Mata pójdzie do więzienia? Popularnemu raperowi grozi nawet 8 lat!

i

Autor: Intagram/Mata Mata pójdzie do więzienia? Popularnemu raperowi grozi nawet 8 lat!

Mata pójdzie do więzienia? Za to, co zrobił grozi mu kilka lat!

2022-05-25 15:59

Spontaniczny koncert Maty nad Wisłą może wiązać się dla niego z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Na miejsce przyszło kilkadziesiąt tysięcy osób, a wydarzenie zakończyła policja. Teraz grozi mu nawet kilka lat więzienia. Młody raper komentuje sprawę. Co się wydarzyło?

W poniedziałek znany raper Mata zorganizował koncert na bulwarach wiślanych. Na wydarzenie przyszło kilka tysięcy osób (chociaż jak zaznacza raper, mogło być to nawet 20 tys. osób), a sam artysta występował na barce pływającej wzdłuż bulwarów. Podczas wydarzenia kilka osób wskoczyło do rzeki, aby dopłynąć do barki, na której śpiewał raper. W pewnym momencie do barki podpłynęła policyjna motorówka i policjanci zakończyli wydarzenie.

Czytaj także: Mata rapuje o Gorącej 20 Radia ESKA! Piosenka Kiss cam (podryw roku) HITEM?!

- Przepisy prawa są jasno określone, jakie imprezy mogą być organizowane i pod jakimi warunkami. Rozumiemy zabawę, ale przede wszystkim dla nas liczy się bezpieczeństwo - powiedział rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Policjant wskazał, że w tej sprawie prowadzona jest aktualnie analiza prawna.

Mata komentuje

Po poniedziałkowym koncercie Mata na swoim profilu na Instagramie przeprosił swoich fanów. "Słuchajcie, jest mi w c**j przykro, że czekaliście dzisiaj na marne. Do końca próbowaliśmy coś wymyślić, ale dostałem info, że jeśli pojawię się na plaży, to będzie nam groziło do ośmiu lat pozbawienia wolności za organizowanie nielegalnych wydarzeń masowych" — napisał.

- Wczoraj dużo osób skakało do Wisły, a po stronie Poniatówki jest dużo głębiej i wiry są znacznie silniejsze, więc ryzyko, że komuś z was stałaby się krzywda, było po prostu za duże — dodał raper.

Rzecznik KSP, odnosząc się do tego, zaznaczył, że organizując imprezę na kilka tysięcy osób, należy pamiętać o bezpieczeństwie każdego uczestnika. - Nie wystarczą chęci. Jeżeli ktoś zapomina o przepisach prawa, musi liczyć się z odpowiedzialnością - podkreślił nadkomisarz. Dodał, że o tym, jakie warunki muszą zostać spełnione, mówi ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych.

- Słuchajcie, to nie jest moja wina, że ja wrzuciłem na story moją piosenkę, a tam przyszło 20 tysięcy ludzi - powiedział Mata na Instagramie.

Czy Mata to BRATNIA DUSZA Cleo?

QUIZ. Znane utwory polskich wokalistek! Przyporządkuj właściwy tytuł

Pytanie 1 z 15
W której piosence Doda śpiewała, iż "każdy na początku wierzy, że jest dla niego plan"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE