Stadion Legii Warszawa

i

Autor: Ilona Saratovkina Stadion Legii Warszawa

Legia Warszawa - będzie wielki powrót zawodnika? Tego piłkarza klub chce z powrotem

2022-01-25 9:51

Rozstanie tego zawodnika z Wojskowymi zaskoczyło wiele osób. Dziś wygląda jednak na to, że piłkarzowi - przynajmniej do końca sezonu - lepiej byłoby w warszawskim klubie, niż u obecnych pracodawców. Kogo Legia Warszawa chce ściągnąć z powrotem? O tym w naszym artykule.

Legia Warszawa szykuje się do rundy wiosennej. Klub wrócił już z Dubaju, gdzie odzyskiwał siły po fatalnej pierwszej połowie sezonu. Dobra forma to jednak nie wszystko. Wojskowi potrzebują wzmocnień. Jak na razie do drużyny dołączył tylko Patryk Sokołowski, pomocnik, który przyjechał do Warszawy po wygaśnięciu jego umowy z Piastem Gliwice. Legia Warszawa rozważa więc także inne możliwości transferowe. Szczególnie ciekawa wydaje się ta zakładająca sprowadzenie na Łazienkowską 3 piłkarza, który Legię opuścił dość niedawno. Chodzi o Pawła Wszołka. Piłkarz odszedł z końcem czerwca 2021 roku, chociaż klub oferował mu nową umowę. To, że ponownie założy koszulkę z L-ką jest dziś bardzo prawdopodobne. Dlaczego? O tym w artykule.

Masło - co warto o nim wiedzieć?

Paweł Wszołek - kulisy odejścia z Legii

Paweł Wszołek grał w Legii do wygaśnięcia kontraktu, co stało się 30 czerwca 2021 roku. Piłkarz urodzony 30 kwietnia 1992 roku w Legii grał od 2019 roku. Tuż przed odejściem zdobył z klubem Mistrzostwo Polski. Ten sukces nie wystarczył jednak, by zatrzymać go na Łazienkowskiej. Legia Warszawa składała mu konkretne oferty umów, lecz pomocnik zdecydował, że nie będzie występował w barwach Wojskowych w sezonie 2021-2022. Jako powód piłkarz wskazał relacje z klubem. Jak powiedział, czuł, że nie jest sprawiedliwie traktowany przez Legię. Jego nowym pracodawcą został Union Berlin. Rzeczywistość w niemieckim klubie okazała się jednak inna, niż wyobrażał sobie Wszołek. Piłkarz miał trudności z przebiciem się do składu - w pucharze Niemiec grał w sumie przez 17 minut.

Wszołek wróci do Warszawy?

O możliwym powrocie Wszołka do Legii Warszawa jako pierwszy donosił serwis Meczykil.pl. Możliwa jest opcja wypożyczenia pomocnika do końca trwającego sezonu. Według informacji serwisu, rozmowy z Unionem Berlin są już bardzo zaawansowane. Jeśli doniesienia się potwierdzą, Wszołek trafi na prawe wahadło, gdzie najchętniej widziałby go Aleksandar Vuković. Na rozstrzygnięcie sprawy wypożyczenia piłkarza trzeba jednak jeszcze poczekać.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE