Tutaj badają koronawirusa

i

Autor: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny Tutaj badają koronawirusa

Koronawirus: W tych miejscach w Warszawie i okolicy otrzymasz pomoc [ADRESY PLACÓWEK]

2020-03-09 17:21

Bilans osób zarażonych, hospitalizowanych i objętych kwarantanną zmienia się z godziny na godzinę. Koronawirusa potwierdzono już niemal w całej Europie. O pierwszym pacjencie zakażonym w Polsce Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca, a o pierwszym chorym w Warszawie wiemy od 8 marca. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Gdzie szukać pomocy? Przygotowaliśmy listę placówek.

Póki co w Polsce nie ma żadnego śmiertelnego przypadku zakażenia koronawirusem. Na godz. 17.00, 9 marca zdiagnozowano siedemnaście przypadków koronawirusa w Polsce. Dwóch pacjentów przebywa w Warszawie.

Jak podkreślał wielokrotnie minister zdrowia Łukasz Szumowski, nie należy panikować. Po pomoc należy się zgłaszać wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, tj. gdy przebywaliśmy w rejonie o bardzo wysokim ryzyku zakażenia, mamy temperaturę (około 38 stopni) oraz kaszel i duszności.

Wykaz placówek

W przypadku, gdy podejrzewamy u siebie koronawirusa najlepiej udać się do wymienionych poniżej placówek:

  • Wojskowy Instytut Medyczny, Szaserów 128 (Praga Południe),
  • Wojewódzki Szpital Zakaźny, Wolska 37 (Wola),
  • Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, Wołoska 137 (Mokotów),
  • Przychodnia Specjalistyczna Przyszpitalna, Lekarska 4 (Radom),
  • Specjalistyczny Szpital Wojewódzk, Powstańców Wielkopolskich 2 (Ciechanów),
  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, Medyczna 19, (Płock)


Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Na świecie potwierdzono ponad 82 tys. przypadków zarażeń koronawirusem, który rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów. Wśród nich m.in. Włochy, Niemcy czy Francji.

Koronawirus we Włoszech. Już kilkanaście ofiar śmiertelnych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE