Superksiezyc

i

Autor: Maciej Kurek

Magiczny księżyc w Warszawie! Spójrz w górę! [Superksieżyc marzec 2020 FOTO]

2020-03-10 19:11

Spójrz do góry! Pełnia księżyca, która rozpoczęła się 9 marca, wciąż trwa. Tym razem możemy na niebie zobaczyć Czerwony Księżyc! Superksieżyc w pełni odrobił stolicę. Specjalnie dla Was zrobiliśmy mu zdjęcia, które w pełni pokazują jego majestat. Zjawiskiem możecie cieszyć się również na żywo jeszcze przez kilka godzin.

Pełnia księżyca to niezwykle zjawisko, które obserwujemy zazwyczaj tylko raz w miesiącu. W marcu nasze oczy cieszy wspaniały Robaczy Księżyc, który jest jednocześnie określany Pełnią Śmierci. Druga z nazw związana jest oczywiście z odejściem zimy. Obecna pełnia jest ostatnią podczas panującej pory roku, bo już za kilka dni rozpocznie się wiosna astronomiczna i kalendarzowa. Jak wygląda 10 marca 2020? Tak Krwawego Księżyca nie widzieliście od dawna! Specjalnie dla Was zrobiliśmy mu kilka zdjęć. Warto wiedzieć, że Czerwony Księżyc w tym przypadku połączony jest z Superksiężycem, co oznacza, że optycznie wydaje nam się o wiele większy niż zazwyczaj. Fotografie Krwawego Księżyca znajdziecie w poniższej galerii. Uwieczniony został na warszawskiej Pradze.

Eska Rock szybkie pytania MARIA SADOWSKA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE