Szkoła

i

Autor: Canva.com

Koronawirus w Polsce: ZAMKNIĘTE wszystkie, szkoły przedszkola, uczelnie, żłobki! Kiedy dzieci wrócą do placówek?

2020-03-11 10:40

Koronawirus w Polsce sieje zamęt i popłoch. Ze względów bezpieczeństwa, a szczególnie w obawie o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci i ich rodzin premier Mateusz Morawiecki 11 marca ogłosił, że zamknięte na terenie całej Polski zamknięte zostają wszystkie szkoły, uczelnie, przedszkola i żłobki. Co ze szkołami wyższymi i uniwersytetami? Do kiedy dzieci pozostaną w domach?

Zamknięte szkoły przez koronowirusa! W obawie przed rozprzestrzenieniem się COVID-19, rząd postanowił zamknąć wszystkie placówki edukacyjne w Polsce: żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie, szkoły wyższe. W środę po godzinie 10.36 ogłoszono ten radykalny środek zapobiegania epidemii. Do tego czasu w kraju zachorowało 25 osób. Wśród nich nie było jeszcze dzieci.

Szkoły zamknięte w Polsce pozostaną przez okres dwóch tygodni. Rozporządzenie wchodzi w życie 12 marca. Oznacza to, że dzieci i młodzież powrócą do placówek 30 marca. Szkoły podstawowe i średnie zamkną się w poniedziałek z zaleceniem, by czwartek i piątek były czasem przejściowym. Przedszkola i uczelnie zamknięte są od czwartku 12.03.2020. Studenci wykłady wznowią najpewniej 25 marca.

Dla naszych dzieci najlepszą decyzją jest teraz pozostanie w domu. Dzieci mogą być nosicielami wirusa i w sposób nieświadomy zarazić swoich dziadków. O ile wiemy, że dzieci zapadają na koronawirusa rzadko i przechodzą ją zazwyczaj łagodnie, to mogą zarazić starszych, a to jest niebezpieczne - powiedział na konferencji premier Morawiecki.

Koronawirus zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki w Polsce - co mają zrobić rodzice?

Rodzicom przysługuje dodatkowy urlop na czas trwania tych radykalnych środków zapobiegawczych rozprzestrzenianiu się choroby. Nie jest on jednak obowiązkowy.

Skafandry - Koronawirus
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE