Pracownik Państwowego Zakładu Higieny zarażony koronawirusem. Laboratorium badające próbki zawiesza pracę

2020-03-18 15:48 STAN
Laboratorium czasowo zamknięte
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Pracownik Państwowego Zakładu Higieny zarażony koronawirusem. Laboratorium zawiesza pracę na czas nieokreślony, a osoby, które miały kontakt z osobą zarażoną przejdą kwarantannę. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Aktualizacja, godz. 17.10

Na stronie PZH pojawił się nowy komunikat. Instytucja potwierdza, że u pracownika jednego z zakładów naukowych potwierdzono obecność koronawirusa. - Pracownik ten nie był zaangażowany w prowadzony przez nas proces diagnostyki COVID-19, ale w trosce o zdrowie pozostałego personelu podjąłem decyzję o zawieszeniu działania laboratorium diagnostycznego NIZP-PZH. Wspólnie z Inspekcją Sanitarną prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne. We współpracy z WSSE osoby, które w ostatnich dniach miały bliski kontakt z Pracownikiem są kierowane na kwarantannę. Stan zdrowia Pracownika jest dobry. Niezwłocznie po zakończeniu kwarantanny planujemy przywrócić działalność laboratoryjną. Badania są wykonywane w innych laboratoriach na terenie Warszawy (WSSE Warszawa, WIM oraz WSZ) , wszelkie potrzeby diagnostyczne są zabezpieczone - czytamy.

Godz. 15.30

Na oficjalnej stronie Państwowego Zakładu Higieny pojawił się komunikat informujący o czasowym wstrzymaniu pracy laboratorium. - Uprzejmie informujemy, iż w dniu dzisiejszym nie przyjmujemy materiału do badań diagnostycznych w kierunku wirusa SARS-Covid-2. Wszystkie próbki w uzgodnieniu z WSSE Warszawa są kierowane na ul. Żelazną 79 - czytamy.

Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.