Maffashion oddała Instagram medykom! Jak wygląda dzień z życia ratownika medycznego?

2020-04-29 14:22 STAN
Instagram Maffashion przejęty przez ratowników medycznych
Autor: Instagram/Maffashion_official

Warszawska blogerka modowa postanowiła wykorzystać swoją popularność w słusznym celu. Na Instagramie obserwuje ją 1,3 mln osób. Na jeden dzień oddała swój profil ratowniczce medycznej, która opowiedziała o tym, jak wygląda jej dzień podczas pandemii koronawirusa i przekazała wiele istotnych wskazówek. Gdzie można zobaczyć materiały? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Instagram Maffashion przejęty

Julia Kuczyńska zazwyczaj wykorzystuje swoje profile w mediach społecznościowych do informowania o najnowszych doniesieniach ze świata mody. Podczas ostatniej doby jej profil na Instagramie został przejęty przez ratowniczkę medyczną. W ten sposób informacje o pracy medyków w tym trudnym czasie dotarły do większego grona odbiorców - na Instagramie Maffashion obserwuje 1,3 mln osób!

Jak wygląda dzień z życia ratownika medycznego?

Ratowniczka Ana opowiadała, że zaczyna swój dzień o 6 rano. Już na początku pojawiła się pierwsza wskazówka dotycząca bezpieczeństwa - nigdy nie korzystaj z telefonu podczas jazdy samochodem. Ratowniczka następnie spotkała się ze znajomą, która przekazała jej dodatkowe maseczki ochronne. Następnie Ana pokazała jak wygląda podróż karetką do pacjenta. Poinformowała kiedy ratownicy medyczni muszą założyć kombinezon.

Najwięcej osób umiera na choroby serca

Ratowniczka przypomniała, że podczas pandemii koronawirusa wciąż najwięcej osób umiera na choroby serca. Różnica jest taka, że dużo trudniej uzyskać pierwszą pomoc, m.in. dlatego, że ludzie boją się, że podczas udzielania pierwszej pomocy mogą zarazić się koronawirusem.
- Nawet jeżeli się boisz, podejdź do człowieka i po prostu uciskaj jego klatkę, jeśli nie masz pewności, że żyje. Non stop mocno - tłumaczyła Ana.

Dlaczego nie wolno okłamywać medyków?

Mogliśmy też podejrzeć jak wygląda transport osób karetką. Ratownicy przewozili osobę zdrową, która przebywała w placówce, w której potwierdzono koronawirusa. Nawet w takich przypadkach ratownicy medyczni muszą zachować odpowiednie środki ostrożności, tj. założyć kombinezon czy gogle.

- Jeśli pacjent zatai informacje o ewentualnych objawach, zespół będzie co najmniej na 2 tyg. wyłączony z systemy. A nawet więcej zespołów. Nie będzie miał kto jeździć w karetkach, bo po prostu nie będzie ludzi - tłumaczy ratownik na nagraniu.

Ana poruszyła też inne ważne tematy, m.in. prawa kobiet czy dostęp do edukacji seksualnej. Całą relację wciąż można zobaczyć na instagramowym profilu Maffashion.

Co sądzicie o takich akcjach? Zagłosujcie w naszej ankiecie.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?