Marsz Miliona Serc w Warszawie. Ratusz przekazał informację o frekwencji

i

Autor: PAP/Paweł Supernak Marsz Miliona Serc w Warszawie. Ratusz przekazał informację o frekwencji

Marsz Miliona Serc

Marsz Miliona Serc w Warszawie. Ratusz przekazał informację o frekwencji

2023-10-01 16:53

W Marszu Miliona Serc uczestniczy około miliona serc. Taką informację podał Ratusz w Warszawie, a wcześniej o frekwencji w manifestacji w stolicy Polski w swoich mediach społecznościowych napisał szef Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk. O mniejszej liczbie uczestników informuje policja.

W niedzielę 1 października 2023, w samo południe na rondzie Dmowskiego w Warszawie zebrali się uczestnicy zainicjowanego przez lidera PO Donalda Tuska Marszu Miliona Serc. Manifestanci około godziny 13:00 wyruszyli ulicami: Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II do ronda "Radosława".

Milion uczestników Marszu Miliona Serc w Warszawie

O frekwencji podczas Marszu Miliona Serc w Warszawie chwilę po godzinie 14:00 w swoich mediach społecznościowych poinformował Donald Tusk. - Ponad 1 000 000 biało-czerwonych serc w Warszawie! - przekazał przewodniczący Koalicji Obywatelskiej.

Informację przekazaną przed Tuska potwierdził na łamach tvn24.pl rzecznik warszawskiego ratusza Jakub Leduchowski. Jak czytamy w serwisie: - W marszu uczestniczy około miliona osób.

Marsz Miliona Serc - dane policji. Ilu uczestników?

Swoje dane o frekwencji podczas Marszu Miliona Serc podała również policja.

Na rondzie Dmowskiego, gdzie rozpoczął się "Marsz Miliona Serc", jest 60 tysięcy osób - wynikało z nieoficjalnych danych policji. Około godziny 13:00 według nieoficjalnych szacunków policji łącznie na trasie przemarszu było 100 tysięcy osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE