Już ponad 2 tys. przypadków koronawirusa w Polsce. Ile jest ofiar? Nowe ograniczenia i najnowsze dane [RELACJA LIVE]

2020-04-01 11:36
Stan epidemii w Polsce
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

W Polsce 20 marca ogłoszono stan epidemii. Pierwszy przypadek koronawirusa odnotowano 4 marca. Jakie są objawy? Gdzie szukać pomocy? Ile osób w Polsce jest zarażonych? Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa w Polsce znajdziecie na ESKA Warszawa.

Żeby śledzić dalszą relację >>KLIKNIJ TUTAJ<<

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce, kwarantanna, mapa występowania, relacja online, ofiary - wszystkie te informacje znajdziecie w jednym miejscu! Na ESKA.pl Warszawa przygotowaliśmy dla was relację na żywo online, w której informujemy, co dzieje się obecnie w naszym kraju.

Według najnowszych danych w Polsce potwierdzono 2347 przypadków koronawirusa. 35 osób zmarło. 1924 osoby są hospitalizowanych, 171994 osoby zostały objęte kwarantanną, a 50804 zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Objawy koronawirusa

  • ból gardła
  • kaszel
  • wysoka gorączka
  • duszności

Środa 1  kwietnia 2020

Godz. 11.06

Oddział ginekologiczno-położniczy z traktem porodowym oraz oddział neonatologiczny jest zamknięty i nie przyjmuje pacjentów w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. O dalszych podjętych działaniach będziemy Państwa na bieżąco informować. Pacjentki do porodu, prosimy o zgłaszanie się do innych szpitali. - taką informacją podzielił się Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.

Godz. 10.24

Z Śląska napływają też dobre wiadomości. Dobrą informacją jest ta, iż ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie wyszły dwie osoby, które wyzdrowiały. To kobieta i 8-letnie dziecko z powiatu cieszyńskiego, którzy jako jedni z pierwszych w tym rejonie trafili na leczenie ponad trzy tygodnie temu. Zakazili się od osoby bliskiej, która powróciła z Niemiec.

KoronawirusRaport: Szczecin 01.04

Godz. 9.55

Sopocianie - bez dostępu do Bałtyku! W związku z nowymi zasadami wprowadzonymi wczoraj (31.03) przez rząd, sopocka plaża zostaje zamknięta. Od godziny 09:00 trwa montowanie specjalnych taśm, które mają zagrodzić wszystkie z wejść.

Godz. 9.37

Do takich widoków nie jesteśmy przyzwyczajeni. W Krakowie zamknięte zostały Planty. Ma to związek z rozwijającą się pandemią koronawirusa w Polsce. Wcześniej Zarząd Zieleni Miejskiej zamknął też inne parki na terenie Krakowa. Na bramach przy wejściach na zielone tereny pojawiły się specjalne tabliczki.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 01.04

Godz. 8.48

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2347/35 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 8.30

​Nawet do 2 tys. zakażeń może pojawić się w woj. lubelskim w okolicach Świąt Wielkanocnych. Tak przewidują wstępne symulacje, które przedstawił wojewoda.

Godz. 7.06

W Stanach kulminacja zachorowań ma się pojawić za 7 do 21 dni. Kiedy do tego dojdzie szpitale w Nowym Jorku po prostu mogą nie być w stanie pomóc wszystkim - mówi nam Monika Adamski, redaktor naczelna, Radio RAMPA Nowy Jork.

Wtorek 31 marca 2020

Godz. 20.45

Pracujemy nad dalszymi rozwiązaniami, m.in. wsparciem dla samorządów - powiedziała we wtorek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jesteśmy zdeterminowani, by uruchamiać dalsze środki pomocowe - dodała.

Godz. 20.20

96 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci 37-latka, który przebywał w szpitalu w Warszawie.

Godz. 20.05

Szpital zakaźny w Poznaniu dysponuje około 200 testami na koronawirusa. To zapas wystarczający na dwa dni – poinformował we wtorek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Godz. 19.37

Poczta Polska dostarcza płyny dezynfekujące do szpitali, przychodni oraz policji i straży granicznej - poinformowała we wtorek spółka. Utworzyła także magazyny dla Ministerstwa Zdrowia.

Godz. 19.20

Potwierdzenie zakażenia koronawirusem u podopiecznego Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu (woj. śląskie) było przyczyną objęcia personelu i pensjonariuszy ośrodka kwarantanną. O decyzji sanepidu poinformował we wtorek Urząd Miejski w Bytomiu.

KoronawirusRaport: Białystok 31.03

Godz. 18.55

Polacy najbardziej obawiają się choroby bliskich, kryzysu finansowego, przepełnionych szpitali i niewydolnego systemu ochrony zdrowia; poziom lęku jest dość wysoki - wynika z badania Instytutu Psychologii PAN oraz Uniwersytetu SWPS nt. wpływu epidemii koronawirusa na społeczeństwo.

Godz. 18.50

Inteligentny system do wykrywania skupisk ludzi wdrożono w części monitoringu miejskiego w Gdyni. Ma to służyć przestrzeganiu zakazu gromadzenia się podczas epidemii koronawirusa.

Godz. 18.25

Kara grzywny do 30 tys. zł grozi mieszkańcowi pow. lipskiego (woj. mazowieckie), który opuścił kwarantannę zaraz po tym, jak policjanci sprawdzili jego obecność w domu. Mężczyzna nie sądził, że funkcjonariusze skontrolują go jeszcze raz tego samego dnia i poszedł do znajomych.

KoronawirusRaport: Białystok 31.03

Godz. 17.50

27 marca w Szpitalu Praskim został zamknięty główny blok operacyjny, w związku z potwierdzeniem COVID-19 u salowej - poinformowała rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza Karolina Gałecka. Próba ponownego uruchomienia bloku nastąpi najwcześniej 3 kwietnia.

KoronawirusRaport: Koszalin 31.03

Godz. 17.20

Trzech mieszkańców Łosic (woj. mazowieckie) złamało zakaz gromadzenia się. Mężczyźni pili przed blokiem alkohol. Inny mieszkaniec pow. łosickiego opuścił dom mimo kwarantanny. Wszystkim grozi wysoka grzywna – poinformowała rzeczniczka policji w Łosicach asp. Nina Zaniewicz.

Godz. 17.15

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach sfinansują zakup respiratora dla szpitala zakaźnego w Raciborzu, leczącego chorych na COVID-19.

Godz. 16.55

Alkohol etylowy będzie mógł być skażany mniejszą ilością acetonu niż dotychczas - zakłada projekt nowelizacji rozporządzenia ministra rolnictwa. Jak wyjaśnia resort, zmiana ta jest spowodowana potrzebą szybkiego przeciwdziałania wirusowi SARS-CoV-2.

KoronawirusRaport: Koszalin 31.03

Godz. 16.35

Zaplanowane na 5-7 czerwca wioślarskie mistrzostwa Europy w Poznaniu z powodu pandemii koronawirusa zostały odwołane - poinformowali we wtorek organizatorzy, którzy rozważają przeprowadzenie zawodów we wrześniu lub październiku tego roku.

Godz. 16.20

Na ulicach będzie można zobaczyć więcej patroli, a w tych miejscach, gdzie zwyczajowo gromadziły się osoby, zwłaszcza młodzież, będziemy wystawiać posterunki stałe, aby nadzorować realizacje nowych obostrzeń - przekazał we wtorek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

KoronawirusRaport: Łódź 31.03

Godz. 15.40

64-letni operator dźwigu na placu budowy w Chrzanowie (Małopolskie) nie chciał opuścić kokpitu, znajdującego się na wysokości 20 metrów. Strażaków, którzy siłą sprowadzali go na ziemię, okłamał, że ma koronawirusa.

Godz. 15.27

W weekend policjanci kontrolujący osoby przebywające na kwarantannie stwierdzili przypadki naruszania zasad jej odbywania. Tak było m.in. w powiecie głogowskim czy w milickim. Jeden z mężczyzn wyjechał na drugi koniec Polski – podała policja.

Godz. 15.15

Już ok. 11 tys. wniosków złożono do Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu o zwrot kosztów za niewykorzystane bilety długookresowe lub ich część. ZTM zapewnia, że wnioski rozpatrywane są najszybciej, jak to możliwe.

KoronawirusRaport: Bydgoszcz 31.03

Godz. 14.30

Mamy 83 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2215/32 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

KoronawirusRaport: Trójmiasto 31.03

Godz. 13.40

Niespełna cztery minuty - tyle czasu wystarczy by stworzyć jedną przyłbice medyczną. Przekonali się o tym dwaj gdynianie, którzy wpadli na pomysł, jak przy niewielkim nakładzie pracy, stworzyć bardzo potrzebny w czasach epidemii sprzęt. Dziś z ich projektu tzw. plastikowych hełmów korzystają m.in. Holendrzy oraz Hiszpanie.

KoronawirusRaport: Szczecin 31.03

Godz. 12.15

31 marca premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił nowe obostrzenia, które w życie wejdą od 1 kwietnia.

- Musimy zrobić wszystko by uniknąć tego najgorszego scenariusza - powiedział premier. Kolejne decyzje dotyczą nowych obostrzeń. Zbyt wiele osób za lekko podchodziło do nakazu pozostania w domach.

Nowe ograniczenia dystansu społecznego:

- Wymogiem jest przebywanie 2 metry od siebie. 

- Osoby poniżej 18 roku życia mogą przybywać tylko z drugą osobą dorosłą poza miejscem zamieszkania.

- Ograniczenia dostępu do parków, plaż i bulwarów.

- Zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich.

- Zamknięte zostają gabinety usługowe (fryzjerskie, tatuażu itd).

- Nowy limit osób przebywających w sklepie to maksymalnie 3 osoby na jedną kasę.

- W urzędach pocztowych limit to 2 osoby na okienko.

WIĘCEJ o nowych obostrzeniach przeczytasz TUTAJ!

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 31.03

Godz. 11.30

O godzinie 12.00 rozpocząć ma się konferencja prasowa premiera.

KoronawirusRaport: Tarnów 31.03

Godz. 11.20

Coraz częściej słyszymy o zakażeniach koronawirusem wśród personelu szpitali. Czy pracownicy placówek medycznych są bezpieczni? Dyrektor szpitala im. Stefana Żeromskiego podkreśla, że w każdym szpitalu występuję zarażenie wśród personelu i będzie ich coraz więcej. "Boje się, że to nam wybuchnie". --> WIĘCEJ

KoronawirusRaport: Otwock 31.03

Godz. 9.10

Chcą jeszcze dziś rozpatrzyć poprawki Senatu, by przepisy - jeszcze dziś - trafiły na biurko prezydenta​. O 13-ej startuje kolejne posiedzenie Sejmu. Harmonogramu obrad na razie nie ma, ale nie ma też wątpliwości, że głównym punktem obrad będzie poprawiona tzw.tarcza antykryzysowa.

Godz. 8.39

Mamy 77 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2132/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 7.58

"Tarcza antykryzysowa" wraca do Sejmu! Dziś o 13-ej zbiera się niższa izba parlamentu. Decyzja o terminie posiedzenia zapadła wczoraj po południu. Posłowie zajmą się poprawkami senatu do rozwiązań, które mają walczyć z gospodarczym spustoszeniem, jakie sieje koronawirus.

Godz. 7.15

Senat przyjął tarczę antykryzysową, wcześniej wprowadził do niej wiele zmian! Prace trwały niemal do rana. Skończyło się o 3.30 nad ranem! Senatorowie PO, PSL i Lewicy przygotowali około 2 tysiące poprawek, ostatecznie przegłosowali ponad sto.

Godz. 20.54

W Mławie (woj. mazowieckie) rozpoczęto w poniedziałek dystrybucję 32 tys. bezpłatnych maseczek ochronnych dostarczonych tam w ramach akcji #MASECZKIDLAPOLSKI.

Godz 20.40

Łącznie 29 kierowców i pracowników Ośrodka Szkolenia Kierowców miało kontakt z zarażonym koronawirusem kierowcą stołecznego ZTM – poinformowała w poniedziałek rzecznik prasowy ratusza Karolina Gałecka.

Godz. 20.10

Potwierdzono 71 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje także o śmierci pięciu kolejnych osób.

Godz. 19.50

Nowe przepisy zawarte w nowelizacji specustawy ws. Covid-19 umożliwią legalne pozostanie w kraju cudzoziemcom, którzy chcą realizować dotychczasowy cel pobytu lub nie mogą opuścić Polski w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - przekazał w poniedziałek Urząd do Spraw Cudzoziemców.

Godz. 19.20

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował serię internetowych podcastów dotyczących tego jak radzić sobie m.in. z lękiem, niekontrolowanymi emocjami czy konfliktami rodzinnymi w okresie izolacji spowodowanej koronawirusem – poinformował fundusz w poniedziałek na swojej stronie internetowej.

Godz. 19.15

Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego, z zachowanie odpowiednich środków ostrożności - ocenił podczas poniedziałkowej sesji "Q&A" na Facebooku prezydent Andrzej Duda.

Godz. 19.05

Z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów, zamknięto Klinikę Kardiologii Interwencyjnej i Zaburzeń Rytmu Serca szpitala im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi - potwierdziła w poniedziałek placówka. Pacjentów ewakuowano. Personel medyczny kliniki objęto kwarantanną.

Godz. 18.45

Wspierający służbę zdrowia w walce z epidemią żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pobierają także wymazy do badań na obecność koronawirusa – poinformował rzecznik Dowództwa WOT płk Marek Pietrzak.

Godz. 18.40

Istniejące przepisy dają możliwość nałożenia obowiązku wykonania badań lekarskich, w tym testów, m.in. u personelu medycznego; poprawka senacka w tym zakresie nie jest konieczna – wskazał w poniedziałek w Senacie wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Godz. 18.24

Koncern farmaceutyczny i medyczny Johnson & Johnson ogłosił w poniedziałek, że dokonał postępów w badaniach nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Testy na ludziach rozpocząć się mają najpóźniej we wrześniu; produkt może trafić do sprzedaży na początku 2021 roku.

Godz. 17.59

U trzech osób z personelu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie potwierdzono zarażenie koronawirusem. Kwarantanną objęto 44 pracowników Centrum i 34 pacjentów.

Godz. 17.55

Otrzymaliśmy informację, że test na koronawirusa u policjanta z komisariatu w Sulejówku wyszedł negatywnie - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Godz. 17.45

Entuzjastyczne przyjęcie wydarzeń online i zamknięcie szkół do Wielkanocy skłoniły dyrekcję Teatru Groteska w Krakowie do przedłużenia akcji „Złap Groteskę w sieci”. W ramach projektu najmłodsi każdego dnia mogą brać udział w wirtualnych warsztatach, a w weekend obejrzeć transmisje spektaklu „Trzy świnki”.

Godz. 17.38

Rusza wirtualny konkurs dla programistów - hackathon - HackYeah Online powered by GovTech, podczas którego uczestnicy wypracują rozwiązania, które pomogą walczyć ze skutkami pandemii. Pula nagród to 100 tys. zł - poinformował w poniedziałek GovTech.

KoronawirusRaport: Warszawa 30.03

Godz. 17.28

W czasach pandemii koronawirusa 2019-nCoV i wygaszania światowej gospodarki polscy przedsiębiorcy jako jedni z pierwszych w Europie zaczęli odczuwać skutki gospodarcze tej nadzwyczajnej sytuacji. Aby pomóc przedsiębiorcom w tym ciężkim okresie potrzebne są szybkie i realne działania. Z tego względu Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców rozpoczyna akcję #RatujBiznes.

Godz. 17.18

W woj. lubuskim ponad 3,4 tys. osób jest objętych kwarantanną w związku z pandemia koronawirusa. Policja, zajmująca się kontrolą jej przestrzegania, odnotowała dotychczas 344 przypadki złamania zasad kwarantanny – poinformował w poniedziałek Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

KoronawirusRaport: Tarnów 30.03

Godz. 17.04

Mieszkaniec Płocka (woj. mazowieckie) objęty kwarantanną domową wyszedł z mieszkania. W czasie policyjnej kontroli udawał go znajomy mężczyzny. Obaj muszą teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi - podała płocka policja.

Godz. 16.40

1,2 mln zł trafi do szpitali wojewódzkich w Poznaniu, Lesznie, Kaliszu i Koninie na wsparcie walki z koronawirusem - poinformował w poniedziałek Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Pieniądze mają być przeznaczone na ochronę osobistą personelu medycznego.

Godz. 16.20

Mam nadzieję, że udało się przekonać premiera i ministra SWiA do wycofania się z decyzji o wyborach – powiedział w poniedziałek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który uczestniczył wcześniej w wideokonferencji samorządowców z szefem rządu Mateuszem Morawieckim.

Godz. 15.55

Uczniowie IV LO w Ostrowie Wlkp. od poniedziałku uczą się w wirtualnych klasach. Dyrekcja szkoły podjęła współpracę z firmami IBM i Cisco – powiedziała dyrektor IV LO w Ostrowie Wlkp. Małgorzata Jędroch.

Godz. 15.50

Sytuacja w Szpitalu Bródnowskim jest napięta, jednak nie ma na razie podstaw, by go zamknąć - przekazał dyrektor Śródmiejskiego Centrum Klinicznego na warszawskim Bródnie Piotr Gołaszewski. Na 15 oddziałów trzy są zainfekowane. "Na chwilę obecną nie uważam, żeby było konieczne poddawać cały szpital kwarantannie" - wskazał.

KoronawirusRaport: Szczecin 30.03

Godz. 15.40

Ostatni weekend nie napawa nadzieją, że te restrykcje, które do tej pory były, są wystarczające - ocenił w poniedziałek na konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Godz. 15.20

Po ostatnim weekendzie widać, że należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji w walce z koronawirusem - oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk. Zapowiedział, że premier ogłosi je we wtorkowym komunikacie.

KoronawirusRaport: Łódź 30.03

Godz. 14.45

Nie będę narażał ludzi -mówi włodarz Żywca! Burmistrz miasta Antoni Szlagor napisał ​do Biura Wyborczego, że nie jest w stanie zorganizować wyborów w terminie 10 maja.

Godz. 14.31

Tatrzańska policja zaczęła kontrolować kierowców zmierzających w kierunku Zakopanego - głównie tych na obcych tablicach rejestracyjnych. Ci, którzy nie potrafili uzasadnić celu swojej podróży, byli zawracani do domów. Kontrole będą odbywały się codziennie.

Godz. 14.05

Z koronawirusa wyleczono młodego mężczyznę z powiatu stalowowolskiego, który początkowo był hospitalizowany w Mielcu, a od 19 marca w szpitalu w Łańcucie. Drugą ozdrowiałą osobą jest kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego, który od 15 marca była w łańcuckim szpitalu. Tym samym liczba zdrowych w naszym regionie wzrosła do czterech.

KoronawirusRaport: Bydgoszcz 30.03

Godz. 13.25

Zamiast niedoskonałej tarczy - ma być solidna tama. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiada intensywne prace i poprawki do rządowych tzw. przepisów antykryzysowych. Te wyszły z Sejmu wzbogacone m.in. o zmiany kodeksu wyborczego, co spotkało się z krytyką zarówno ze strony polityków opozycji, jak i prawników czy ekspertów

KoronawirusRaport: Trójmiasto 30.03

Godz. 12.49

Dom Pomocy Społecznej w Jakubowicach na Opolszczyźnie zamknięty i odizolowany od reszty miejscowości. Badania potwierdziły u 12 osób koronawirusa; jest to przede wszystkim personel domu w którym przebywa 40 pensjonariuszek. Jak zapewnia wójt gminy Jerzy Treffon , osoby objęte kwarantanną nie mają kontaktu z osobami chorymi.

Godz 11.52

Msze Święte – bez celebracji wiernych. Archidiecezja katowicka poszła o krok dalej i podjęła taką decyzję mimo,że według zaleceń rządu, w kościołach w Polsce może przebywać maksymalnie 5 osób. Chcemy, żeby wierni zostali w tym trudnym czasie w domach – przekonuje rzecznik archidiecezji katowickiej, ks. dr Tomasz Wojtal.

Godz. 11.26

2 zamknięte oddziały i 17 osób objętych kwarantanną. Na najbliższy tydzień w Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu utknęło 8 pacjentów, 3 lekarzy, 4 pielęgniarki i 2 salowe. Wszystko z powodu stwierdzenia koronawirusa u pacjentów ortopedii i pulmonologii.

KoronawirusRaport: Zielona Góra 30.03

Godz. 11.14

T​argowiska, bazarki i kwiaciarnie zamknięte. Aby pomóc rolnikom, producentom oraz handlującym na targowiskach z regionu radomskiego na Facebooku postała grupa Wirtualny Bazarek - nie tylko dla rolników.

KoronawirusRaport: Białystok 30.03

Godz. 10.44

W dobie zagrożenia koronawirusem policjanci na bieżąco sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową przestrzegają jej zasad i przebywają w miejscu zamieszkania. Podczas kontroli mieszkańca Orzysza okazało się, że mężczyzna opuścił mieszkanie i pojechał sobie do lasu zbierać poroże.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 30.03

Godz. 9.56

Krakowski Szpital imienia Żeromskiego boryka się z dużymi problemami. To przez koronawirusa.Wstrzymane zostało już przyjmowanie porodów, a dziś (pon) rano, zamknięty został kolejny oddział tego szpitala.

KoronawirusRaport: Radom 30.03

Godz. 9.36

Międzynarodowa matura została odwołana przez koronawirusa! Zdecydowała o tym International Baccalaureate Organization. Uczniowie są zaniepokojeni.

KoronawirusRaport: Leszno 30.03

Godz. 9.30

Międzynarodowa matura została odwołana przez koronawirusa! Zdecydowała o tym International Baccalaureate Organization. Uczniowie są zaniepokojeni.

Godz. 8.51

Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 8.45

Niech nie zdziwią was latające śmigłowce i drony nad Krakowem. Małopolska policja wykorzystuje je do kontrolowania sytuacji w mieście. Mundurowi sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają zakazu zgromadzeń. --->WIĘCEJ

Godz. 8.30

Będą poważniejsze restrykcje - zapowiada rząd. Wicepremier Piotr Gliński przyznał w Polsacie, że podjęte zostaną kolejne działania, których efektem ma być większa izolacja Polaków, a co za tym idzie, skuteczniejsza walka z koronawirusem. Chodzi o sklepy i miejsca pracy.

Niewykluczone, że zmiany mogą zostać ogłoszone jeszcze dzisiaj.

Godz. 7.12

Nie grają spektakli, próby odwołane, a jednak praca w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza wre. W tamtejszych pracowniach krawieckich ruszyła produkcja ochronnych maseczek.

Niedziela 29 marca 2020

Godz. 22.00

Mamy 91 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego. ednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89- letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Godz. 9.10

Mamy 79 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Mamy 79 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Sobota 28 marca 2020

Godz. 20.05

157 nowych przypadków koronawirusa. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 67-letniego pacjenta, który przebywał w szpitalu w Warszawie.

Godz.19.00

Papież Franciszek i jego najbliżsi doradcy nie mają koronawirusa - przekazał w sobotę rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Potwierdził zarazem doniesienia o zakażonym SARS-CoV-2 mieszkańcu Domu Świętej Marty.

godz. 18.20

Od 1 kwietnia samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli - informuje Ministerstwo Edukacji. Do rozdysponowania jest 180 mln zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

 Godz. 17.20

Izbę przyjęć Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu (Śląskie) zamknięto w sobotę po tym, jak trafił tam pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Placówka będzie mogła wznowić przyjęcia dopiero po dezynfekcji. Z podobnego powodu czasowo zamknięto SOR szpitala zespolonego w Częstochowie.

Godz. 14.30

Potwierdzono 45 nowych przypadków koronawirusa. Zmarł też 70-letni pacjent, który przebywał w szpitalu w Lublinie. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Godz. 14. 20

Uroczystości pierwszych komunii świętych i jej rocznic, a także bierzmowania, przewidziane na kwiecień i maj, zostaną przesunięte o co najmniej kilka tygodni – podała krakowska kuria. Wskazała, że odbędą się one po przywróceniu stałego funkcjonowania szkół i parafii.

Godz. 14.15

Czternaścioro żołnierzy i trzech pracowników Wojska Polskiego jest chorych na Covid-19 – poinformowało w sobotę Ministerstwo Obrony Narodowej.

Godz. 9.15

47 nowych przypadków koronawirusa w Polsce.

Piątek 27 marca 2020

Godz. 20.40

Potwierdzono 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

Godz. 19.48

Sezon kolarski w Polsce rozpocznie się najwcześniej w czerwcu od Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Wszystkie poprzedzającego go krajowe zawody z kalendarza UCI zostały już odwołane z powodu pandemii koronawirusa.

Godz. 19.42

Dzięki akcji "Lot do domu" pomogliśmy ok. 37 500 Polakom i prawie 400 obywatelom innych państw, a ta liczba stale rośnie - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Godz. 19.40

Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu będzie - jako druga placówka w woj. śląskim - przeprowadzał testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Drugim takim ośrodkiem pozostaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.

Godz. 19.30

Przy wjazdach do miejscowości turystycznych, m.in. na drodze do Zakopanego, pojawiły się patrole policyjne. Kontrole mają związek ze stanem epidemii i ograniczeniami w kwestii przemieszczania się.

Godz. 19.20

GIS ostrzega przed kupowaniem pojawiających się w internecie produktów, m.in. suplementów diety, reklamowanych jako mające właściwości przeciwwirusowe i chroniące przed koronawirusem.

Godz. 19.05

Koronawirus zainfekował ponad pół miliona ludzi i zabił 20 tysięcy - powiedział w piątek dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus. Zaapelował ponownie do wszystkich krajów o zapewnienie środków ochronnych pracownikom służby zdrowia.

Godz. 18.45

3 tys. przyłbic ochronnych dla lekarzy pracujących w 31 szpitalach w Małopolsce chcą wykonać osoby, które w mediach społecznościowych rozpoczęły akcję "Przyłbica w koronie". Pierwszych kilkadziesiąt przyłbic trafiło w piątek do Szpitala Uniwersyteckiego i do Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

Godz. 18.15

Zachodniopomorskie: Starszy mężczyzna, który od trzech tygodni był hospitalizowany w związku z zakażeniem koronawirusem, został wypisany do domu - poinformowała w piątek rzeczniczka szczecińskiego szpitala wojewódzkiego.

Godz. 17.50

Po wykryciu koronawirusa u dwójki lekarzy szpitala klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu w piątek zamknięto trzy oddziały i dwie izby przyjęć należące do placówki. Trwa pobieranie wymazów od osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi medykami.

Godz. 17.40

Potwierdzono 51 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie to już 1340 osób.

Godz. 17.30

Oddział kardiologiczny w kaliskim szpitalu zamknięto w piątek ze względu na stwierdzenie koronawirusa u lekarza kardiologa – poinformował rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu Paweł Gawroński. To trzeci wyłączony z pracy placówki medycznej oddział objęty kwarantanną.

Godz. 17.20

Akcję dezynfekcji infrastruktury przystankowej prowadzi samorząd Zabrza - siłami lokalnej firmy, która na co dzień obsługuje imprezy sportowe czy kulturalne. Dezynfekcję w różnym zakresie rozpoczęły w regionie samorządy: Świętochłowic, Rybnika, Sosnowca i Bielska Białej.

Godz. 17.00

Pod hasłem "Rakietą w koronawirusa", wystartowała na portalu zrzutka.pl zbiórka pieniędzy na sprzęt ochronny dla personelu medycznego. Zaangażowali się w nią polscy tenisiści i tenisistki, m.in. Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot. Cel to zebrać 500 tys. złotych.

Godz. 16.30

W Ciechanowie (woj. mazowieckie) powstanie wyjątkowy audiobook. Znajdą się na nim czytane przez dzieci fragmenty książek. To wspólny projekt Urzędu Miasta i Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach akcji #zostańwdomu. Do jego realizacji zgłosiło się już 24 najmłodszych ciechanowian.

Godz. 16.25

Prowadzimy dystrybucję maseczek dla wszystkich mieszkańców Milanówka. Kolejnymi działaniami ochronnymi jakie podjęliśmy w trosce o zdrowie mieszkańców jest zakup płynu dezynfekującego - poinformował w piątek burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski.

KoronawirusRaport: Kielce 27.03

Godz 16.10

Tegoroczna edycja akcji Żonkile została przeniesiona do internetu - poinformowało w piątek Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Decyzja ta jest spowodowana obowiązującym stanem epidemii. Dowiesz się więcej >>TUTAJ<<

Godz. 16.05

Nie ma doniesień naukowych wskazujących na zakażenie koronawirusem drogą pokarmową, ale jeśli obawiamy się kupionego luzem pieczywa, włóżmy je do nagrzanego piekarnika na dwie minuty – radzi GIS.

Godz. 16.00

30. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, który miał rozpocząć się 26 czerwca, został przeniesiony na przyszły rok - poinformował jego dyrektor Janusz Makuch.

Godz. 15.50

Pod zarzutem spowodowania zagrożenia epidemiologicznego aresztowany został 27-letni mieszkaniec Zamościa (woj. lubelskie), który nie przestrzegał kwarantanny i z premedytacją zakasłał w twarz kobiecie, która zwróciła mu uwagę – poinformowała w piątek policja.

KoronawirusRaport: Łomża 27.03

Godz. 15.55

Ponad 400 litrów alkoholu z nielegalnej produkcji przekazała wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Alkohol zostanie przeznaczony na środki do dezynfekcji – poinformował poznański oddział KAS na stronie internetowej. Z kolei do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku trafią ponad 264 litry alkoholu zatrzymanego m.in. podczas prób przemytu. Alkohol będzie wykorzystany przez sanepid do zabiegów dezynfekcyjnych.

Godz. 15.50

Oszuści wysyłają fałszywe SMS-y z informacją o zadłużeniu na mikrorachunku podatkowym - ostrzega Ministerstwo Finansów.

KoronawirusRaport: Łomża 27.03

Godz. 15.45

Szpital zakaźny w Poznaniu ma zapasy strojów ochronnych i testów na koronawirusa, które wystarczą na cztery dni – poinformował w piątek prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

Godz. 15.40

Wojewódzki Szpital Specjalistycznych im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym, dysponuje od piątku aparatem do wykonywania testów na obecności koronawirusa SARS-CoV-2.

Godz. 15.35

Do Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych docierają liczne sygnały dotyczące wykorzystywania epidemii przez nieuczciwe osoby, które proponują m.in. pseudo testy lub testy o bardzo niskiej wykrywalności koronawirusa – ostrzega prezes KRDL Alina Niewiadomska.

KoronawirusRaport Gorzów Wielkopolski 27.03

Godz. 15. 30

Po wykryciu zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników szpitala im. Madurowicza w Łodzi, jego dyrekcja podjęła w piątek decyzję o odizolowaniu i wprowadzeniu reżimu sanitarnego na Oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka oraz o wstrzymaniu przyjęć kobiet ciężarnych. 22 pracowników i 13 pacjentów pozostanie na oddziale do czasu otrzymania wyników testów na obecność koronawirusa.

KoronawirusRaport: Warszawa 27.03
KoronawirusRaport: Olsztyn 27.03

Godz. 15.20

PZPN w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa stworzył pakiet pomocowy o wartości 116 milionów złotych. Na tę kwotę składa się m.in. 50 milionów łącznie dla klubów czterech najwyższych lig, z czego kluby ekstraklasy otrzymają 30 milionów, na wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży.

Godz. 15.15

Kolejna pielęgniarka i pacjent z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu są zarażeni koronawirusem. W sumie z tej lecznicy pochodzą 23 zarażone osoby.

Godz. 14.46

Władze Cieszyna, Jastrzębia-Zdroju i Wodzisławia Śląskiego alarmują do premiera: pracujący w Czechach mogą za chwilę zostać bez pracy. Zamknięcie granic dla osób pracujących po drugiej stronie Olzy oznacza spore kłopoty i dramat wielu rodzin- mówi wiceburmistrz Przemysław Major.

Godz. 14.32

Lekki uśmiech i podniesiony kciuk, kiedy nwsiadamy do tramwaju, czy autobusu ! Właśnie w ten sposób można dziękować ​kierowcom transportu publicznego. To apel władz stolicy do mieszkańców. - Nawet tak mały gest ma znaczenie - mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich

Godz. 14.00

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą.: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1289/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 13.49

Lekarz z Drawska (w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim) zarażony koronawirusem. Sanepid szuka pacjentów, którzy mieli z nim kontakt 18 lub 19 marca. Mężczyzna na początku nie miał objawów i przyjmował pacjentów.

KoronawirusRaport: Lublin 27.03

Godz. 13.36

"Pies w koronie". To grupa, która powstała na Facebooku w związku z pandemią koronawirusa. Ma zrzeszać właścicieli psów, którzy w tej trudnej sytuacji nie mogą wyjść na spacer ze swoim czworonogiem i ich sąsiadów, którzy chętnie ich w tym wyręczą.

KoronawirusRaport: Płock 27.03

Godz. 12.51

Jak zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych nie wychodząc z domu? Warszawa przygotowała specjalną wyszukiwarkę, która ułatwi wybranie odpowiedniej szkoły. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

KoronawirusRaport: Poznań 27.03

Godz. 12.33

W Warszawie odbywa się pierwsze głosowanie w systemie online. To przełomowa chwila w historii sejmu.

KoronawirusRaport: Radom 27.03

Godz. 12.22

W związku z coraz większą liczbą osób w Małopolsce, u których potwierdza się zakażenie koronawirusem, Szpital Uniwersytecki zdecydował o przekształceniu kolejnego oddziału na zakaźny. Oddział Pulmonologii będzie teraz także gotowy do walki z koronawirusem. --> WIĘCEJ.

KoronawirusRaport: Szczecin 27.03

Godz. 12.00

Lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny zaparkują w płatnej strefie w Warszawie za darmo!
Taką decyzję podjął dziś stołeczny ratusz.
- Są na pierwszej linii frontu, musimy ich wesprzeć - tłumaczy prezydent stolicy Rafał Trzaskowski

KoronawirusRaport: Tarnów 27.03

Godz. 11.34

Setki tysięcy kombinezonów, maseczek i gogli medycznych z Chin przyleciało do Polski. Wczoraj na warszawskim Okęciu wylądował pierwszy transport sprzętu medycznego. Zakupiła go dolnośląska spółka KGHM Polska Miedź S.A

KoronawirusRaport: Trójmiasto 27.03
KoronawirusRaport: Nowy Sącz 27.03

Godz. 11.24

Większość zdalnie, na miejscu tylko nieliczni.... Przy Wiejskiej lada moment powinno ruszyć posiedzenie Sejmu. Wyjątkowe, bo dzięki zmianie regulaminu, posłowie mogą obradować bez wychodzenia z domu.

Godz. 11.00

Osoby, które noszą obecnie soczewki kontaktowe powinny szybko z nich zrezygnować. Mogą dużo łatwiej zarazić się koronawirusem.

Amerykańska Akademia Okulistyki odradza noszenie soczewek kontaktowych w trakcie epidemii. Na ten czas najlepiej zastąpić soczewki okularami korekcyjnymi, które także mogą dodatkowo chronić nas przed zarażeniem.

Godz. 10.45

Zielona Góra wciąż tworzy nowe sposoby do walki z koronawirusem. Tym razem w mieście powstał prototyp śluzy, która oddziela strefy z wirusem od stref „czystych” w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

KoronawirusRaport: Białystok 27.03

Godz. 9.00

Oddział Intensywnej Terapii w w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu zamknięty! To dlatego, że koronawirusa stwierdzono u trzech kolejnych osób - w tym właśnie u pacjenta OIOMu. Zakażona jest tez pracownica kuchni i jeszcze jeden pacjent.

Godz. 8.40

Mamy 23 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1244/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 8.39

37 miliardów euro na wsparcie krajów walczących z pandemią. Parlament Europejski poparł propozycje Komisji Europejskiej dotyczące pomocy dotkniętym przez koronawirusa. Dość niespodziewanie - nie ma natomiast zgody wśród unijnych liderów. Na wczorajszym szczycie zabrakło porozumienia.

Godz. 8.00

Po dwóch tygodniach hospitalizacji na oddziale zakaźnym szpitala w Zawierciu do domu wrócił jeden z pierwszych pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w tej placówce. To lekarz , który zaraził się od osoby z zagranicy. Sam też był źródłem zakażenia dla osób ze swojego najbliższego otoczenia – jedna z nich również przebywała w zawierciańskim szpitalu. Wdrożone leczenie sprawiło, iż mężczyzna wyzdrowiał i wykonane powtórne badanie pobranych próbek nie wykazało już obecności groźnego wirusa w organizmie. To czwarta osoba w ostatnich dniach, która wyzdrowiała na Śląsku.

Godz. 7.30

Unijni przywódcy nie byli w stanie zgodzić się na czwartkowym wideoszczycie ws. skali odpowiedzi na kryzys gospodarczy wywołany koronawirusem. Nie osiągnięto porozumienia w sprawie finansowania funduszu ratunkowego. Niemcy i Holandia są przeciwne zadłużaniu się przy jego tworzeniu.

Godz. 7.00

Sejm zajmie się dziś propozycją tzw. tarczy antykryzysowej - pakietem regulacji, przygotowanych przez rząd w celu łagodzenia skutków pandemii koronawirusa. Obrady zostaną wznowione o godz. 12.

Czwartek 26.03.2020

Godz. 20.35

Potwierdzono 58 nowych przypadków koronawirusa. Zmarły dwie osoby w szpitalu w Warszawie.

Godz. 19.50

Musimy jako państwo przygotować się na drugą fazę walki z koronawirusem, która powinna polegać na otoczeniu szczególną opieką grup najbardziej zagrożonych; reszta społeczeństwa musi wrócić do swoich obowiązków - powiedział w czwartek wicepremier Jarosław Gowin.

Godz. 19.20

Sejm przyjął zmiany w Regulaminie Sejmu, które zakładają m.in. możliwość głosowania zdalnego przez posłów.

Godz. 18.56

Na chwilę obecną nie ma planów, by przesuwać egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny – poinformowało w czwartek PAP Ministerstwo Edukacji Narodowej. Resort zaapelował do przedstawicieli samorządów, aby nie wprowadzali niepokoju wśród uczniów i rodziców

Godz. 18.30

Maseczki uszyte przez więźniów trafiły do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie - przekazał poseł PiS, wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Godz. 18.04

27 pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zostało w czwartek objętych kwarantanną po tym, jak u jednego z pacjentów potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Godz. 17.51

Ministerstwo Zdrowia informuje o 43 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Łącznie to już 1163 przypadki. 14 osób zmarło.

Godz. 17.52

Policjanci w całym kraju poprzez urządzenia nagłaśniające, w które wyposażone są praktycznie wszystkie oznakowane radiowozy podają komunikaty, aby powstrzymać się przed wyjściem z domu poza sytuacjami koniecznymi i uzasadnionymi - poinformował w czwartek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

Godz. 17.45

Trwają przygotowania do uruchomienia w Białymstoku drugiego laboratorium, gdzie będzie można przeprowadzać testy na koronawirusa. Uniwersytet Medyczny zapowiada, że laboratorium ruszy w przyszłym tygodniu.

Godz. 17.40

Do 5 kwietnia chcemy zakończyć rządowy program "Lot do Domu"; w czasie trwania programu zostanie zrealizowanych łącznie blisko 400 rejsów, a ponad 45 tys. Polaków trafi do kraju - oświadczył w rozmowie z PAP szef KPRM Michał Dworczyk.

Godz. 17.15

Spółka Orlen Oil wyprodukuje dwa razy więcej płynu do dezynfekcji rąk. W marcu będzie to 2,5 mln litrów, natomiast w kwietniu do Agencji Rezerw Materiałowych, instytucji i klientów indywidualnych trafi ok. 5 mln litrów produktu - podał w czwartek PKN Orlen.

Godz. 17.03

Prokuratura Rejonowa w Bochni sprawdza, czy doszło do przestępstwa w związku ze śmiercią proboszcza parafii w Drwini woj. małopolskie) Romana Kopacza. Kapłan przebywał w izolacji domowej w związku z zakażeniem koronawirusem.

KoronawirusRaport: Wrocław 26.03

Godz. 16.50

Środki w bankach są bezpieczne i objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - informuje Kancelaria Premiera.

Godz. 16.32

Pięć kolejnych osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały dwa wyniki ujemne i są zdrowe. To dwóch nastoletnich chłopców, dwie młode kobiety i kobieta w średnim wieku - mówi rzeczniczka wojewody Dagmara Zalewska.

Godz. 16.30

Czynsze w mieszkaniach komunalnych i socjalnych w Krakowie wzrosną od 1 lipca. Prezydent Jacek Majchrowski podjął decyzję o przesunięciu wejścia w życie nowych podwyżek, biorąc pod uwagę możliwe konsekwencje epidemii koronawirusa.

Godz. 16.17

W Płocku policja zatrzymała 49-letniego mężczyznę, który w czwartek zgłosił się na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, twierdząc, że źle się czuje, a następnie opuścił placówkę bez wyjaśnień. Wcześniej mężczyzna mówił m.in., że ma zapalenie górnych dróg oddechowych.

Godz. 16.15

Niezbędny sprzęt ochronny przyśle do Olsztyna partnerskie chińskie miasto Weifang. W ten sposób władze chińskiego miasta chcą wspomóc stolicę Warmii i Mazur w działaniach mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa- podał w czwartek olsztyński magistrat.

Godz 16.02

Dwoje pacjentów wyleczonych z koronawirusa zostało w czwartek wypisanych ze szpitala w Łańcucie. Małżeństwo z powiatu leżajskiego ze zdiagnozowaną obecnością koronawirusa przebywało w szpitalu ponad dwa tygodnie.

KoronawirusRaport: Poznań 26.03

Godz. 15.55

W czwartek, na warszawskim lotnisku Okęcie wylądował samolot z Chin ze środkami ochrony osobistej, to m. in. 1,7 mln maseczek, ok. 40,6 tys. kombinezonów zakupionych przez ARP za ok. 5,2 mln zł - poinformowała w czwartek Agencja Rozwoju Przemysłu.

Godz. 15.45

Pracownicy nadzoru ruchu sprawdzają napełnienie w autobusach i tramwajach na głównych węzłach przesiadkowych – poinformowała w czwartek rzeczniczka szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. W piątek kontrolujących ma być więcej.

Godz. 15.37

W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy rodzice będą mogli opiekować się dziećmi na oddziale – powiedział rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Dodał, że dyrektor placówki będzie wydawał zgodę w uzasadnionych przypadkach i zostanie zmieniony regulamin w tym zakresie.

KoronawirusRaport: Olsztyn 26.03

Godz. 15.35

Hurtownie oraz bazary, które nie spełniają funkcji sklepów spożywczych są pozamykane. Hurtownia w Wólce Kosowskiej jest całkowicie nieczynna, zaś w centrum "Marywilska 44" działają jedynie określone sklepy.

Godz. 15.25

- Do laboratoriów trafiło 100 tysięcy testów, w piątek trafi kolejne 50 tysięcy testów paskowych - poinformował w czwartek w Sejmie minister zdrowia Łukasz Szumowski.

KoronawirusRaport: Drawsko Pomorskie 26.03

Godz. 15.20

Komenda Stołeczna Policji przeprowadziła dziś 80 kontroli w środkach komunikacji miejskiej. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.
Wypisano dwa mandaty w wysokości 500 zł osobom, które nie przestrzegały kwarantanny i opuściły miejsce zamieszkania z innych powodów
niż zawodowe czy niezbędne potrzeby życiowe.

Godz. 15.10

Firmy z Bielska-Białej i Wadowic wspierają tamtejsze placówki medyczne. Bielski szpital wojewódzki otrzymał 100 l spirytusu od miejscowego Polmosu, a Maspex przekazał 100 tys. zł na zakup środków ochrony dla personelu wadowickiego szpitala.

KoronawirusRaport: Warszawa 26.03

Godz. 14.32

Grupa posłów w sali plenarnej, ​pozostali rozdzieleni w 11 - stu innych. Sejm rozpoczął bezprecedensowe posiedzenie izby. Parlamentarzyści wyposażeni w maseczki i rękawiczki, choć nie wszyscy, pracują przy Wiejskiej. W harmonogramie obrad znalazł się tylko jeden punkt: zmiana harmonogramu, tak by można było obradować zdalnie

Godz. 14.01

Mamy 35 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1120/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 14.01

Rozpoczynają się nietypowe obrady sejmu. Posłowie mają specjalne rękawiczki jednorazowe, są również usadzeni w odpowiednich odległościach, by zachować bezpieczeństwo.

Godz. 13.11

Dobre informacje z Podkarpacia - mamy dwie osoby, które wyzdrowiały! To kobieta i mężczyzna, którzy przebywali w szpitalu w Łańcucie.

Godz. 12.55

Była zarażona koronawirusem, zmarła na sepsę - teraz jej mąż żąda wyjaśnień i pozywa szpital. Chodzi o 27-latkę z Janowa Lubelskiego, która w ubiegłym tygodniu, niedługo po porodzie zmarła na oddziale zakaźnym szpitala w Łańcucie na Podkarpaciu. Ten, zdaniem mężczyzny, dopuścił się zaniedbań.

Godz. 12.40

Będzie więcej kursów, ale też… specjalne wygrodzenia dla pasażerów. Gdynia wprowadza zmiany w komunikacji miejskiej w związku z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy, zgodnie z zaleceniem rządu w pojazdach transportu zbiorowego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących, by zachować odpowiednią odległość pomiędzy pasażerami.

Godz. 12.31

Jednostka wojskowa w Lesznie przygotowana do kwarantanny W sali sportowej w koszarach na taką ewentualność czeka 200 łóżek.

Godz. 12.19

Jest plan na wstępne egzaminy ósmoklasistów i do matury - informuje CKE. Najprawdopodobniej uczniowie będą rozwiązywać zadania egzaminacyjne, a następnie będą je wysyłać mailem nauczycielom.

Godz. 12.17

Oddziały psychiatryczne nie są gotowe na epidemię- alarmują specjaliści.

Potwierdził to przykład zakażenia w stołecznym Szpitalu Nowowiejskim, gdzie z powodu kwarantanny, niemal 30 [29] pacjentów znajduje się pod opieką jednego lekarza, który podjął decyzję o 7dniowym dyżurze.

Godz. 12.01

W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia #koronawirus.

KoronawirusRaport: Trójmiasto 26.03
KoronawirusRaport: Szczecin 26.03

Godz. 11.53

Ponad 36 tys. pasażerów wróciło do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu.

KoronawirusRaport: Leszno 26.03

Godz. 11.19

Polskie firmy solidaryzują się ze szpitalami. Już dziesiątki milionów złotych popłynęło na sprzęt.

Największe krajowe przedsiębiorstwa postanowiły przeznaczyć ogromne pieniądze na walkę z koronawirusem. Kolejne szpitale, otrzymują dzięki temu respiratory, maseczki i kombinezony.

Godz. 10.52

Zaapelowała o maseczki i została zwolniona. Chodzi o Renatę Piżanowską, położną ze szpitala w Nowym Targu, która dostała dyscyplinarkę za wpis na Facebooku. W jej obronie stanęli Rzecznik Praw Obywatelskich i… minister zdrowia.

KoronawirusRaport: Radom 26.03

Godz. 10.41

Wojewódzki Szpital Zespolony przy ulicy Poznańskiej w Kaliszu tymczasowo zamknięty - taka jest decyzja Sanepidu. Wyłączono dwa oddziału- chirurgię i internę.
Powód - pacjent z koronawirusem.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 26.03

Godz. 10.09

Kilku pracowników cieszynskiego sanepidu zarażonych koronawirusem. Cieszynski sanepid jest zamkniety od wtorku . Wszyscy zarażani są w dość dobry stanie.

Godz. 9.42

W ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej w środę skontrolowano 31,2 tys. osób wjeżdżających do Polski, w tym 25,5 tys. osób na granicy wewnętrznej - z krajami UE – poinformowała w czwartek Straż Graniczna.

KoronawirusRaport: Płock 26.03

Godz. 9.35

Pierwsza osoba z Warmii i Mazur wyleczona z koronawirusa. Kobieta jechała z pacjentem „zero”.

Godz. 9.20

Mamy 34 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 8.59

Dziś i jutro posiedzenie Sejmu, w przyszłym tygodniu - pilne, dodatkowe obrady Senatu. Taki scenariusz właśnie zapowiedział marszałek Tomasz Grodzki. Wszystko po to, by jak najszybciej uchwalić przepisy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają rozwiązać wiele problemów pracodawców i pracowników.

Godz. 8.30

Pierwsi wyleczeni z koronawiursa opuścili łódzki szpital zakaźny. W wojwództwie łódzkim są już 3 ozoby zdrowe, które zostały wypisane do domu - testy dały jednoznacznie ujeme wyniki na obecność covid 19. Są to dwie młode kobiety i jeden młody mężczyzna.

W łódzkiem są jednak nadal 144 przypadki potwierdzonego zakażenia koronawiursem.

Godz. 8.00

Cały szpital wojewódzki w Kaliszu (przy Poznańskiej) zamknięty! Wiadomo, że zmarł tam pacjent zakażony koronawirusem. Na miejscu trwa Sztab kryzysowy. Placówki pilnuje policja i straż pożarna. Nikt nie może wejść ani wyjść. Całość otoczono biało - czerwoną taśmą. Rzecznik placówki nie udziela jeszcze szczegółowych informacji, czekamy na nie.

Godz. 7.30

Ostatniej doby strażacy działający w 61 granicznych punktach skontrolowali 12740 pojazdów i zmierzyli temperaturę u ponad 20 tys. osób.

Godz. 6.56

Komercyjni producenci środków do dezynfekcji apelują o wprowadzenie ułatwień w dostępie do etanolu, w tym zniesienia akcyzy. Resort finansów zapewnia, że rząd monitoruje dostępność etanolu na rynku i będzie reagować na bieżąco .

Godz. 20.50

Objęcie kwarantanną osób, które przekraczają granicę w drodze do pracy, to odpowiedź na wnioski wojewodów przygranicznych – podkreślił w środę wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Jak zaznaczył, w niemieckich landach przygranicznych rośnie skala zarażeń koronawirusem.

Godz. 20.45

Pielęgniarka i pacjent oddziału neurologicznego szpitala powiatowego w Skarżysku-Kamiennej są zarażeni koronawirusem – powiedział dyr. szpitala Leszek Lepiarz. Wcześniej informował o czterech zarażonych pacjentach, z których jeden zmarł w środę przed południem.

Godz. 20.15

#zostańwdomu i twórz! – pod tym hasłem Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach rozpoczęła projekt, którego efektem ma być utwór muzyczny, stworzony przez znanych kompozytorów z pomocą internautów.

Godz. 19.40

Taksówkarz może przewozić więcej niż jedną osobę - wyjaśnił w środę wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży pytany o sytuację kierowców taksówek w związku z wprowadzonymi przez rząd nowymi obostrzeniami.

Godz. 19.25

Problemy z dostępem do e-dzienników są przejściowe, a firmy pracują nad usprawnieniami i przywróceniem pełnej funkcjonalności swoich systemów - poinformowało ministerstwo edukacji.

Godz. 19.15

Chcemy, by formalności związane z ubieganiem się o zwolnienie ze składek na ZUS i świadczenia postojowe dla samozatrudnionych i zleceniobiorców były maksymalnie uproszczone - zapowiedziała w środę prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Gertruda Uścińska.

Godz. 19.14

Ministerstwo edukacji przygotowało dla szkół poradnik kształcenia na odległość.

Godz. 19.00

Stan szóstego pacjenta, starszego mężczyzny z powiatu białogardzkiego, uległ pogorszeniu. Jest na szpitalnym Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii – poinformował w środę rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie Cezary Sołowij.

Godz. 18.55

182 litry spirytusu, zabezpieczonego w toku postępowań karnych przekazała Państwowej Straży Pożarnej zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa – poinformowała w środę rzeczniczka szczecińskiej IAS. Alkohol będzie przeznaczony do produkcji preparatu dezynfekującego.

Godz. 18.50

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało, że odnotowało przypadki nieuprawnionego podszywania się pod służbowy numer telefonu resortu i próby wyłudzeń pieniężnych od obcokrajowców. Ministerstwo nie podejmuje kontaktu z cudzoziemcami przebywającymi na terenie Polski - podkreśla MSZ.

Godz. 18.30

W związku z pandemią koronawirusa od 16 marca kutnowski ratusz nie obsługuje petentów bezpośrednio. Ponownie otwarty miał być w piątek 27 marca, w środę termin do 10 kwietnia przedłużył prezydent miasta. Dostępne są usługi elektroniczne. Czynny dla interesantów będzie Urząd Stanu Cywilnego.

Godz. 18.20

#PILNE
U jednego z pasażerów autobusu FLIXBUS jadącego z Warszawy do Krakowa potwierdzono obecność koronawirusa. Jak podkreśla w swoim komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie - wszyscy pasażerowie powinni się poddać kwarantannie. Szczegóły dotyczące kursu znajdziesz >>TUTAJ<<

Godz. 17.45

Potwierdzono kolejne 74 zachorowania na koronawirusa w Polsce. Zmarł 80-letni pacjent.

Godz. 17.40

W środę pakiet rozwiązań, które mają przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa, zaakceptował rząd. Ochrona zatrudnienia i zachowanie płynności finansowej w firmach, to główne cele pakietu projektów ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową.

Godz. 17.25

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar interweniuje w sprawie położnej, która została dyscyplinarnie zwolniona za krytykę warunków pracy i przygotowania placówki na epidemię koronawirusa – wynika z informacji zamieszczonej w środę na stronie RPO.

Godz. 17.13

Jeśli sytuacja w związku z koronawirusem będzie się przedłużać, to jesteśmy gotowi rozszerzać wachlarz pomocy - powiedziała w środę na konferencji minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Godz. 17.05

Główny Inspektor Sanitarny wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy mają wydać zarządzenie dla zakładów pracy, żeby mocnej egzekwować zalecenia pracy zdalnej, a tam gdzie jej nie można stosować, żeby środki bezpieczeństwa pracy były zachowane - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Godz. 17.00

Internista ze szpitala w Grójcu kontynuował wizyty prywatne mimo tego, że zostały od niego pobrane próbki do testu na obecność koronawirusa. Śledztwo w tej sprawie wszczęła już prokuratura Rejonowa w Grójcu. Śledczy zajmą się też wnioskiem pracownika tego szpitala, który pracował z zarażonym lekarzem, gdy prawdopodobnie było już wiadomo, że jest zarażony koronawirusem. Z tego będzie musiała tłumaczyć się dyrekcja szpitala.

Godz. 16.45

W Ciechanowie w woj. mazowieckim wprowadzono głośne komunikaty
głosowe informujące mieszkańców miasta o zaleceniach pozostawania w domach w związku ze stanem epidemii koronawirusa.

Godz. 16.40

Koncerty i wydarzenia zaplanowane w szczecińskiej filharmonii na kwiecień nie odbędą się – poinformowała w środę rzeczniczka instytucji. Filharmonia zapewnia, że można zwrócić bilety na organizowane przez nią koncerty.

Godz. 16.38

PKO PB przeznacza 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów na obecność koronawirusa, a także organizuje powszechną zbiórkę na walkę z epidemią - poinformował w środę bank w komunikacie.

Godz. 16.35

Wszystkie elementy legislacyjne pakietu „Tarcza antykryzysowa” zostały w środę przez rząd zatwierdzone i po ostatnich pracach, jeszcze w środę powinny być przyjęte - poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Więcej o "Tarczy Antykryzysowej" przeczytasz >>TUTAJ<<

Godz. 16.25

U studentki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała w środę uczelnia. Kwarantannę w akademiku, w którym była zakwaterowana chora, przedłużono do 5 kwietnia. Przebywa w nim 365 podchorążych i żołnierzy. Więcej przeczytasz >>TUTAJ<<

Godz. 16.20

Do 21 wzrosła liczba osób z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, u których potwierdzono obecność koronawirusa. Są wśród nich zarówno pacjenci, jak i personel szpitala. Pacjenci z dodatnim wynikiem mają być przetransportowani do innych lecznic.

KoronawirusRaport: Bydgoszcz 25.03

Godz. 16. 10

Diagności z laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie rozpoczęli wykonywanie testów na obecność koronawirusa – poinformowała w środę rzeczniczka stacji Małgorzata Kapłan.

Godz. 16.05

W związku ze stwierdzeniem obecności koronawirusa u jednego z pracowników oddziału obserwacyjno-zakaźnego Szpitala Powiatowego w Zawierciu w środę podjęto decyzję o przewiezieniu 7 hospitalizowanych tam pacjentów z koronawirusem do innych placówek.

Godz. 15.50

Bezdomny mężczyzna, który trafił do poznańskiego szpitala zakaźnego z możliwym zakażeniem koronawirusem – uciekł z placówki, kiedy wyszedł przed budynek „na papierosa”. Mężczyzna został już odnaleziony.

KoronawirusRaport: Szczecin 25.03

Godz. 15.45

Do bielskiego szpitala wojewódzkiego trafiły w środę maseczki uszyte przez bielszczan w ramach akcji społecznej. Przekazane zostały za darmo. Z maseczek korzystali będą pacjenci szpitalnej stacji dializ – poinformowały w środę służby prasowe szpitala.

Godz. 15.40

#MASECZKIDLAPOLSKI - w ramach tej akcji do mieszkańców Mławy ma trafić w przyszłym tygodiu 10 tys. maseczek ochronnych. W ramach
tej samej inicjatywy maseczki mają też trafić do Olsztyna, Międzyrzeca Podlaskiego i Jedlińska.

KoronawirusRaport: Łódź 25.03

Godz. 15.34

W Łodzi od poniedziałku działa Centrum Wykrywania Koronawirusa SARS-CoV-2. Wykonano tam już kilkaset testów.

Godz. 15.30

Ludzie młodzi nie powinni lekceważyć zakażenia koronawirusem, oni również mogą chorować. Poza tym przenoszą infekcję na inne osoby, w tym na seniorów, co może być kwestią życia lub śmierci – ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia

KoronawirusRaport: Warszawa 25.03 - komunikacja miejska

Godz. 15.20

Gildia Reżyserów Polskich apeluje o wstrzymanie realizacji filmów. To odpowiedź na informacje o rozpoczęciu zdjęć do filmów
Patryka Vegi i Konrada Niewolskiego.

Godz. 15.11

Hospitalizowanym bliskim pacjenta, który został wyleczony z COVID-19 i we wtorek opuścił Szpital Śląski w Cieszynie, zostały w środę pobrane próbki na obecność koronawirusa. Wyniki będą znane za ok. 100 godz – mówi rzecznik szpitala Ewa Herman.

Godz. 14.50

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zdecydował, że miasto zakupi sześć tysięcy testów do wykrywania koronawirusa. Wartość zamówienia jest szacowana na pół miliona złotych. Prezydent Krakowa taką decyzję podjął po konsultacji ze Szpitalem Uniwersyteckim. ---> WIĘCEJ

Godz. 14.45

Ratownicy WOPR pomogą strażnikom miejskim w patrolowaniu Sopotu. Powód? Braki kadrowe w straży miejskiej. W związku z ogłoszeniem stanu epidemii koronawirusa, funkcjonariusze pracują w systemie zmianowym w systemie tydzień na tydzień. -Swoją pomoc w patrolowaniu miasta zaoferowali ratownicy wodni – mówi Anna Dyksińska z Urzędu Miasta w Sopocie.

Godz. 14.30

GRANICE ZOSTAJĄ ZAMKNIĘTE DO 13 KWIETNIA.

Godz. 14.20

Tarczy antykryzysowa obejmie także rolników i strażaków ochotników - mówi prezydent Andrzej Duda. Do pakietu antykryzysowego wprowadzono zwolnienie na trzy miesiące z KRUS-u, a także przepisy, które powodują, że rolnicy będą traktowani jak przedsiębiorcy.

Godz. 14.05

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji:

Od piątku osoby, które przekraczają granicę Polski w celu pracy zostaną poddane obowiązkowej kwarantannie! Zaostrzone zostają rygory sanitarne. Dwa dni mają być czasem na ustabilizowanie swojej sytuacji.

Funkcjonariusze policji będą kontrolować spotkania w przestrzeni publicznej.

Godz. 13.55

Dobre wieści dla osób, które w obecnej sytuacji przemieszczają się po Krakowie samochodem. Nie będzie trzeba płacić za Strefę Płatnego Parkowania do 11 kwietnia. Miasto wydłużyło zawierzenie opłat w związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa.

Godz. 13.30

UWAGA!
Mamy 31 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna.
Jednocześnie informujemy, że wyłączamy ze statystyk zdublowanego wcześniej pacjenta, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem.

Godz 13.40

Konferencja prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent zaapelował o przestrzeganie zasad.

- Bardzo proszę, żeby w jak największym stopniu ograniczać swoją aktywność.

Godz. 13.30

Nowe ograniczenia i środki bezpieczeństwa wprowadzają kolejne miasta w Polsce w związku z zaostrzeniem zakazu gromadzenia się. Na ulicach pojawi się więcej patroli. W Koszalinie oprócz funkcjonariuszy straży miejskiej i policji do akacji kontrolowania miasta wkraczają drony.

Godz. 13.24

Obrady sejmu nie odbędą się online.

Godz. 13.15

Znacznik kwarantanny w EWUŚ został uruchomiony. Przy nazwisku pacjenta pojawia się dopisek KW z terminem końca kwarantanny. Systematycznie zasilamy bazę danych nowymi rekordami osób podlegających kwarantannie - na tą chwilę mamy już ponad 100 tys osób uwzględnionych w bazie.

Godz. 13.00

Miasto Białystok dostaje sygnały od mieszkańców w sprawie nie przestrzegania przepisów o zgromadzeniach. Dziś w jednym z białostockich kościołów liczba osób na mszy była dwukrotnie większa niż dopuszczalna. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaapelował dziś do związków wyznaniowych o przestrzeganie zasad.

Godz. 12.16

Masz babcię czy dziadka? Twoi rodzice mają już ponad 75 lat? Możesz skorzystać z usług jednej z wrocławskich firm taksówkarskich, która wyszła z inicjatywą darmowego rozwożenia zakupów seniorom w czasie pandemii koronawirusa.

KoronawirusRaport: Poznań 25.03
KoronawirusRaport: Radom 25.03
KoronawirusRaport: Leszno 25.03
KoronawirusRaport: Płock 25.03
KoronawirusRaport: Zielona Góra 25.03
KoronawirusRaport: Lublin 25.03
KoronawirusRaport: Nowy Sącz 25.03

Godz. 11.30

Resort podpisał umowę z czterema największymi operatorami [Orange Polska, Polkomtel (operator sieci Plus), P4 (operator sieci Play) oraz T-Mobile Polska], którzy zobowiązali się "wyłapywać" strony, których autorzy żerują na strachu przed pandemią- i oszukują ludzi. Powstanie też specjalna "lista ostrzeżeń".

Godz. 11.11

Zapotrzebowanie na pilne wykonywanie badań diagnostycznych w kierunku koronawirusa staje się w Polsce coraz większe. Właśnie
miejski w Gliwicach będzie dodatkowo diagnozował osoby z podejrzeniem tej choroby. Miasto zakupiło specjalne urządzenie , które wstępnie oceni czy pacjent może być zakażony. Badania będą wykonywane z surowicy krwi

Godz. 11.01

Pomagają walczyć z pandemią koronawirusa! W Zielonej Górze powstają przyłbice w druku 3D i trafiają do lekarzy i ratowników medycznych ze Szpitala Uniwersyteckiego w naszym mieście.

Godz. 10.50

Lekarze apelują do chorych z hashimoto, toczniem. RZS czy stwardnieniem rozsianym: W czasie trwania pandemii musicie dbać o odpowiednie leczenie i rygorystycznie przestrzegać zaleceń lekarskich. Powód? Chorym z chorobami autoimunologicznymi koronawirus szczególnie zagraża. Dawid Sobociński na co dzień walczy z SM. Do ogromnego bólu związanego z chorobą i leczeniem dołączyła trudna walka aby nie złapać koronawirusa.

Godz. 10.30

Muszą uczyć się zdalnie… ale nie mają dostępu do komputera i internetu. W czasie pandemii koronawirusa nie wszyscy uczniowie gdańskich szkół mogą korzystać z e-learningu. Urzędnicy zapewniają, że w miarę możliwości zapewnią dostęp do wirtualnych lekcji tym, którzy tego potrzebują. Już teraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku prowadzi rozpoznanie, w których rodzinach niezbędny jest dodatkowy sprzęt do nauki.

Godz. 10.00

Zakaz wychodzenia z domów - pytania i odpowiedzi. Co nam wolno, a czego nie wolno? [ZASADY]

Godz. 9.10

Mamy 26 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
 
Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.
 

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

Godz. 8.55

W Centrum Zdrowia Dziecka zostali zbadani wszyscy przebywający w klinice pacjenci i ich opiekunowie, a także 14 pracowników, u przebadanych osób nie stwierdzono koronawirusa – poinformował dyrektor Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" dr Marek Migdał.

Godz. 8.45

W szpitalu specjalistycznym we Wrocławiu zmarł pacjent zakażony koronawirusem. Mężczyzna w średnim wieku przez kilka dni leżał na OIOM-ie - mówi rzeczniczka szpitala Urszula Małecka.

Godz. 7.50

Rzecznik rządu zapewnił, że zasiłek dla rodziców dzieci poniżej 8 roku życia zostanie przedłużony.

Godz. 7.28

Pandemia koronawirusa zaczyna uderzać w coraz więcej branż. Najbardziej poszkodowana obecnie jest turystyka, a więc wszystkie usługi, które są nakierowane na przyjezdnych gości. Jedną z takich usług w Krakowie są przewozy dorożkami.

Wtorek 23.03.2020

Godz. 21.22

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 901/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 20.28

U lekarza z oddziału chirurgii Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim stwierdzono obecność koronawirusa – poinformowała we wtorek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim. Oddział został zamknięty.

Godz. 20.18

- Nie musimy zabezpieczać dużych imprez masowych, czy zgromadzeń - teraz te siły są dedykowane m.in. do sprawdzania osób na kwarantannie, czy wspierania straży granicznej na przejściach granicznych - powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Godz. 20.06

Od środy zwiększona zostanie liczba kursów komunikacji miejskiej w Toruniu, żeby spełnić wymóg przebywania w pojeździe nie większej liczby osób niż połowa miejsc siedzących. Pod koniec ubiegłego tygodnia informowano o przejściu na rozkłady feryjne (autobusy) i sobotnie (tramwaje).

Godz. 19.50

Od jutra w Polsce ograniczenie przemieszczania się. Jak mogą wyglądać kontrole? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Godz. 19.45

Netto wprowadza od środy we wszystkich swoich sklepach możliwość płacenie za zakupy do 100 zł bez kodu PIN – poinformowała w komunikacie sieć.

Godz. 19.30

Potwierdzono 40 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarła dziesiąta osoba.

Godz. 19.28

PGNiG przekaże 1,5 mln zł pięciu walczącym z epidemią koronawirusa placówkom medycznym. Jak podkreślił prezes PGNiG Jerzy Kwieciński, są to placówki leżące w pobliżu miejsc działalności firmy.

Godz. 19.20

We wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazów w ruchu lotniczym na terytorium Polski. Zakaz obejmuje loty pasażerskie z wyjątkiem lotów przewożonych obywateli polskich powracających do kraju. Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca. Będzie obowiązywać do 11 kwietnia 2020 r.

Godz. 19.12

W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem wśród pracowników zamknięta została we wtorek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie – poinformowała wieczorem rzecznik starosty cieszyńskiego Sylwia Pieczonka.

Godz. 18.35

W Dzienniku Ustaw we wtorek po południu ogłoszono rozporządzenie MSWiA przedłużające do 13 kwietnia br. kontrole graniczne osób przekraczających granicę państwową RP, będącą granicą wewnętrzną strefy Schengen. Dotychczas kontrole te były przywrócone od 15 do 24 marca.

Godz. 18.30

Wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski ostro skomentował decyzję rządu o ograniczeniu liczby osób, które mogę w jednym czasie poruszać się komunikacją miejską. Więcej przeczytasz >>TUTAJ<<

Wiceprezydent Poznania o zmianach w komunikacji miejskiej

Godz. 18.20

Ograniczenia w korzystaniu z wież widokowych i ścieżek dydaktycznych wprowadziło we wtorek nadleśnictwo Elbląg. Jak tłumaczą leśnicy, chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających obiekty leśnej infrastruktury turystycznej.

Godz. 18.10

Policjanci przez megafony apelują do kielczan, żeby zostali w domach. Specjalnie patrole są wysyłane w miejscach, gdzie mogą się gromadzić grupy ludzi.

Godz. 18.00

Decyzją prezydent Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej miasto zleciło lokalnym firmom wykonanie 70 tys. sztuk ochronnych maseczek wielokrotnego użytku. Przekazane zostaną nieodpłatnie mieszkańcom - poinformowała we wtorek rzeczniczka magistratu Monika Rapacewicz.

Godz. 17.50

13 pacjentów z oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu jest ewakuowanych do izolatorium w Obornikach Śląskich, po tym jak zakażenie koronawirusem potwierdzono u czterech osób z personelu medycznego oraz jednego pacjenta wrocławskiej placówki.

Godz. 17.40

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w celu zapewnienia nieprzerwanego łańcucha dostaw w czasie epidemii koronawirusa proponuje m. in. zwolnienie z obowiązku 14-dniowej kwarantanny załóg statków żeglugi śródlądowej - poinformował we wtorek resort.

Godz. 17.25

Węgierski przewoźnik Wizz Air w związku z pandemią koronawirusa zamyka wszystkie bazy operacyjne w Polsce. Ponowne ich otwarcie ma nastąpić 1 maja br. - poinformowała spółka. Przewoźnik ma w kraju pięć baz operacyjnych: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Godz. 17.18

Potwierdzono 45 nowych przypadków koronawirusa. Łącznie zarażone są 844 osoby. 9 osób zmarło.

Godz. 17.00

Ogólnodostępne tężnia zdrojowa i fontanna solankowa w Jaworzu koło Bielska-Białej zostały zamknięte z powodu zagrożenia koronawirusem – mówi wójt Jaworza Radosława Ostałkiewicza.

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Godz. 16.48

Wójt gminy Białopole w Lubelskiem, a także urzędnik zastępujący go w roli kierownika urzędu stanu cywilnego, objęci zostali kwarantanną. Urząd jest nieczynny – poinformowała we wtorek rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

Godz. 16.38

Szpitalny Oddział Ratunkowy w SPZOZ w Mławie (woj. mazowieckie) chwilowo zamknięty. Trafił tam pacjent z podejrzeniem koronawirusa.
Personel i dwóch pacjentów zostali objęci kwarantanną. Trwa oczekiwanie na wynik testu.

KoronawirusRaport: Bydgoszcz 24.03

Godz. 16.34

-  Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego - mówi prezes zarządu PTAK Warsaw Expo, Tomasza Szypuła.

Godz. 16.30

Maski, rękawiczki, gogle, osłony twarzy i kombinezony trafią wkrótce do państw Unii Europejskiej. Polska nie będzie mogła jednak skorzystać z pomocy, bo za późno dołączyła do mechanizmu zakupów.

KoronawirusRaport: Śląsk 24.03

Godz. 16.05

Związek Nauczycielstwa Polskiego apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o darmowy internet dla wszystkich uczniów i nauczycieli pracujących zdalnie.

Godz. 15.55

Wymiana doświadczeń, m.in. w zakresie metod leczenia koronawirusa, była przedmiotem wtorkowych rozmów samorządu województwa dolnośląskiego z partnerskim regionem Anhui w Chinach. W telekonferencji wzięli udział m.in. dyrektorzy szpitali i lekarze obu regionów.

Godz. 15.50

Druk 3D do walki z koronawirusem. Inżynierowie z Krakowa chcą drukować respiratory dla szpitali. Cena jest konkurencyjna, bo koszt wykonania urządzenia to 200 zł! Dowiesz się więcej na ESKA Kraków.

KoronawirusRaport: Warszawa 24.03

Godz. 15.30

Będziemy informować i pilnować, aby w ceremoniach pogrzebowych nie uczestniczyło więcej niż pięć osób – zapewniła we wtorek dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie Danuta Kruk.

Godz. 15.25

- Będziemy się starali znaleźć dodatkowe środki na zakup komputerów, laptopów tak, aby można było pomóc w przypadkach najtrudniejszych, gdzie są najniższe dochody, jest największa liczba dzieci nieposiadających znacznych środków - poinformował minister edukacji, Dariusz Piontkowski

Godz. 16.10

Sześć osób z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, tzw. szpitala na Józefowie, jest zarażonych koronawirusem. Są wśród nich lekarze – mówi rzeczniczka lecznicy Karolina Gajewska.

Godz. 14.50

Mamy 25 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 799/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 14.40

Za złamanie zakazu opuszczania miejsca zamieszkania/przebywania grozi nawet 5 tys. złotych mandatu. Do autobusu czy tramwaju nie wejdziemy, jeśli co drugie miejsce siedzące będzie już zajęte. Liczba osób zakażonych zbliża się do ośmiuset, a niemal sto tysięcy osób jest w kwarantannie. Rząd podkreśla, że nowe przypadki koronawirusa pojawiają się właśnie wśród tych osób.​

Godz. 14.30

Specjalna strefa powstaje wokół szpitala zakaźnego w Poznaniu.

Godz. 14.13

Gry na kwarantannę czyli Grarantanna, to propozycja Ministerstwa Cyfryzacji dla dzieci i młodzieży. Resort uruchomił specjalną platformę, na której uczniowie, po zdalnym odrobieniu lekcji, mogą znaleźć propozycje gier i zabaw by choć na chwilę zapomnieć o kwarantannie.

Godz. 14.00

Ponad 2 000 osób zgłosiło gotowość do walki z epidemią koronawirusa. Mieszkańcy Łodzi stworzyli grupę na portalu społecznościowym, w której wszyscy mają jeden cel - pomóc służbom i osobom przechodzącym kwarantannę.

Godz. 13.51

Ośrodek wytchnieniowy powstanie w woj. kujawsko - pomorskim! Ma pomóc medykom w odstresowaniu, odpoczynku czy podczas oczekiwania na wyniki badań w kierunku koronawiursa.

Godz 13.10

Zakaz wychodzenia z domu od środy 25 marca - musimy przygotować się na poważne obostrzenia. Chodzi, oczywiście, o walkę z epidemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne kroki w walce z koronawirusem 24 marca. Od środy to znaczy 25.03.2020 rząd ma zaostrzyć warunki odbywania kwarantanny. Obowiązywać ma zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem spraw życiowo koniecznych: takich jak zakupy żywnościowe, wizyta w aptece czy wyjście do pracy. Oprócz tego zaostrzona zostanie także sytuacja w kościołach: nie będzie mogło w nich przebywać więcej niż siedem osób. W życie wejdą również kolejne ograniczenia w komunikacji. ---> TUTAJ

Godz. 13.00

Premier informuje o konieczności wprowadzenia nowych restrykcji.

Godz. 12.40

W ciągu ostatniej dobry - ponad 340 naruszeń kwarantanny! Policja w Polsce cały czas notuje przypadki niestosowania się do obowiązkowej kwarantanny. Tylko w ciągu ostatniej doby funkcjonariusze skontrolowali prawie 88 tysięcy osób, które mają obowiązek pozostania w domu. Nie wszyscy się jednak stosują.

KoronawirusRaport: Radom 24.03
KoronawirusRaport: Szczecin 24.03

Godz. 12.10

SE.pl informuje, że od 24 marca otwarte pozostać mają tylko sklepy spożywcze. Ponadto:

Obowiązywać ma zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem spraw życiowo koniecznych: takich jak zakupy żywnościowe, wizyta w aptece czy wyjście do pracy. Oprócz tego zaostrzona zostanie także sytuacja w kościołach: nie będzie mogło w nich przebywać więcej, niż siedem osób. W życie wejdą również kolejne ograniczenia w komunikacji. 

Godz. 11.38

Zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 79latek przebywający w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Mężczyzna trafił na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił z placówki w Nowym Mieście nad Pilicą.

Godz. 10.50

W szpitalu w Puławach zmarła dziś 9 osoba zakażona koronowirusem w Polsce. To 68 letni ksiądz z Lubelszczyzny. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące podaje Ministerstwo Zdrowia.

Godz. 10.40

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 24.03
KoronawirusRaport: Poznań 24.03

Godz. 10.30

3 osoby z koronawirusem, hospitalizowane we Wrocławiu, są w bardzo ciężkim stanie. To trzej mężczyźni w starszym i średnim wieku przebywający obecnie na oiomie.

Godz. 9.50

Jedna osoba z personelu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie na kwarantannie. Miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Żaden z oddziałów szpitala nie został zamknięty.

Godz. 8.40

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 766/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 8.06

Darmowe przejazdy taksówkami dla osób powyżej 60 roku życia, darmowe maseczki czy darmowe korepetycje dla uczniów! Specjalny pakiet pomocowy dla mieszkańców miasta proponuje prezydent Nowego Sącza. Już niebawem w życie mają wejść tak zwane „Konkrety Nowosądeckie”.

Poniedziałek 23.03.2020

Godz. 21.03

Dzięki porozumieniu resortu cyfryzacji z telekomami oszuści, żerujący na koronawirusie, wyłudzający dane albo pieniądze, będą blokowani, a ich strony umieszczane na liście ostrzeżeń - wynika z poniedziałkowej informacji ministerstwa cyfryzacji. W niektórych przypadkach będą ścigani.

Godz. 20.25

Potwierdzono 57 nowych przypadków koronawirusa.

Godz. 19.55

W systemie aplikacji „Kwarantanna domowa” są niemal 72 tysiące osób. Ponad 15 tysięcy zalogowało się do niej, a przeszło 10 tysięcy wykonało już zadanie startowe - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Godz. 19.25

W ramach tarczy antykryzysowej będzie zwolnienie na trzy miesiące z obowiązku opłacenia składek na KRUS - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że to nie jest jedyne rozwiązanie w tym pakiecie skierowane do rolników, którzy będą potraktowani jak przedsiębiorcy.

Godz. 19.18

W szpitalach w Nowym Mieście nad Pilicą i w Grójcu (woj. mazowieckie) jest problem z personelem. We wtorek do szpitala w Nowym Mieście może przyjść sześć pielęgniarek i jeden lekarz. Podobny problem jest w grójeckim szpitalu. Obecność wirusa SARS-Cov-2 potwierdzono u 11 pacjentów i 13 osób z personelu medycznego. Z analiz grójeckich służb wynika, że kontakt z nimi mogło mieć ok. 130 innych pracowników, co oznacza, że część będzie odsunięta od pracy.

Godz. 19.08

W pierwszej godzinie od otwarcia sklepu Biedronka seniorzy mają pierwszeństwo wejścia. Seniorzy potrzebujący pomocy w zrobieniu zakupów mogą skorzystać ze wsparcia wolontariuszy.

Godz. 18.30

Nie sądzę, żebyśmy zwalczyli koronawirusa do świąt wielkanocnych - podkreślił podczas sesji Q&A prezydent Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że przy dobrej dyscyplinie Polaków liczba zachorowań do tego czasu zacznie spadać.

Godz. 18.00

Maksymalnie 15 min. na przekroczenie granicy, specjalne korytarze otwarte dla pojazdów niezależnie od rodzaju przewożonych towarów, zawieszenie rządowych ograniczeń i mniej papierkowej pacy - w ten sposób można streścić cele najnowszych wytycznych KE w sprawie granic.

Godz. 17.45

Ponad pół miliona złotych wpłynęło na konto bankowe Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na zakup sprzętu potrzebnego do walki z koronawirusem. Sumę tę zebrano w dwa dni w ramach akcji #ujdlaszpitala.

Godz. 17.27

#Zostańzmuzyką i pomóż artystom! Wyjątkowa akcja Polskiej Fundacji Muzycznej. Wszystkie koncerty onlinne w jednym miejscu. Więcej przeczytasz >>TUTAJ<<


Godz. 17.23

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie oszustw dotyczących fałszywych smsów, związanych z przekazaniem środków pieniężnych, pod pozorem ich chronienia przed utratą w warunkach zagrożenia epidemicznego, na rzecz rezerwy NBP – podała w poniedziałek Prokuratura Krajowa.

Godz. 17.17

Podawana w mediach informacja, że 20 tys. więźniów na mocy nowych przepisów może wyjść do domu, gdyż dostaną dozór elektroniczny, nie jest prawdziwa. W rzeczywistości krąg osób objętych tym sposobem odbywania kary może rozszerzyć się maksymalnie do 12 tys., z czego 9 tys. kwalifikuje się do Systemu Dozoru Elektronicznego już na mocy obecnych przepisów. Nieprawdziwa jest również informacja o przerwach w odbywaniu kary na czas epidemii - informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

Godz. 16.35

Potwierdzono osiem nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

Godz. 16.30

Pracownicy pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, wojska, straży granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego obsługiwani będą na stacjach paliw PKN Orlen poza kolejnością i otrzymają bezpłatnie wybrany gorący napój - podała w poniedziałek spółka.

Godz. 16.00

Burmistrz Józefowa (woj. mazowieckie) nie jest zarażony koronawirusem. Wynik testu jest ujemny.

Godz. 15.34

5 tysięcy złotych za złamanie kwarantanny - to kara dla dwóch mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego. Kobiety złamały zakaz dwukrotnie, m.in., by zawieźć psa do weterynarza.

Godz. 15.12

Studia, studia podyplomowe i inne formy kształcenia na uczelniach zawieszone do 10 kwietnia. Jarosław Gowin, szef resortu nauki, podpisał rozporządzenie, które wejdzie w życie 26 marca.

Godz. 14.22

Oczekujemy na wystąpienie prezydenta po zakończeniu obraz Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Godz. 14.20

Nie będzie rowerów miejskich, ale będzie wsparcie dla szpitala. Prezydent Radomia, Radosław Witkowski, zdecydował o przeznaczeniu miliona złotych na specjalne dodatki dla pracowników radomskiego szpitala specjalistycznego i pogotowia ratunkowego. Środki pochodzą z obsługi radomskiego roweru miejskiego. W tym roku zdecydowano się z niej zrezygnować.

Godz. 14.05

Trwa Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Większość polityków łączy się online z prezydentem i premierem.

Godz. 13.53

GIS: Uwaga - rozszerzenie kryterium przypadku podejrzanego o COVID-19 - osoby w nagłym stanie zagrożenia życia lub zdrowia z objawami niewydolności oddechowej - są traktowane jako podejrzane o Covid-19 - bez konieczności spełnia kryteriów epidemiologicznych!

Godz. 13.35

Trudna sytuacja pacjentów w polskich szpitalach. Z powodu pandemii koronawirusa lecznice odwołują planowane operacje. Obecność pacjenta z podejrzeniem koronawirusa paraliżuje prace izb przyjęć SOR-ów oraz zamykania niektórych oddziałów szpitalnych. Pandemia mocno komplikuje nam prace- przekonuje Michał Nowrotek Szpitala Specjalistycznego im Prof E. Michałowskiego w Katowicach.

Godz. 13.20

Fani klubu piłkarskiego Widzewa Łódź skrzyknęli się i pomagają w zbiórce dla szpitali. Zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone na maseczki, środki higieny i inne materiały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania placówek zdrowia podczas epidemii koronawirusa.

Godz. 13.01

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zamknął cztery oddziały. To z powodu wykrycia koronawirusa u trójki pracowników. Zamknięto reumatologię, gastrologię i hepatologie. Ale też nefrologię i angiologię. Pracownicy i pacjencki zostali poddani obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie - mówi Marcin Jędrychowski dyrektor szpitala uniwersyteckiego.

Godz. 12.38

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj.dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego. Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące. Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach - dublując wynik. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 684/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 12.30

Uczniowie ze szczecineckiego zespołu szkół imienia Stanisława Staszica chcą pomóc starszym osobą które boją się obecnie wychodzić z domu. Jak sami deklarują mogą pomóc przy robieniu zakupów lub wyprowadzaniu psa

Godz. 12.08

7 policjantów z pozytywnym wynikiem na koronawirusa. To dane z Komendy ​Głównej Policji. Łącznie od początku działań 509 funkcjonariuszy trafiło na kwarantannę, 90 odbyło ją i wróciło już do służby

Godz. 11.48

Gabinety zamknięte na trzy spusty - a wszystko z powodu koronawirusa. Mowa między innymi o lekarzach dentystach, którzy przyznają, że ryzyko zakażenia jest ogromne- zarówno dla personelu medycznego jak i pacjentów. Zachęcają, by ci, którzy nie wymagają pilnego leczenia zębów, zrezygnowali ze swoich wizyt

Godz. 11.30

Jurek Owsiak ogłosił w poniedziałek 23 marca, że fundacja WOŚP stanęła na wysokości zadania i zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej. Na każdy z nich 'składa się' kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki i worek na odpady.

Godz. 11.00

Place zabaw, siłownie pod chmurką, skateparki- wszystko zamknięte. Taką decyzje podjął Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie. Zamknięte są obiekty, które należą do miasta. Taki „zabieg” ma zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i zastosowano go już m.in. we Wrocławiu czy Warszawie:

Godz. 10.30

Przedwczesny finisz krajowych rozgrywek szczypiornistów stało się faktem. Władze PGNiG Superligi podjęły decyzję o zakończeniu sezonu ligowego piłki ręcznej mężczyzn. Według podjętych decyzji, mistrzem Polski 2019/20 został aktualny lider, PGE VIVE Kielce.

Godz. 10.10

Rzecznik rządu: o godz. 10.30 kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Godz. 9.40

Kwarantanna 9 pracowników czarnkowskiego szpitala zakończona. Wynik pacjentki, która w środę trafiła do szpitala w Czarnkowie z podejrzeniem koronawirusa jest negatywny.

Godz. 9.02

Jabłka, gruszki, czy mleko otrzymają za chwilę 3 szpitale w województwie lubelskim. Jedzenie początkowo mieli otrzymać uczniowie z prawie 1000 lubelskich podstawówek w ramach "programu dla szkół". Jednak z powodu zamknięcia szkół na ten okres Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi podjęło działania przeciw marnowaniu żyzności.

Zamówione już wcześniej przez dostawców jedzenie o godz. 9 zostanie przekazane trzem szpitalom w województwie lubelskim

Godz. 8.38

Mamy 15 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.


W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 8.21

Koronawirus: Jest kwarantanna w kszlasztorze Dominikanów w Rzeszowie ---> WIĘCEJ

Godz. 8.06

W 24 godziny strażacy zmierzyli temperaturę u ponad 14,5 tysiąca podróżujących przez granice osób! Ostatniej doby w działaniach prowadzonych w 46 punktach kontroli sanitarnej na granicach kraju brało udział 296 strażaków PSP - mówi rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski.

Godz. 7.40

Co najmniej 180 Polaków utknęło w Peru, gdzie z powodu epidemii koronawirusa wprowadzono stan wyjątkowy i godzinę policyjną. Ambasada RP w Limie wciąż oczekuje na potwierdzenie oraz datę przylotu do Peru czarteru w ramach akcji „Lot do domu”.

Godz. 7.00

Niedziela była dniem z rekordową ilością nowych zakażeń koronawirusem (98). Łączna liczba zakażonych wzrosła w Polsce do 634.

Niedziela 23 marca 2020

Godz. 21.00

Pół godziny temu Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że potwierdzono kolejne 7 przypadków zainfekowania koronawirusem. Łącznie daje to 634 przypadki zarażenia w tym 7 przypadków śmiertelnych. 

Godz. 19.00

Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia informuje, że na dzień dzisiejszy w Polsce łącznie:

  • 1084 osoby są obecnie hospitalizowane,
  • 49632 osoby są poddane kwarantannie,
  • 80348 osób zgłoszono do kwarantanny po powrocie do kraju,
  • 58826 osoby objęto nadzorem epidemiologicznym.

Godz. 18.10
Szpital Uniwersytecki w Krakowie zamyka dwa swoje oddziały. U trzech osób z personelu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak poinformował szpital, źródłem zarażenia był jeden z pracowników, który poza placówką mógł mieć kontakt z osobą chorą.

Godz. 17.50

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne 64 przypadki zarażenia koronawirusem. Łącznie na terytorium Polski zanotowano do tej pory 627 przypadków zainfekowania w tym 7 przypadków śmiertelnych

Godz. 17:00

Zostały uruchomione nowe połączenia lotnicze w ramach programu Lot do domu. Obejmują one loty z Amsterdamu, Bangkoku, Bergen, Brukseli, Dublina, Cancun, Edynburga, Londynu, Madrytu, Oslo, Paryża, Podgoricy, Skopje, Wiednia, Zurychu i Zagrzebia.

Godz. 15.52

Dyrektorka szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą poinformowała, że jednostka zostania ponownie otwarta jutro.


Godz. 13.05

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze statystyki diagnostyki koronawirusa.

Godz. 12.15

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego.

Godz. 12.10

Ministerstwo Zdrowia potwierdza, że w Polsce potwierdzono kolejne 16 przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 563 zarażonych w tym 7 potwierdzonych zgonów.

Godz. 11.05
Prezydent Radomia poinformował, że zmarł 43-letni pacjent zarażony koronawirusem. To mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego trafił 16 marca jako pierwszy pacjent z COVID-19. Jest to tym samym 7 ofiara śmiertelna epidemii.

Godz. 11.00

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że przyczyną śmierci 37-letniej pacjentki szpitala w Poznaniu, było zakażenie koronawirusem. Tym samym liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem wzrosła do 6. Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia

Godz. 9.00

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to  547 w tym 5 osób zmarło.

Godz. 8.55

Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Godz. 8.50

W szpitalu w Poznaniu zmarła 37-kobieta kobieta zarażona koronawirusem. Kobieta chorowała na choroby współistniejące. Trwa oczekiwanie na potwierdzenie bezpośredniej przyczyny śmierci.

Sobota 21 marca 2020

Godz. 20.55

Na poniedziałek prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Rozpocznie się o godz. 12.00.

Godz. 20.40

44 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Łącznie to już 536 zakażonych osób. 

Godz. 19.40

Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza zamknięto w sobotę w związku z wykryciem koronawirusa u 38-letniej pacjentki. Decyzję podjęła Państwowa Inspekcja Sanitarna. Wszyscy pacjenci i pracownicy placówki zostali objęci kwarantanną.

Godz. 18.02

40 nowych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce.

Godz. 18.00

Wojewoda mazowiecki nie wyraził zgody na zawieszenie działalności szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą, z którego w sobotę zostali ewakuowani pacjenci w związku z kolejnymi przypadkami koronawirusa wśród chorych i personelu. Szpital ma działać po przeprowadzeniu dezynfekcji.

Godz. 17.50

W czwartek 26 marca w ramach akcji "LOT do Domu" odbędzie się jedyny rejs z Algieru do Warszawy. Z kolei od soboty do poniedziałku odbędą się cztery kolejne loty z Francji do Warszawy.

Godz. 16.25

Ograniczenie działalności instytucji kultury zostaje przedłużone do odwołania zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia – poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Godz. 15.30

Zwolnieni z płacenia składek na ZUS przez trzy miesiące będą wszyscy samozatrudnieni i mikroprzedsiębiorcy jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego - powiedział prezydent Andrzej Duda. - Dla wszystkich firm, które utrzymają miejsca pracy państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia - dodał.

Godz. 15.11

Gdańska policja zatrzymała 24-latka, który uciekł ze szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Może mu grozić osiem lat pozbawienia wolności.

Godz. 15.00

Trwa ewakuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Potwierdzono tam 27 przypadków koronawirusa pośród personelu i pacjentów. 180 osób zostało objętych kwarantanną.

Godz. 13.30

13 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

Godz. 12.00

Zawieszenie funkcjonowania uczelni przedłużamy analogicznie do terminu, który będzie obowiązywał w szkołach, czyli do 10 kwietnia - poinformował w sobotę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Resort przypomina o obowiązku prowadzenia zajęć online.

Godz. 8.40

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 14 nowych przypadków koronawirusa. Łącznie 439 osób jest zarażonych, w tym pięć zmarło.

Piątek 20 marca 2020

Godz. 20.15

Potwierdzono 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie to już 425 zachorowań, w tym pięć śmiertelnych.

Godz. 20.04

- Zachowanie bezpieczeństwa finansowego Polaków należy do absolutnych priorytetów - podkreślił prezydent. Na poniedziałek
zwołałem zebranie, na którym będziemy rozmawiać na temat Tarczy Antykryzysowej - dodał.

Godz. 20.02

Prezydent wygłosił orędzie. -Przed nami decydujący czas. Zdaniem specjalistów zbliżamy się do kluczowego momentu w walce z epidemią. Dlatego apeluję o szczególną rozwagę - mówi prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa wyraziła też podziękowania dla medyków.

Godz. 20.00

Na Pomorzu liczba osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem wzrosła z 17 do 32, pod nadzorem sanepidu jest aktualnie 3880 osób - wynika raportu opublikowanego w piątek na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Godz. 19.55

Urządzenie, które umożliwi niezależną wentylację dwóch pacjentów za pomocą jednego respiratora, opracowali naukowcy z Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN. Informują, że pierwsze sto sztuk ma powstać w ciągu trzech tygodni.

Godz. 19.45

Ze Szpitala Wojewódzkiego w Opolu w piątek wypisano dwie osoby, które w ubiegłym tygodniu zostały przyjęte na oddział zakaźny w wyniku zakażenia koronawirusem - poinformowała Wiesława Błudzin, ordynator oddziału.

Godz. 19.35

O godzinie 20.00 odbędzie się orędzie prezydenta Andrzeja Dudy.

Godz. 19.30

W Polsce wprowadzono dziś stan epidemii. Podjęto decyzję o wydłużeniu terminu zamknięcia szkół do Wielkanocy. Wcześniej wszystkie placówki oświatowe miały być zamknięte do 25 marca. W związku z wydłużeniem tego terminu, wydłużony zostanie także 14-dniowy zasiłek na opiekę nad dziećmi. Podjęto też decyzję o podwyższeniu kar za złamanie kwarantanny - z 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Koronawirus: lista szpitali

Koronawirus

Pandemia miała swoje źródło w chińskim mieście Wuhan. Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia w czterech krajach UE najbardziej dotkniętych epidemią: we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji, odnotowano dotąd łącznie ponad 85 tys. zakażeń koronawirusem, czyli więcej niż w Chinach. Na całym świecie zarejestrowano prawie 250 tys. infekcji SARS-CoV-2 oraz ponad 10 tys. zgonów. W Polsce o pierwszym chorym pacjencie poinformowano 4 marca, a 20 marca ogłoszono stan epidemii.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE