Kosmiczne randki na Księżycu. Najlepsze propozycje na Walentynki 2020 w Warszawie

2020-02-11 20:10 AGO
Kosmiczne randki w Warszawie
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kosmiczne randki w Warszawie

Byliście kiedyś na Księżycu? A może marzycie o dalekiej podróży w tropiki z drugą połówką? W końcu możecie spełnić te marzenia! Centrum Nauki Kopernik szykuje dużo niespodzianek z okazji Święta Zakochanych. To mogą być naprawdę wyjątkowe Walentynki! Więcej na ten temat przeczytacie w poniższym tekście.

Gwiazdy i niebo - to zawsze te okoliczności, w której miło spędza się randki. Zimowa aura nie sprzyja jednak romantycznym wieczorom na świeżym powietrzu. Jeśli jednak wciąż marzycie o Walentynkach w blasku gwiazd - odwiedźcie Centrum Nauki Kopernik! Z okazji Święta Zakochanych przygotowano mnóstwo atrakcji.

- Będzie można zrobić sobie zdjęcia przy Księżycu. Będzie można wspólnie odbyć podróże astronautyczne - oczywiście zakładając okulary VR - wymienia Kasia Nowicka, rzeczniczka prasowa Centrum Nauki Kopernik.

Ale to nie wszystkie atrakcje, które przygotowano dla zakochanych. Będzie też klimatyczna muzyka i koncerty walentynkowe. Wybrano też dwa ciekawe tematy pokazów: "Konstelacja Miłość", gdzie można sprawdzić jakie konstelacje na niebie są powiązane z miłością, a jest tego całkiem sporo! Drugi temat to "Rejs po Niebie" - opowiada o mitologicznych historiach, które toczą się na niebie. Nasze gwiazdozbiory często nazywają się od imion różnych herosów.

Podróż w tropiki

Robiąc zaledwie kilka kroków możemy przenieść się w miejsca, gdzie temperatura jest dużo przyjemniejsza niż w Warszawie!

- Mamy także możliwość spojrzenia na niebo od południowej jego strony. Rzecz niebywała. Możemy poczuć się tak jak Ci, którzy spędzają właśnie zimę w tropikach. Leżą sobie gdzieś w promieniach słoneczka i się wygrzewają. My w planetarium nie będziemy może mieć tak ciepło, ale możemy zobaczyć to samo niebo, więc to także romantyczny element - dodaje Nowicka.

14 lutego w Walentynki będzie bardzo gorąco! Więcej inspiracji na randki w Warszawie znajdziecie >>TUTAJ<<.