Kto dojeżdzą do pracy w stolicy? Gdzie pracują mieszkańcy Warszawy? Urząd Statystyczny w Warszawie ujawnia swoje dane

2020-01-13 8:14
Warszawa
Autor: Canva.com

O słynnych ,,słoikach'' czyli osobach, które przeprowadzają się w poszukiwaniu pracy z małych miejscowości, wiemy wszyscy. Ogromną liczbę osób pracujących w Warszawie stanowią jednak ci, którzy każdego dnia wsiadają w środki komunikacji z podwarszawskich miast. Mieszkańcy stolicy również decydują się chętnie na pracę pod Warszawą. Zobaczcie statystyki!

Praca poza miejscem zamieszkania nie dziwi nikogo. W poszukiwaniu dobrze płatnego zajęcia Polacy migrują coraz dalej. Oczywiście najchętniej wybierają duże miasta jak Poznań, Kraków, Wrocław i... Warszawa. W stolicy pracują jednak nie tylko osoby, które wybrały ją jako nowe, stałe miejsce zamieszkania. Sporą ilość zatrudnionych stanowią mieszkańcy podwarszawskich miejscowości. Chętnie do stolicy dojeżdżają osoby z Marek, Ząbek, Wołomina, Kobyłki i Zielonki. To jednak nie oni stanowią największą grupę.

30,6 tys. mieszkańców Warszawy dojeżdża do pracy poza granice miasta, najczęściej do Piaseczna i Pruszkowa - wyliczył Urząd Statystyczny w Warszawie. Z kolei wśród osób dojeżdżających do pracy w Warszawie (251 tys. osób) najwięcej jest mieszkańców Pruszkowa i Legionowa. Więcej informacji znajduje się na infografice. Możecie ją zobaczyć TUTAJ.

Źródło: WSP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE