Marsz Niepodległości

i

Autor: PAP/Rafał Guz

Marsz Niepodległości 2022 w Warszawie. Uczestnicy są już na miejscu, duże siły policyjne gotowe

2022-11-11 13:31

Uczestnicy Marszu Niepodległości 2022 zbierają się już w okolicach ronda Dmowskiego. Na miejscu są również policjanci, którzy mają zabezpieczać wydarzenie.

Marsz Niepodległości 2022 - uczestnicy już zbierają się na rondzie Dmowskiego

Oficjalnie Marsz Niepodległości rozpocznie się o godzinie 14, a manifestacja z ronda Dmowskiego ma wyruszyć o godz. 14.30.

Po godz. 13 w okolice ronda Dmowskiego przybyli uczestnicy manifestacji. Wielu z nich trzyma w rękach sztandary w barwach narodowych. Nad głowami zgromadzonych powiewają także flagi z symbolami Młodzieży Wszechpolskiej oraz innych organizacji narodowych. Nie brakuje czerwonych sztandarów z białym orłem. Niektórzy z uczestników mają białoczerwone opaski na ramionach, inni poprzypinali do kurtek kotyliony.

Czytaj również: Marsz Niepodległości 11 listopada 2022: Gdzie? O której godzinie? Sprawdź trasę i mapę przemarszu, program i utrudnienia

Policja gotowa na Marsz Niepodległości 2022

Na trasie przemarszu są duże siły policji. W pobliżu zaparkowane są wozy policyjne i tzw. polewaczka. Funkcjonariusze trasę patrolują również ze śmigłowca i za pomocą dronów. Samo rondo Dmowskiego, a także fragmenty Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej są zagrodzone metalowymi zaporami.

Na chodnikach znajduje się wiele stoisk, w których sprzedawcy oferują flagi, szaliki, czapki. Na skwerze nieopodal Pałacu Kultury i Nauki aktywiści organizacji narodowych zachęcają do wsparcia finansowego Marszu Niepodległości.

Przy parkingu przed Pałacem Kultury odbywa się odprawa Straży Marszu Niepodległości. Kilkuset mężczyzn w pomarańczowych kamizelkach, w hełmach na głowach słucha w skupieniu ostatnich wskazówek dotyczących sposobu zabezpieczania marszu.

Marsz Niepodległości około godz. 16.30 Alejami Jerozolimskimi i Mostem Poniatowskiego dotrze na błonia Stadionu Narodowego.

Manifestację, która od lat przechodzi ulicami Warszawy w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, od 2011 roku organizuje stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Warszawa przed Marszem Niepodległości 2022. Po ulicach wala się niezabezpieczona kostka brukowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE