maraton

i

Autor: PIOTR PIWOWARSKI / SE / EAST NEWS

Sport

Maraton Warszawski 2023. "Rewolucyjna trasa". Kiedy odbędzie się bieg?

2023-09-23 12:13

Maraton Warszawski to prawdziwe święto biegaczy. Jako jeden z nielicznych maratonów na świecie odbywa się on nieprzerwanie od 1979 roku. Sprawdźcie, kiedy dokładnie odbędzie się impreza, na jakiej trasie pobiegną uczestnicy oraz ile wynosi opłata startowa. Zebraliśmy najważniejsze informacje.

Spis treści

  1. Maraton Warszawski 2023 - kiedy się odbędzie?
  2. Maraton Warszawski 2023 - trasa biegu
  3. Maraton Warszawski 2023 - zapisy, opłata startowa, koszulka
  4. Maraton Warszawski - medal

Maraton Warszawski 2023 - kiedy się odbędzie?

Start w maratonie lub poprawa swojego życiowego wyniku na tym dystansie to marzenie wielu osób. W 2023 roku Maraton Warszawski odbędzie się w niedzielę, 24 września. Start biegu planowany jest na godzinę 9:00.

Maraton Warszawski 2023 - trasa biegu

Biegacze po raz pierwszy wyruszą spod Pałacu Kultury i Nauki. Następnie pobiegną trasą: Al. Jerozolimskie, Wybrzeże Szczecińskie, Wybrzeże Helskie, Zatylna, Jagiellońska, przez most Gdański, Zygmunta Słomińskiego, Pamiętajcie o Ogrodach, Kłopot, Burakowska, Powązkowska, Tatarska, Jana Ostroga, Wawrzyszewska, Obozowa, Dywizjonu 303, Radiowa, Klaudyn, Estrady, Wólczyńska, Tomasza Nocznickiego, al. gen. Marii Wittek, Marymoncka, Podleśna, Lektykarska, Rudzka, Adama Mickiewicza, gen. Władysława Andersa, Muranowska, Bonifraterska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyska, Jasna, Złota, Marszałkowska, Świętokrzyska, Emilii Plater. Meta również będzie się znajdowała pod PKiN.

Maraton Warszawski 2023 - zapisy, opłata startowa, koszulka

Zapisy na Maraton Warszawski potrwają do 23 września. Opłata startowa do 21 września będzie wynosiła 250 zł, a później, tuż przed zawodami - 300 zł. Koszulki imprezy można nabyć w dwóch wariantach - New Balance za 79 zł oraz bawełnianą za 49 zł.

Maraton Warszawski - medal

Wielu biegaczy nie może już zapewne doczekać się momentu, gdy na ich szyi zawiśnie medal, będący ukoronowaniem całego trudu. - Medal ma formę symbolicznej wstęgi oplatającej Warszawę. Na awersie przedstawiono starą i nową architekturę stolicy – w pamiątkowym medalu łączy się tradycja i nowoczesność. Uwieczniony widok na Warszawę nawiązuje do okolic startu i mety biegu, stąd wieżowce. Pałac Kultury i Nauki pokazany został w postaci zbliżenia na mury budowli – na dolnej części wstążki widzimy fasadę budynku - opisują go organizatorzy zawodów.

Murale w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Biegacze opanowali Warszawę. Półmaraton Praski przebiegł ulicami stolicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE