LOT

i

Autor: materiały prasowe PLL LOT / Kamil Andrukowicz

Podróże

LOT zapowiedział kolejny kierunek z Warszawy. Kiedy ruszy nowe połączenie do "kraju kontrastów"?

2023-12-07 21:09

Na początku grudnia przedstawiciele PLL LOT przekazali informacje o planowanym uruchomieniu bezpośredniego połączenia na trasie Warszawa-Rijad w Arabii Saudyjskiej. Pasażerowie skorzystają z niego od 4 czerwca 2024 r. - To kolejny uruchomiony kierunek przewidziany w strategii LOT na lata 2024-2028 - zaznaczono.

Jak przekazały PLL LOT, rejsy będą realizowane we wtorki, czwartki i niedziele o 15:20 samolotami typu Boeing 737 MAX 8. W drogę powrotną zabiorą pasażerów w poniedziałki, środy i piątki o 1:25 czasu lokalnego. LOT z Warszawy do stolicy Arabii Saudyjskiej potrwa 6,5 godziny.

Kolejny kierunek z Warszawy w rozkładzie LOT

Spółka wskazała, że Rijad to, po Atenach, kolejny uruchomiony kierunek, uwzględniony w strategii PLL LOT na lata 2024-2028.

Jak podkreślił prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Fijoł, z uwagi na rosnącą współpracę gospodarczą oraz dużą liczbę prowadzonych inwestycji, Arabia Saudyjska stanowi perspektywiczny rynek dla polskiego biznesu. - Cieszy nas otwarcie Arabii Saudyjskiej na turystykę, czego najlepszym dowodem jest umowa o bezpośrednich połączeniach lotniczych między tym krajem a Polską oraz ułatwienia wjazdowe dla obywateli Unii Europejskiej. Wierzę, że Rijad będzie interesującym kierunkiem dla osób, które lubią poznawać nowe, nieoczywiste miejsca - przekazał.

LOT przypomniał, że w czerwcu br. Arabia Saudyjska poszerzyła krąg państw objętych systemem wiz elektronicznych m.in. o kraje Unii Europejskiej. Jak zaznaczono, "otworzyło to przed turystami z Zachodu dostęp do szerokiej listy atrakcji tego kraju". Wśród nich są m.in. wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO historyczne miasta i obiekty starożytnej kultury, meczety o unikalnych walorach historycznych, pustynie, a także największe na świecie, liczące do 6000 lat oazy. Arabia Saudyjska to prawdziwy kraj kontrastów.

Jak przekazała spółka, do 2030 roku Arabia Saudyjska planuje gościć do 100 mln turystów.

Świąteczny pociąg litewski - zobacz zdjęcia:

Świąteczne metro już jeździ! Wyjątkowy pociąg dla pasażerów