mamaginekolog

i

Autor: fot. instagram.com/mamaginekolog

Media

Mama Ginekolog odpowie za swoje skandaliczne zachowanie. NFZ nałożył karę

2023-03-23 15:28

Influencerka Mama Ginekolog zaliczyła wizerunkową wpadkę po swoim wpisie. Po kontroli NFZ nałożono 25 tys. kary na Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka za bezprawną hospitalizację Mamy Ginekolog. Sprawdźcie, jakie konsekwencje poniesie lekarka?

Kara dla Mamy Ginekolog za przyjmowanie znajomych poza kolejnością

Afera dotycząca zachowania influencerki znanej jako Mama Ginekolog skończyła się nałożeniem przez NFZ kary w wysokości 25 tys. kary na Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka za bezprawną hospitalizację ich lekarki rezydentki. Na swoim profilu Mama Ginekolog, czyli Nicole Sochacki Wójcicka, przyznała się do tego, że przyjmuje w publicznym gabinecie swoje znajome poza kolejnością. Wyznanie lekarki wywołało fale oburzenia wśród kobiet, które w ramach NFZ muszą często długo czekać na wizytę.„Każdy tak robi. Ja o tym rozmawiałam z zarządem, z profesorem. To jest normalne. To jest też sposób, żeby skrócić kolejki i dostęp po prostu do lekarza” - tłumaczyła influencerka.

Z jej zdaniem nie zgodził się NFZ, który napisał na Twitterze:„Nie ma zgody na przyjmowanie koleżanek i rodziny poza kolejnością w ramach kontraktu z NFZ. W trybie pilnym żądamy wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, gdzie przyjmuje @mamaginekolog. Nie ma lepszych i gorszych pacjentów."

Zarząd Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka UM, oficjalnie zaprzeczył, że wydał lekarce zgodę na przyjmowanie znajomych poza kolejnością. Szpital powołał zespół kontrolny do wyjaśnienia tej sprawy, a lekarka za swoje działanie otrzymała naganę od zarządu.

Influencerka najwidoczniej próbuje ratować swoją nadszarpniętą reputację w social mediach i wydała oświadczenie o następującej treści:"W związku z komunikatem NFZ z dnia 22.03.2023 r. dotyczącym nałożenia kary finansowej na Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka, mojego pracodawcę, wyrażam żal i jednocześnie zobowiązuje się wpłacić 25 tys. zł, czyli kwotę wymierzonej szpitalowi kary. Kwotę tę wpłacę na należącą do szpitala Fundację UCZKiN, która zajmuje się wsparciem jego rozwoju. Z pokorą przyjmuję także naganę otrzymaną od zarządu UCZKiN. Jednocześnie bardzo przepraszam za szum medialny, który powstał wokół mojej osoby i mojego pracodawcy" – napisała na profilu Mama Ginekolog.

Kim jest Mama Ginekolog?

Nicole Sochacki-Wójcicka na co dzień jest lekarzem rezydentem w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej profil na Instagramie śledzi 934 tys. użytkowników. Prowadzi też blog internetowy oraz sklep, w którym sprzedaje ubrania dla kobiet, dzieci, a także kosmetyki.

Czy trzeba iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego po ciąży i porodzie? M jak mama
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE