Lato w mieście 2020 - co robić w Warszawie w wakacje? [PÓŁKOLONIE, ATRAKCJE]

2020-07-17 6:14 AD
Warszawa
Autor: Canva.com

Lato w mieście 2020 - co robić w Warszawie w wakacje? Takie pytanie zadają sobie nie tylko dorośli. Znudzone dzieci i nastolatkowie marzą już o ciekawych zajęciach w których będą mogli wziąć udział. Stolica wychodzi na przeciw ich oczekiwaniom. Co będzie można robić latem w Warszawie? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa!

Lato w mieście 2020 - co robić w Warszawie w wakacje? [PÓŁKOLONIE, ATRAKCJE]. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na półkolonie letnie "Wakacje u króla". Zaplanowano dwa turnusy: 13-17 oraz 20-24 lipca dla uczestników w wieku 10-14 lat. "Tygodniowe turnusy wypełni moc atrakcji. Będziemy wspólnie gotować, uczyć się zachowania przy stole, tańczyć i pięknie pisać. Zapoznamy się z działaniem królewskiej pasieki oraz drukarni polowej. Udamy się do pałacu i ogrodów, aby poznać bliżej niezwykłą postać króla Jana III i jego pasje. Podejmiemy obserwacje przyrodnicze, aby przekonać się, że przyroda w mieście zaskakuje i zachwyca. Zajęcia ułożą się w fascynującą opowieść o dawnych czasach i obyczajach, która trwa do dziś" - opisuje muzeum. Więcej na stronie: www.wilanow-palac.pl.

Urząd miasta zaprasza młodzież do udziału w bezpłatnych wakacyjnych kursach z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych. Skorzystać z nich mogą uczniowie obecnych klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas drugich liceum i trzecich technikum, którzy przygotowują się do egzaminów w 2021 roku. Planowane jest uruchomienie kursów z następujących przedmiotów: język polski, matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, język angielski. Każdy kurs będzie trwał 5 dni (poniedziałek - piątek) w godz. 10-13.30, obejmie 4 godziny dydaktyczne (45 min.) dziennie z przerwami. Zajęcia poprowadzą nauczyciele, którzy są praktykami, na co dzień pracującymi w warszawskich szkołach. Zapisy na stronie www.wcies.edu.pl.

Warsztaty mydlarskie on-line organizuje biblioteka na Bemowie. "Będą to zajęcia, na których poeksperymentujemy z kolorem, kształtem i zapachem. Mamy nadzieję, że nasi młodsi i starsi Czytelnicy nie tylko poszerzą swoją wiedzę, ale również zdobędą nowe umiejętności. Zajęcia pozwolą im się przenieść w pachnący świat mydła, umożliwiają poznanie mydlarskiej historii i pobudzenie kreatywnego myślenia" - opisują bibliotekarze.

Specjalne psy Służby Więziennej wspierają funkcjonariuszy.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Źródło: WSP