Legia Warszawa

Autor: PAP / Leszek Szymański Legia Warszawa

Legia Warszawa - Stal Mielec - SKRÓT MECZU. Wojskowi zmiażdżeni!

2021-11-08 9:56

Fatalna passa Legii Warszawa trwa. Klub przegrał na własnym stadionie ze Stalą Mielec 1 - 3. Nie pomogło umocnienie obrony i dwóch najlepszych napastników Wojskowych. W naszym artykule znajdziecie skrót spotkania.

Skrót meczu Legia Warszawa - Stal Mielec to coś, czego mogą dziś poszukiwać wszyscy ci, którzy w niedzielę, 7. listopada, nie mieli okazji obejrzeć spotkania na żywo. Dla Legionistów mecz okazał się prawdziwą tragedią. Stal rozgromiła Wojskowych 1 - 3. To szósta z rzędu i dziewiąta w tym sezonie Ekstraklasy porażka Legii Warszawa. Do tego trzeba doliczyć dwie przegrane z Napoli w ramach Ligi Europy. Ostatnie spotkanie to kolejny dowód na trwający w Legii Warszawa kryzys. Marek Gołębiewski, który zastąpił Czesława Micheniewicza na stanowisku trenera, wciąż nie może znaleźć sposobu na wyprowadzenie klubu na prostą. Podczas meczu ze Stalą Mielec jego piłkarze zawiedli na całej linii. Skrót spotkania znajdziecie w dalszej części artykułu.

Diablo o walce Różańskiego o mistrzostwo świata

Skrót meczu Legia Warszawa - Stal Mielec 7.11.2021

Stal Mielec, w przeciwieństwie do Legii Warszawa, zalicza serię zwycięstw. Klub od pięciu spotkań był niepokonany. W niedzielę podwyższyli ten wynik. Gołębiewski postawił na silną obronę i atak. Dostępu do bramki broniło czterech zawodników, natomiast w napadzie pojawili się Pekhart i Emreli wspierani przez Luquinhasa. Pierwsza połowa zdawała się potwierdzać słuszność decyzji trenera. Wojskowi w większym stopniu kontrolowali grę, choć stwarzali mało okazji do strzału.

Gole posypały się pod koniec pierwszej połowy. Co ważne, najpierw prowadzenie zdobyła Legia. Bramka wpadła po rzucie wolnym - w 42. minucie Josue dośrodkował do główkującego Mateusza Wieteski. Nie minęła jednak minuta, a Stal wyrównała po bramce Maksymiliana Sitka. Mielczanie poszli za ciosem i w doliczonym czasie pierwszej połowy osiągnęli prowadzenie 1-2 dzięki trafieniu Fabiana Piaseckiego.

Druga połowa była desperackim wysiłkiem Legii, jednak piłkarze Stali Mielec stawiali skuteczny opór, a Wojskowi nie umieli wykończyć akcji. Zawiódł szczególnie Emreli, którego strzały były niecelne. Gwoździem do trumny był gol Mateusza Żyro zdobyty w 81. minucie. Klub z Warszawy kolejny raz został upokorzony na własnym stadionie. Wszystkie bramki zobaczycie na poniższym wideo.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!