.com maczeta (zdj. ilustracyjne)

Horror w Płocku! 22-latek zaatakował maczetą na jednej z ulic 20-letniego mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Podejrzany o napaść został zatrzymany nad morzem.

Jak poinformowała asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, do ataku z użyciem maczety doszło na terenie tego miasta w nocy z 11 na 12 sierpnia - wpłynęło wówczas zgłoszenie o leżącym na ulicy, zakrwawionym mężczyźnie; na miejsce wysłano patrol funkcjonariuszy.

Napastnik uciekł nad morze

- Policjanci zatamowali krwotok i niezwłocznie przekazali 20-latka, mieszkańca Płocka, załodze karetki pogotowia ratunkowego, która przewiozła pokrzywdzonego prosto na salę operacyjną szpitala - przekazała asp. Kowalska. Mężczyzna doznał obrażeń nogi. Interwencję zgłosił przypadkowy przechodzień, który nie był świadkiem napaści. Sprawca ataku uciekł.

Jak podkreśliła asp. Kowalska, już kilkanaście godzin po napaści, płoccy funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ustalili pojazd, którym poruszał się sprawca, a następnie namierzyli i doprowadzili do jego zatrzymania na terenie Mielna (zachodniopomorskie) - napastnikiem okazał się 22-letni mieszkaniec Płocka.

Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności

 - Mężczyzna został w płockiej komendzie przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Prokurator na czas prowadzonego postępowania zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz zakazu opuszczania kraju - zaznaczyła asp. Kowalska.

- Podejrzany w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia czynu i złożył wyjaśnienia - przekazała prokurator rejonowa Małgorzata Orkwiszewska.

Jak wyjaśniła, 22-latkowi przedstawiono zarzut z art. 157 par. 1 Kodeksu Karnego, który dotyczy spowodowania obrażeń powyżej siedmiu dni, za co grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu. - Kwalifikację taką przyjęto po uzyskaniu opinii na temat obrażeń pokrzywdzonego 20-latka - podkreśliła prokurator Orkwiszewska.

Szok w centrum Warszawy. Ukradł walizki z klatki schodowej. Przed policją schował się pod łóżko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE