Matura 2021 od podszewki. Przed nami kolejna edycja Salonu Maturzystów

2020-09-17 19:20
Matura poprawkowa 2020: Kiedy wyniki? CKE podała termin ogłoszenia wyników poprawki
Autor: archiwum se.pl Matura poprawkowa 2020: Kiedy wyniki? CKE podała termin ogłoszenia wyników poprawki

Podczas wydarzenia online przyszłoroczni maturzyście będą mogli się zapoznać ze wszystkimi zasadami panującymi podczas egzaminów dojrzałości. Dowiedzą się również jak najefektywniej przygotować się do poszczególnych testów, a także odwiedzą wirtualne stanowiska uczelni wyższych.

- Chcemy już we wrześniu dostarczyć maturzystom jak najwięcej informacji o egzaminie maturalnym w przyszłym roku i jednocześnie pokazać im jakie są atrakcyjne możliwości studiowania na polskich uczelniach – wyjaśnia nam Anna Wdowińska z portalu edukacyjnego Perspektywy. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie po raz pierwszy w całości odbędzie się w internecie.

- Będą wykłady ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, ale nie tylko. Ze względu na tą bardziej pojemną formułę online mamy również bardzo wiele webinarów, spotkań, konsultacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców – dodaje Anna Wdowińska. Salony Maturzystów odbywają się do 30 września. Każdy dzień przeznaczony jest dla innych regionów Polski. Mazowiecki Salon Maturzystów odbędzie się w poniedziałek 21 września. Między 10 a 13 będzie panel przeznaczony głównie dla uczniów. Od 16 do 19 będzie można korzystać z punktów programu dla całych rodzin.

- Popołudnie to jest czas rodzinny. Jest tam bardzo bogata gama spotkań, które przydadzą się całej rodzinie, bo wiadomo, że matura to jest taki egzamin, który się przeżywa zbiorowo. Poradzimy jak to zrobić, żeby było to mniej dramatyczne – potwierdza ekspertka Perspektyw.

Całe wydarzenie odbędzie się tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE