Książe William

i

Autor: PAP/Łukasz Gągulski

Niezapowiedziana wizyta w Polsce

Książę William przyjedzie do Warszawy. Znamy pierwsze szczegóły wizyty

2023-03-22 18:40

22 marca książę William przyleciał do Polski, aby na Podkarpaciu spotkać się z brytyjskimi żołnierzami. Następnie członek rodziny królewskiej pojawi się w Warszawie. W planach jego wizyty znalazła się m.in. rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą.

Książę William z wizytą w Polsce

Wizyta księcia Williama w Polsce nie została wcześniej zapowiedziana. Następca brytyjskiego tronu ok. godz. 16:00 odwiedził bazę wojskową w Rzeszowie

Czytaj również: Dodatkowe pieniądze dla mieszkańców. Wniosek złożysz tylko do 31 marca

- Dzisiaj po południu, po przyjeździe do Polski, spotkałem się z brytyjskimi i polskimi żołnierzami, od których usłyszałem o ich niezwykłej pracy na rzecz Ukrainy. W imieniu nas wszystkich – dziękuję! - czytamy w mediach społecznościowych księcia.

Książę William w Warszawie

Po zakończonym spotkaniu książę William wyruszył do Warszawy. Jeszcze w środę wieczorem uda się do punktu pobytowego dla uchodźców w stolicy. Tam ma rozmawiać z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

W czwartek książę złoży kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Poza tym spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Ich rozmowę zaplanowano na godz. 11:00. Wydarzenie zostanie zorganizowane w Pałacu Prezydenckim.

Wizytę zakończy spotkanie następcy brytyjskiego tronu z młodymi Ukraińcami w Hali Koszyki. Na wydarzeniu pojawią się również przedstawiciele Polaków, którzy przyjęli uchodźców do swoich domów.

Zobacz, jak będzie wyglądać Towarowa 22 w nowej odsłonie:

Plebiscyt Warszawiaki 2022. Warszawa codziennie zaskakuje!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE