Koronawirus w Warszawie: Uczelnie oodwołują zajęcia

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus w Warszawie: szkoły i uczelnie wyższe odwołują zajęcia [ADRESY PLACÓWEK]

2020-03-11 11:55

Na tę chwilę w Polsce potwierdzono siedemnaście przypadków zarażenia koronawirusem. Wśród nich znajduje się dwóch pacjentów z Warszawy. W związku z obecnością koronawirusa w stolicy szkoły i uczelnie odwołują część zajęć i rezygnują z zaplanowanych wydarzeń. Jakie to placówki? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

AKTUALIZACJA:

11 marca premier Mateusz Mazowiecki zadecydował o zamknięciu na terenie kraju na okres dwóch tygodni wszystkich placówek edukacyjnych.

Uniwersytecie SWPS

Ze względu na Państwa bezpieczeństwo i w związku z napływającymi informacjami o sytuacji epidemiologicznej dotyczącej COVID-19 zdecydowaliśmy o zawieszeniu zajęć dydaktycznych we wszystkich kampusach Uniwersytetu SWPS dla studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych do 22 marca włącznie.

Warszawski Uniwersytet Medyczny

- Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś zdecydował we wtorek o odwołaniu wszystkich zajęć dydaktycznych na uczelni od 11 do 29 marca. Zapewnił, że WUM dołoży wszelkich starań, aby umożliwić studentom i doktorantom realizację programu nauczania oraz zaliczenia zajęć.

Uniwersytet Warszawski

Jeszcze w poniedziałek rzecznik Uniwersytetu Warszawskiego mówiła, że o odwołaniu zajęć nie ma mowy. Dziś uczelnia wydała oficjalny komunikat. Wszystkie zajęcia będą odwołane do 14 kwietnia.

Liceum LXXIV im J. Piłsudskiego

Podjęto decyzję o zamknięciu szkoły w związku z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa. O zamknięciu placówki zadecydowała dyrekcja.

Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu

Zamknięta została także Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Wilanowie. To działanie prewencyjne - usłyszeliśmy w sekretariacie. Nie wykryto zakażenia u żadnego dziecka, ani nauczyciela. Placówka została na razie zamknięta na jeden dzień. Jeszcze nie wiadomo, co dalej. Rodzice mają otrzymać informacje w tej sprawie. A do szkoły uczęszcza prawie ponad 350 uczniów. Adres: ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej 3.

International European School in Warsaw

Odwołano także zajęcia w International European School przy Wiertniczej. Jak nieoficjalnie udało się nam ustalić, rodzic jednego z uczniów pracuje z osobą, u której zdiagnozowano koronawirusa. Szkoła będzie zamknięta do 20 marca, a w tym czasie uczniowie będą objęci nauczaniem na odległość. - Nie mamy potwierdzonego przypadku zachorowania wśród rodziców naszych uczniów, ale mamy potwierdzone przypadki kilku rodzin poddanych kwarantannie ze względu na kontakt z osobą zakażoną COVID - 19 - poinformowała rodziców dyrekcja placówki. Adres: Wiertnicza 140

Szkoła Podstawowa nr 150

Zamknięto Szkołę Podstawową nr 150 w Warszawie. Jeden z rodziców może być zarażony koronawirusem. Trwa odkażanie placówki. Szkoła będzie zamknięta do czasu uzyskania wyników badań.

- Dyrektor szkoły uzyskał informacje, że jeden z uczniów przyszedł z gorączką, a jego rodzic był objęty kwarantanną. W związku z tym dyrektor podjął decyzję o zawieszeniu zajęć. Szkoła będzie dezynfekowana. Do momentu uzyskania wyników testu na koronawirusa szkoła będzie zamknięta - mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Adres: ul. Thommego 1

Zespół szkolno-przedszkolny nr 6

Dyrekcja szkoły opublikowała oświadczenie, w którym zaznacza, że zajęcia w Szkole Podstawowej nr 316 i w Przedszkolu nr 381
zostaną odwołane w dniu 11 marca. Jeden z uczniów wraz z rodziną zostali objęci kwarantanną. Treść całego komunikatu znajduje się >>TUTAJ<<.  Adres: ul. S. Szobera 1/3

Zespół Szkół nr 42

Informację o zawieszeniu zajęć opublikowano też na stronie internetowej zespołu szkół nr 42 w Ursusie. W związku z działaniami profilaktycznymi dotyczącymi zagrożeniem chorobą COVID-19 po decyzji Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy podjętej w porozumieniu z dyrektorem szkoły w środę i czwartek nie będzie zajęć. Adres: Dzieci Warszawy 42

Uczelnia Łazarskiego

Uczelnia Łazarskiego odwołuje zajęcia, wykłady, konferencje i inne wydarzenia organizowane przez uczelnie. Wstrzymano
także wyjazdy służbowe pracowników, przyjazdy gości zagranicznych oraz zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich, a także zakaz odwiedzin w akademikach. Do 20 marca dziekani ogłoszą listę wykładów i zajęć, które od 23 marca będą prowadzone w wersji on-line. Zamknięto także Bibliotekę Uczelni Łazarskiego. Zasady obowiązują aż do odwołania.

Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE