Marsz Niepodległości 2022 w Warszawie

i

Autor: PAP/Paweł Supernak

Marsz Niepodległości 2022. Rafał Trzaskowski zabrał głos ws. przebiegu wydarzenia

2022-11-11 17:42

Rafał Trzaskowski wziął udział w konferencji prasowej na temat przebiegu tegorocznego Marszu Niepodległości. Prezydent Warszawy opisał, jak z jego perspektywy przebiega wydarzenie.

Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości 2022

- Przez cały dzień obserwujemy ulice miasta, obserwujemy też marsz narodowców. [...] Ja się cieszę, bo presja ma sens. Rzeczywiście w tym roku ten marsz odbywa się w sposób dosyć spokojny. Mamy oczywiście do czynienia z pewnymi incydentami, przede wszystkim z pirotechniką, która jest zakazana i zwracaliśmy na to uwagę policji - zaznaczył prezydent Trzaskowski na konferencji, która odbyła się o godzinie 16:30, gdy Marsz szedł jeszcze ulicami Warszawy.

Polityk zaznaczył, że doskonale pamięta lata, gdy w czasie wydarzenia miasto było dewastowane. Z tego powodu zabezpieczono sporą część infrastruktury.

Czytaj również: Marsz Niepodległości 2022. Zdeptano flagi UE i LGBT+, spalono flagę Strajku Kobiet

- Jedyne co mnie niepokoi, to hasła, które się pojawiają - hasła antyukraińskie, antyeuropejskie, dlatego że jestem głęboko przekonany, że w Dzień Niepodległości powinniśmy się wszyscy wspólnie zastanowić, co oznacza patriotyzm. Patriotyzm dziś jest na pewno zabieganiem o polską rację stanu, o silne relacje z Unią Europejską, o silną pozycję w Unii Europejskiej i oczywiście o wspieranie Ukrainy i Ukraińców - podkreślił Trzaskowski.

Warszawa przed Marszem Niepodległości 2022. Po ulicach wala się niezabezpieczona kostka brukowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE