książki

i

Autor: Pexels

Quiz

"Lalka", "Dziady", "Wesele" i inne. Sprawdź w quizie, czy zdałbyś sprawdzian z lektur szkolnych

2023-11-14 14:27

Choć dla niektórych uczniów lektury szkolne pozostają złem koniecznym, wielu z nich nawet po latach pozytywnie wspomina literaturę, z jaką zetknęli się w czasach edukacji. Chcecie sprawdzić, ile do dziś pamiętacie z klasyków, takich jak "Lalka" czy "Przedwiośnie"? A może jesteście uczniami, którzy dopiero przeczytali lektury i planują utrwalić swoją wiedzę? Zapraszamy do wypełnienia quizu!

Listen on Spreaker.

Lektury szkolne. Quiz

Choć znajomość treści poszczególnych lektur przydaje się do ważnych egzaminów, a wcześniej jest sprawdzana przez nauczycieli na testach, czas skutecznie rozmywa zdobytą wiedzę. Znaczna większość polskich uczniów przeczytała lub dopiero ma przed sobą chociażby "Dziady", "Wesele" i "Pana Tadeusza". Ile jednak do dziś pamiętacie z tych dzieł?

Jeśli chcecie sprawdzić stan swojej wiedzy, zapraszamy do rozwiązania naszego quizu. Natraficie w nim na dobrze znane cytaty oraz będziecie musieli dopasować książki do autorów czy bohaterów do konkretnych lektur. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Jak dobrze znasz lektury szkolne? Quiz

Pytanie 1 z 10
Kto jest autorem "Pana Tadeusza"?

Muzeum Historii Polski - zobacz zdjęcia:

Lektury szkolne - filmy. Ekranizacje książek, które pomogą w nauce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE