Koronawirus w Polsce: zakaz wycieczek szkolnych, zamknięte baseny, zoo, domy kultury! Czy zamkną również szkoły?

2020-03-10 11:08 A.D.
koronawirus
Autor: Canva.com

Imprezy masowe odwołane w całej Polsce. Uniwersytet Warszawski jeszcze zajęć nie odwołuje, ale także próbuje zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zrezygnowano ze spektaklu i dużej konferencji. Wojewoda zdecydował również o wydaniu zalecenia o zakazie wycieczek szkolnych. Czy zamknięte będą również baseny, zoo i domy kultury?

Poznań zadecydował o zamknięciu wszystkich placówek na okres dwóch tygodni. W ślad za nim idą kolejne miasta. Tymczasem w Warszawie mamy kolejne decyzje i zalecenia:

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł polecił dyrektorom placówek oświatowych wstrzymanie wszelkich wycieczek, wymian i wyjazdów zagranicznych oraz przyjmowania wycieczek i wymian na terenie placówek. W związku z powyższym wstrzymane zostały do odwołania wyjazdy uczniów szkół powiatowych m.in. w ramach programu Erasmus+ na europejskie praktyki i staże zawodowe.

Obecnie czekamy na bardziej radykalne decyzje kolejnych placówek. Miejscami, których należy unikać, mogą niebawem stać się baseny, kina, siłownie i ZOO. Decyzje wojewody skupiają się na ochronie zdrowia dzieci i młodzieży, jak również podejmowane są w trosce o ich rodziców. Na terenie stolicy i okolic nie będą odbywać się w najbliższym czasie imprezy masowe. Ponadto odwołano możliwość udziału publiczności w spotkaniach Ekstraklasy.

O kolejnych decyzjach będziemy informować na bieżąco.

Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.