Koronawirus w Warszawie. NOWE PRZYPADKI. Kto zachorował? Ile przypadków potwierdzono w stolicy?

2020-03-30 20:50 A.D.
Koronawirus
Autor: Canva.com

O kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce słyszymy każdego dnia. Ministerstwo Zdrowia stara się przekazywać informacje opinii publicznej jak najszybciej. Ile przypadków zachorowań na koronawirusa jest w Warszawie? Na ESKA.pl Warszawa monitorujemy liczbę zachorowań w stolicy. Możecie sprawdzić ją już teraz!

Koronawirus w Warszawie - ile przypadków? Aktualnie na Mazowszu jest 487  potwierdzonych przypadków koronawirusa; 735 osób przebywa w szpitalach celem wykluczenia zachorowania na COVID-19 , kwarantanną objętych jest 16618 osób, a nadzorem epidemiologicznym 9316 - poinformował wieczorem zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

Chorzy pozostają pod stałą opieką medyczną w szpitalach, a osoby, które miały z nimi kontakt poddane zostaną obowiązkowej kwarantannie i również przebadane. 

W Polsce odnotowano 2055 przypadków zachorowań na koronawirusa w tym 31 śmiertelnych.

Koronawirus w Warszawie - jak się chronić?

Przed koronowirusem uchronić może nas unikanie większych skupisk ludzi. Wskazane jest również pozostanie w domu, gdy czujemy się osłabieni lub przeziębieni. Warto również częściej niż normalnie myć ręce. Zaprzestańmy na jakiś czas zwyczaju dzielenia się napojami i jedzeniem w szkołach i na uczelniach.

Dom Seniora zamknięty dla odwiedzających. Wszystko przez koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.