MATURA 2021 bez obowiązkowego egzaminu ustnego! NOWE PRZEPISY na maturze. Co jeszcze się zmienia?

2020-12-16 14:12
MATURA 2021 bez obowiązkowego egzaminu ustnego! NOWE PRZEPISY na maturze. Co jeszcze się zmienia?
Autor: Canva.com MATURA 2021 bez obowiązkowego egzaminu ustnego! NOWE PRZEPISY na maturze. Co jeszcze się zmienia?

MATURA 2021 bez obowiązkowego egzaminu ustnego! NOWE PRZEPISY! Przemysław Czarnek poinformował o zmianach, jakie czekają uczniów w nadchodzących miesiącach. Zniesienie obowiązku przystąpienia do egzaminu ustnego i egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a także umożliwienie zmiany deklaracji przystąpienia do egzaminu - to główne zmiany. Ale nie wszystkie!

O podpisaniu nowelizacji zawierającej zmiany dotyczące egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnym przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka MEN poinformowało w środę na swojej stronie internetowej oraz konferencji prasowej. Nowe egzaminy ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w dołączonych do rozporządzenia załącznikach, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Jak czytamy na oficjalnej stronie gov - zdający może przystąpić do egzaminu nawet z 6 przedmiotów dodatkowych, jeżeli potrzebuje wyników w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły wyższej.

Zmiany dotyczą również liczby punktów do zdobycia z matematki, oraz ilości zadań otwartych i zamkniętych. Nie zmieni się liczba pytań z obowiązkowego języka polskiego. O wszystkich zmianach przeczytać można na stronie www.gov.pl.

Więcej informacji znajdziecie:

Matura ustna 2021 odwołana! Jasna deklaracja ministrów

Matura 2021 - kiedy się odbędzie? [HARMONOGRAM, DATA]

Trofea Lewandowskiego w 2020 roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE