Limity na prąd 2023

i

Autor: Getty Images Limity na prąd 2023 - stawki zatwierdzone przez Sejm 7 października 2022. Od kiedy limit na prąd?

Maksymalna cena prądu dla samorządów i firm. Rząd zajmuje się projektem

Zamrożenie cen prądu dla małych i średnich firm oraz samorządów - taką propozycję przedstawi dziś (11 października) minister Anna Moskwa. Maksymalna cena energii ma wynosić 860 zł/MWh, a według niektórych doniesień nawet 800 zł/MWh.

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa przedstawi na wtorkowym posiedzeniu rządu informację o projekcie "ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku".

Maksymalne ceny prądu

Chodzi o taryfy na prąd dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Jak powiedział we wtorek rano minister rozwoju Waldemar Buda rozmowie z wp.pl, będzie to gwarantowana cena na poziomie taryfowym ustalonym przez Urząd Regulacji Energetyki.

Według ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej" rząd zdecydował się na wprowadzenie cen maksymalnych, które będą chronić małe i średnie firmy, samorządy i tzw. odbiorców wrażliwych. Dla tych kategorii stawki nie powinny przekroczyć 860 zł/MWh. Według innego rozmówcy gazety mogą być nawet niższe, niż 800 zł. W rozmowie z wp.pl minister Buda nie chciał mówić o konkretnej stawce. Uważa jednak, że przedsiębiorstwa będą mile zaskoczone.

Tańszy prąd w Polsce

Minister Buda poinformował, że będzie to gwarantowana cena prądu na poziomie taryfowym ustalonym przez URE. Taka sama taryfa obowiązywać będzie dla samorządów.

- Myślę, że energia w Polsce będzie jedną z najtańszych w Europie - stwierdził minister rozwoju.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Tani węgiel pod Warszawą. Nie wszyscy mogą go jednak kupić
  2. Ceny paliw. Będą kolejne podwyżki na stacjach. "Dwa scenariusze, oba pesymistyczne"
  3. W Warszawie można spotkać wilki! "Będą coraz częściej występowały w obrębie i w okolicy miasta"
Tak oszczędza się prąd w Warszawie. Latarnie świecą w ciągu dnia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE