Karol III

i

Autor: BBC

Król Karol III wygłosił pierwsze orędzie do Brytyjczyków. Padły emocjonalne słowa

2022-09-09 19:14

Król Karol III, który przejął władzę po zmarłej 8 września królowej Elżbiecie II, wygłosił pierwsze orędzie do narodu. Oddał w nim hołd ukochanej matce, ale również obiecał, że wraz z członkami rodziny będzie starał się rządzić z szacunkiem i zaangażowaniem.

Król Karol III: pierwsze orędzie do Brytyjczyków

- W ciągu swojego życia Jej Królewska Mość, moja ukochana matka, była inspiracją, przykładem dla mnie i całej mojej rodziny - podkreślił król Karol III. Podziękował również królowej za wszystkie lata rządów, ale również za jej miłość, ciepło i poczucie humoru, a także dostrzeganie w każdym tego, co najlepsze.

Czytaj również: Pogrzeb królowej Elżbiety II. Kiedy się odbędzie? Gdzie zostanie pochowana królowa?

- Podobnie jak królowa, która zrobiła to z niezachwianym oddaniem, ja również teraz uroczyście przysięgam, że przez pozostały czas, który mi Bóg daje, będę przestrzegać zasad konstytucyjnych w sercu naszego narodu - dodał monarcha.

Król Karol III przekazał również swoje wyrazy miłości dla swojej żony Camilli oraz starszego syna księcia Williama i jego rodziny. Przypomnijmy, że William jest obecnie jego oficjalnym następcą oraz księciem Walii. W ciepłych słowach król wyraził się również o młodszym Harrym i jego żonie, choć wcześniej relacje między małżonkami i rodziną królewską miały być znacznie ochłodzone.

"Wielką Brytanię czeka okres dwóch królów" Ekspert ujawnia kulisy relacji w rodzinie królewskiej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Elżbieta II była w Warszawie tylko raz. Zasadziła dąb pamięci
  2. Tajemnice królowej: Tych faktów o Elżbiecie II możesz nie znać!
  3. Władze Wielkiej Brytanii dowiedziały się o śmierci królowej znacznie wcześniej, niż opinia publiczna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE