podróże

Lotnisko Warszawa-Radom. Kiedy otwarcie? Dokąd można polecieć?

2023-04-27 8:49

Lotnisko Warszawa-Radom zostanie oficjalnie otwarte w czwartek 27 kwietnia. Sprawdziliśmy, dokąd będzie można z niego polecieć. Najważniejsze informacje na temat radomskiego portu znajdziecie poniżej.

Lotnisko w Radomiu - gdzie się znajduje?

Lotnisko, jak nazwa wskazuje, znajduje się w Radomiu (województwo mazowieckie), przy ul. Lubelskiej 158. Docelowo obiekt ma nieco odciążyć okoliczne porty i obsługiwać nawet trzy miliony pasażerów rocznie.

Lotnisko Warszawa-Radom - kiedy otwarcie?

Lotnisko Warszawa-Radom, zgodnie z zapowiedziami, miało zostać otwarte wiosną 2023 roku. Rzeczywiście, po uzyskaniu wszystkich potrzebnych zgód, port może zacząć działać już 20 kwietnia. Loty z pasażerami mają natomiast rozpocząć się już kilka dni później. Pierwszy samolot przyleci do Radomia 27 kwietnia.

Czytaj również: Nowe centrum handlowe pod Warszawą. Wiemy, kiedy Park Glinianka zostanie otwarty

Lotnisko Warszawa-Radom - kierunki lotów

Jak ogłosili sami przedstawiciele lotniska, z Radomia będzie można polecieć do Paryża, Rzymu, Tirany, Prewezy oraz Kopenhagi. Dodatkowo, w ramach lotów czarterowych, pasażerowie będą mogli wybrać następujące kierunki:

  • Palma Majorka,
  • Monastyr,
  • Dżerba,
  • Heraklion,
  • Kos,
  • Antalya,
  • Warna,
  • Burgas.

Lotnisko Warszawa-Radom - praca

Dla osób mieszkających w okolicy otwarcie lotniska jest ciekawą okazją na znalezienie nowej pracy. Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska specjalisty ds. systemów zabezpieczenia technicznego oraz specjalisty ds. teleinformatyki i łączności. Bez wątpienia etatów nie zabraknie jednak również w różnego rodzaju punktach usługowych, które standardowo znaleźć można w tego typu obiektach.

Trzaskowski, Struzik i burmistrzowie o transporcie na Mazowszu. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Dlaczego to ważne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE