Paweł Wszołek.

i

Autor: YouTube Legia Warszawa www.youtube.com/channel/UC1uq_GHtFPL6MrJZBU4LnsQ Paweł Wszołek.

LEGIA WARSZAWA: Paweł Wszołek opuszcza klub - gdzie zagra piłkarz?

2021-06-01 9:38

To już pewne! Paweł Wszołek opuszcza Legię Warszawa. Pomocnika podpisał kontrakt z klubem z Łazienkowskiej 3 w 2019 roku. Jego ważność wygasa 30 czerwca, a piłkarz nie zdecyduje się go przedłużyć. Wiadomo już, do jakiego klubu przejdzie. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Paweł Wszołek odchodzi z Legii Warszawa! O tym, że skrzydłowy Wojskowych szuka innego klubu, mówiło się już od dłuższego czasu. Pomocnik był jednym z piłkarzy Legii, których kontrakty wygasają 30 czerwca. Wszołek, urodzony 30 kwietnia 1992 roku, w Legii gra od 2019 roku, a niedawno zdobył z klubem Mistrzostwo Polski. Okazuje się, że po raz ostatni świętował takie zwycięstwo w barwach Wojskowych. Choć Legia Warszawa składała mu oferty pozostania w zespole, pomocnik zdecydował się jednak zmienić klub. Otwartym pytaniem pozostawało, gdzie będzie grał Paweł Wszołek od nowego sezonu. Niedawno i na nie poznaliśmy odpowiedź. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, Paweł Wszołek opuści Polskę, by występować w barwach europejskiego klubu, który sprawił zaskoczenie w swojej lidze.

ZOBACZ FILM: "Motocykle i Siedlce" - pierwsza wystawa motoryzacyjna w mieście

Paweł Wszołek w Union Berlin

Informacje o nowym klubie Pawła Wszołka podał jako pierwszy serwis meczyki.pl. W zamieszczonym tam tekście możemy przeczytać, że o piłkarza Legii Warszawa starały się inne polskie kluby, między innymi Lech Poznań. Atrakcyjniejsza była jednak oferta klubu z Bundesligi.

Union Berlin szukał skrzydłowych pasujących do stylu gry klubu, a Paweł Wszołek pasował do tego profilu. Ponadto, z uwagi na wiek piłkarza, może to być dla niego ostatnia szansa na dobry kontrakt i grę w liczącym się zespole, a Union Berlin zdecydowanie można do takich zaliczyć. Klub zaskakiwał w ostatnim sezonie. Union Berlin wspiął się bowiem na siódme miejsce w tabeli i wywalczył występy w europejskich pucharach. Warto dodać, że w niemieckim klubie gra już jeden Polak - Tymoteusz Puchacz.

Przypomnijmy, że w Legii Warszawa Paweł Wszołek występował od 2019 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE