Kredyty w parabankach zaciągane na dane znajomych? 20-latek zatrzymany

2021-01-13 13:17 P.R
Pieniądze
Autor: Fz Pieniądze

Śledczy z warszawskich Bielan zatrzymali mężczyznę, który na dane znajomych miał zaciągać kredyty w parabankach. Zatrzymanego szukało 8 prokuratur w Polsce.

Mężczyzna wykorzystywał dane swoich znajomych do zaciągania kredytów w parabankach. Łącznie wyłudził 20 tys. zł. Pieniądze gromadził na swoim koncie bankowym. O korespondencji z banku, która dotyczyła spłaty pożyczki gotówkowej, jako pierwszy zawiadomił jeden z mieszkańców Bielan. Pokrzywdzony nie korzystał z kredytów gotówkowych w żadnym banku. Po zatrzymaniu 20-letniego mężczyzny okazało się, że był poszukiwany przez 8 Prokuratur w Polsce, m.in. w Warszawie, Malborku, Skierniewicach, Częstochowie, Tomaszowie Mazowieckim, Chojnicach i Pułtusku. Teraz zostaną mu przedstawione dwa zarzuty za oszustwo. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje o pilnowanie swoich danych osobowych oraz dokumentów. Jednak nawet gdy pilnujesz swojego dowodu osobistego i nie dzielisz się w mediach społecznościowych zdjęciem zdobytego prawa jazdy i tak możesz paść ofiarą oszustów. By sprawdzić, czy ktoś nie podszywa się pod Ciebie chcąc wyłudzić pożyczkę, wystarczy założyć konto w jednym z rejestrów biura informacji gospodarczej i zamówić raport BIK.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Marek Zuber: Przed nami ciągły wzrost cen i opłat [Super Raport]