"Lights for Ukraine". 21 grudnia PKiN nie będzie podświetlany, na godzinę zgaśnie też choinka

2022-12-21 18:25
Warszawska iluminacja w śnieżny wieczór
Autor: Maria Hędrzak

Do akcji "Lights for Ukraine" przyłączają się kolejne miasta z całego świata. Jak udało nam się dowiedzieć, ambasada Ukrainy w Polsce zwróciła się w tej sprawie również do władz Warszawy. Znamy ich odpowiedź.

Lights for Ukraine

"Lights for Ukraine" to akcja solidarnościową z Ukrainą, w której wciąż trwa wojna wywołana rosyjską agresją. Kraj boryka się z problemami z dostępem do bieżącej wody oraz energii elektrycznej, co zimą jest oczywiście szczególnie dokuczliwe. Inicjatywa polegająca na chwilowym wyłączeniu świateł, głównie świątecznej iluminacji, ma zwracać uwagę na ukraiński blackout.

Czytaj również: Wzruszający apel 38-latka. "Nie mam już na jedzenie". Mężczyzna pilnie szuka pracy

Warszawa włączy się do akcji

O to, czy w najkrótszy dzień roku, 21 grudnia Warszawa zamierza również przyłączyć się do opisywanej akcji, spytaliśmy rzeczniczkę ratusza, Monikę Beuth.

Ambasada Ukrainy zwróciła się do Prezydenta Warszawy o wyłączenie podświetlenia jednego z symbolicznych obiektów w Warszawie, np. Pałacu Kultury i Nauki w dniu 21 grudnia. I oczywiście pałac nie będzie tego dnia podświetlany [...] - przekazała.

Jednocześnie rzeczniczka zaznaczyła jednak, że z powodu wysokich cen energii oraz wszelkich kwestii powodujących ten problem PKiN "w ogóle w tym sezonie iluminowany jest niezwykle rzadko".

Co więcej, o 20:00 mają również zgasnąć lampki na choince na pl. Zamkowym. Przerwa potrwa godzinę.

Potężna gołoledź w Warszawie. Lód pokrył dosłownie wszystko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE