Marszałek województwa w roli... rapera. Ruszył Budżet Obywatelski Mazowsza

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Marszałek województwa w roli rapera! Ruszył Budżet Obywatelski Mazowsza [WIDEO]

2020-03-02 17:47

Ruszył nabór projektów do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Marszałek czeka na pomysły stworzenia miejsc rekreacji, poprawy bezpieczeństwa na drogach, zakupu karetek i sprzętu medycznego, a także warsztatów i wydarzeń kulturalnych. Projekty muszą mieścić się w zadaniach samorządu województwa, a inwestycje - na jego terenie. Do wydania jest 25 milionów złotych, powstał też spot, w którym marszałek Adam Struzik... rapuje.

Warsztaty dla seniorów, sprzęt medyczny, czy poprawa bezpieczeństwa na drogach - to pierwsze z pomysłów na pierwszą edycję Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W poniedziałek ruszył nabór projektów. Do wydania jest 25 milionów złotych.

Wystarczy mieć pomysł i 50 podpisów poparcia. - Do 31 marca będziemy zbierali te projekty, później do końca maja nastąpi ich ocena. Później ocenimy to pod względem merytorycznym i przygotujemy listę do głosowania - mówi marszałek Adam Struzik.

Budżet Obywatelski Mazowsza aktywizuje i integruje, a także daje nam swobodę w wyborze najważniejszych dla nas przedsięwzięć. Oddajemy mieszkańcom głos i inicjatywę, ponieważ to oni najlepiej wiedzą, co jest potrzebne – podkreśla marszałek Adam Struzik. I dodaje, że dzięki inicjatywie samorząd chce poznać i odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców zarówno dużych miast, jak i najmniejszych miejscowości. – Zachęcam do współdecydowania o tym, co będzie realizowane w regionie, zgłaszania swoich projektów i głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza, bo można nie tylko zmienić swoją małą ojczyznę, ale też sprawić, by wszystkim żyło się lepiej, a Mazowsze rozwijało się i piękniało - dodaje marszałek.

Do budżetu można zgłaszać pomysły na inwestycje, a także warsztaty i wydarzenia kulturalne. - Są już pierwsze pomysły na warsztaty rehabilitacyjne, spotkania poszerzające wiedzę seniorów na przykład o tym, jak korzystać z internetu. Sejmik młodzieżowy pracuje nad swoim projektem, dużo pomysłów dotyczy też dróg wojewódzkich, przejść dla pieszych, poprawy bezpieczeństwa na drogach, szkoleń dla kierowców... - wylicza Anna Obłoza z Biura Dialogu Społecznego.

Jest kilka obostrzeń - projekty muszą się mieścić w zadaniach samorządu województwa i na jego terenie. Więcej przykładów i zasady budżetu znajdziecie na stronach urzędu marszałkowskiego.

QUIZ. Miejski slang. Znasz go? Sprawdźmy...

Pytanie 1 z 10
O przedstawicielu jakiego zawodu mówi się "złotówa"?
e-Uzależnienia