Tak wyglądał Marsz Niepodległości 2021 - ZDJĘCIA

2021-11-11 18:31

W czwartek, 11. listopada w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości 2021. Uczestnicy i uczestniczki przeszli trasą prowadzącą od ronda Dmowskiego do stadionu PGE Narodowego. W artykule znajdziecie zdjęcia z tego wydarzenia.

Marsz Niepodległości 2021 zakończony. W wydarzeniu, które odbyło się 11. listopada w Warszawie wzięło udział - według szacunków organizatorów - około 100 tys. osób. Marsz miał status wydarzenia państwowego. Nadano mu go we wtorek, 9 listopada. Wcześniej, decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie uznano go za nielegalny. Uczestnicy i uczestniczki marszu twierdzili jednak, że odbędzie się niezależnie od decyzji władz lokalnych czy państwowych. Wiele mieszkanek i mieszkańców Warszawy obawiało się powtórki z 2020 roku, kiedy to dochodziło do starć z policją, a na trasie marszu miały miejsce groźne zdarzenia, jak na przykład wrzucenie racy do jednego z mieszkań, co wywołało pożar. Tym razem, choć również nie obyło się bez incydentów, Marsz Niepodległości przebiegał w miarę spokojnie. Wiele osób podkreśla dobre przygotowanie policji i zabezpieczenie wydarzenia. Sytuację na bieżąco śledzili nasi reporterzy. Wykonane przez nich zdjęcia znajdziecie w galerii.

W formie 24: dieta łagodząca stres
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE