Rondo Dmowskiego

i

Autor: Paul Sableman flickr.com Rondo Dmowskiego

Marsz Niepodległości 2021 - trwa zabezpieczanie placu budowy na rondzie Dmowskiego

2021-11-10 8:06

Marsz Niepodległości 2021 odbędzie się jako wydarzenie państwowe. Oznacza to, że marsz został formalnie zalegalizowany. Tymczasem na rondzie Dmowskiego trwa zabezpieczanie placu budowy i znajdujących się tam materiałów. Więcej na ten temat w artykule.

Zabezpieczanie ronda przed Marszem Niepodległości

W związku z nadchodzącym Marszem Niepodległości wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł polecił prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu uprzątnięcie wszelkich potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów na jego trasie - wynika z pisma opublikowanego przez Radio Zet. "Wbrew temu, co zawarł wojewoda w piśmie, prace polegające na zabezpieczeniu placu budowy na rondzie Dmowskiego trwają już od kilku dni. Spotkania i wizje lokalne z policją również się odbywają" - przekazała PAP rzecznik stołecznego ratusza.

18-latek podejrzany o śmiertelne pobicie mężczyzny

Jak podkreśliła, we wtorek "po raz kolejny prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział, że materiały budowalne zostaną usunięte, podobnie jak elementy małej architektury miejskiej. Miasto, jak zawsze stanie na wysokości zadania" - dodała. "Nie zmienia to faktu, że za bezpieczeństwo uczestników wszystkich zgromadzeń odpowiada policja. A odpowiedzialność za marsz w dniu 11 listopada przejęli organizatorzy tej państwowej uroczystości, czyli rządzący" - wskazała Monika Beuth-Lutyk. "Można też się zastanawiać, czego obawia się pan wojewoda formułując takie polecenia, skoro mamy do czynienia z patriotyczną uroczystością" - podsumowała.

Ławki, kosze i stojaki na rowery do zabezpieczenia

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł polecił uprzątnąć z trasy Marszu Niepodległości m.in. o materiały składowane w związku z prowadzonymi pracami remontowymi, fragmenty luźnych nawierzchni drogowych, czy elementy małej architektury, takie jak ławki, kosze na śmieci, czy stojaki na rowery. Przedmioty mają być uprzątnięte na odcinku od ronda Dmowskiego do ronda Waszyngtona, czyli na trasie odbywającego się 11 listopada Marszu Niepodległości, od godz. 20 w środę do godz. 24 w czwartek. Jak wynika z pisma, do godz. 20 w środę prezydent Warszawy ma poinformować wojewodę o wykonaniu polecenia.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE