Magdalena Ejsmont nową komendantką straży miejskiej! To pierwsza kobieta w historii na tym stanowisku!

i

Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe Magdalena Ejsmont nową komendantką straży miejskiej! To pierwsza kobieta w historii na tym stanowisku!

Magdalena Ejsmont nową komendantką straży miejskiej! To pierwsza kobieta w historii na tym stanowisku!

2022-05-23 16:30

To pierwsza taka sytuacja w historii warszawskiej straży miejskiej! Zdradzono, kto zastąpi komendanta Zbigniewa Leszczyńskiego, z którego działań mieszkańcy nie byli zadowoleni. Szefem strażników miejskich po raz pierwszy będzie kobieta. Stanowisko objęła Magdalena Ejsmont.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powołał Magdalenę Ejsmont na stanowisko komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy. To pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii formacji.

– O wyborze Magdaleny Ejsmont na stanowisko komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy zdecydowały nie tylko profesjonalizm i ogromne doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa oraz analizy zagrożeń, ale również doskonała znajomość formacji, którą będzie kierować. To bardzo ważne w obliczu wyzwań, przed jakimi stoi dzisiaj stołeczna staż. Liczę, że nowe otwarcie, konstruktywny dialog i nastawienie na rozwój formacji pozwolą jej jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo warszawianek i warszawiaków – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Czytaj także: Zbigniew Leszczyński nie jest już komendantem straży miejskiej. Dlaczego?

– W pierwszej kolejności pragnę skoncentrować się na właściwej atmosferze pracy wewnątrz formacji. Jestem przekonana, że ma to istotne znaczenie w zapewnieniu sprawności jej funkcjonowania. Planuję spotkanie ze związkami zawodowymi działającymi w straży. Jestem w pełni otwarta na dialog i liczę na dobrą, konstruktywną współpracę. Jesteśmy tu dla mieszkanek i mieszkańców, ich głos będzie zawsze słyszany – zapewnia komendant Magdalena Ejsmont.

Magdalena Ejsmont: Kim jest?

Magdalena Ejsmont to absolwentka:

  • kierunku Zarządzania Ruchem Lotniczym Akademii Obrony Narodowej,
  • podyplomowych studiów Problematyki Zorganizowanej Przestępczości i Terroryzmu na Uniwersytecie Warszawskim,
  • podyplomowych studiów w zakresie Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji w Collegium Civitas
  • oraz podyplomowych studiów Psychologii śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej w Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej.

Posiada bogate, dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w służbach specjalnych. Zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem Sił Zbrojnych RP ­– zarówno w kraju, jak też zagranicą. Służyła w Afganistanie. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz służby specjalne, w tym dotyczące tematyki analizy zagrożeń.

Od czerwca 2017 r. pracowała w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, gdzie zajmowała się obszarem bezpieczeństwa imprez masowych i zgromadzeń.

Czego warszawiacy oczekują od nowego komendanta straży miejskiej?

Sprawdź, czy dostaniesz się do straży granicznej. Test z pytaniami z poprzednich lat

Pytanie 1 z 17
Gdzie ma swoją siedzibę Europejski Trybunał Sprawiedliwości?