Legia Warszawa - Slavia Praga

Autor: PAP / Leszek Szymański Legia Warszawa - Slavia Praga

Legia Warszawa - Slavia Praga SKRÓT MECZU - Wojskowi w pięknym stylu awansowali do Ligi Europy! [WIDEO]

2021-08-27 9:41

Legia zagra w Lidze Europy! W czwartek 26 sierpnia Wojskowi grali przeciwko Slavii Praga o możliwość udziału w fazie grupowej rozgrywek. Spotkanie przy Łazienkowskiej 3. zakończyło się wynikiem 2 - 1 dla podopiecznych Michniewicza. W naszym artykule znajdziecie skrót spotkania, które dało Legii Warszawa awans.

Legia Warszawa - Slavia Praga - skrót meczu to coś, czego poszukują dziś wszyscy, którzy nie mieli okazji zobaczyć starcia rozgrywanego w czwartek, 26 sierpnia. Tego dnia Wojskowi zmierzyli się z mistrzami Czech po raz drugi w ramach 4. rundy eliminacyjnej do Ligi Europy. Legia Warszawa trafiła do tych rozgrywek po odpadnięciu z walki o Ligę Mistrzów. Determinacja, by zagrać w europejskich pucharach o szczebel niżej była więc ogromna. Udało się! Po remisie 2 - 2 na czeskim stadionie Sinobo, Wojskowi wygrali w rewanżu rozgrywanym przy Łazienkowskiej 3. 2 - 1. Mecz zapewnił ogromne emocje kibicom w Warszawie. Pierwsza połowa była bowiem występem Slavii. Czeska drużyna schodziła do szatni z jednobramkową przewagą, którą zdobyła w 45 minucie. Trener Michniewicz zdołaj jednak w szatni przywrócić swoich piłkarzy do pionu. Efekt - dwa gole Mahira Emreliego! W dalszej części artykułu znajdziecie skrót wideo Legia Warszawa - Slavia Praga i wszystkie gole.

Co powinien umieć trzylatek idący do przedszkola?

Skrót meczu Legia Warszawa - Slavia Praga

Mecz Legia Warszawa - Slavia Praga rozpoczął się o 21:00. Slavia rzuciła się do agresywnej walki i... już w 3 minucie czerwoną kartkę dostał Tomas Holes! Drużyna z Pragi grała w osłabieniu, ale nie wpłynęło to na jej zapalczywość. Legioniści zdawali się dość zachowawczy. W pierwszej połowie żółte kartoniki zobaczyli Mateusz Hołownia i Filip Mladenović. Zdawało się, że do szatni obie drużyny zejdą przy bezbramkowym remisie, jednak w 45 minucie Ubong Ekpai wykończył rzut wolny i posłał piłkę w okienko bramki Legionistów. 1 - 0 dla Slavii Praga.

W szatni Legii powstał nowy plan na grę. Czesław Michniewicz ujawnił w jednej z rozmów po meczu, że przewaga liczebna zachęcała Wojskowych do indywidualnych ataków, przez co piłkarze nie trzymali pozycji. Trener przypomniał wszystkim, na jakich pozycjach grają. Ta taktyka poskutkowała. Już w 59 minucie drugiej połowy Mahir Emreli strzelił głową gola po dośrodkowaniu! Reszta drużyny tez odzyskała rezon. Fantastyczną okazję miał Lopes, ale bramkarz Slavii nie puścił piłki. Praca na boisku przełożyła się jednak na kolejnego, jak się okazało decydującego gola. W 70 minucie znów głową strzelił Emreli! Po tym żółtą kartkę dostał zdobywca bramki dla Slavii, a także Lopes, Kudela i Boril. Po ostatnim gwizdku Legia Warszawa świętowała awans do Ligi Europy! Zobaczcie skrót wideo.