Koronawirus w Polsce - ile osób jest zakażonych? Nowe obostrzenia, nakazy i informacje w jednym miejscu! [RELACJA ONLINE NA ŻYWO, WIDEO]

2020-04-15 12:39 A.D. / AGO
Koronawirus
Autor: Canva.com

Koronawirus w Polsce - pierwszy przypadek odnotowano 4 marca 2020. Jakie są objawy? Gdzie szukać pomocy? Ile osób w Polsce jest zarażonych? Jakie obostrzenia wprowadza rząd? Najnowsze, najważniejsze informacje dotyczące koronawirusa w Polsce zbieramy dla was w jednym miejscu. Relację na żywo online, jak również wideo znajdziecie na ESKA.pl Warszawa!

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce, kwarantanna, mapa występowania, relacja online, ofiary - wszystkie te informacje znajdziecie w jednym miejscu! Na ESKA.pl Warszawa przygotowaliśmy dla was relację na żywo online, w której informujemy, co dzieje się obecnie w naszym kraju.

Według najnowszych danych w Polsce potwierdzono 7408  przypadki koronawirusa. 268 osoby zmarły. 2 481 osób jest hospitalizowanych, 162 974 osoby zostały objęte kwarantanną, a 30 982 zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. 439 osób wyzdrowiało.

Objawy koronawirusa:

 • ból gardła,
 • kaszel,
 • gorączka,
 • trudności z oddychaniem

Środa 15 kwietnia 2020

Godz. 12.05

Dreamliner ze środkami medyczni z Chin dotarł dziś do Poznania. To między innymi maski chirurgiczne, gogle, przyłbice i kombinezony II klasy.

Zostały one zamówione przez Fundację "Lekarze Lekarzom", która funkcjonuje przy Naczelnej Izbie Lekarskiej, a zakup ich był możliwy dzięki Dominice Kulczyk, która przeznaczyła na ten cel 20 milionów złotych.

KoronawirusRaport: Białystok 15.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 11.57

Leszno szuka osób, które pomogą starszym mieszkańcom. To grupa najbardziej narażona na koronawirusa. ​Ruszyła akcja "Spraw Sprawunki Seniorowi".

Przyda się każda pomocna dłoń - mówi Beata Nawrocka, naczelnik Wydziału promocji i rozwoju Urzędu Miasta w Lesznie

KoronawirusRaport: Olsztyn 15.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 10.16

Trwa konferencja prasowa w Ministerstwie Zdrowia.

- Pod koniec tygodnia spodziewamy się dostawy szybkich testów. - Waldemar Krasa.

Dziś dowiemy się również jaki ostateczny kształt ma rozporządzenie o zasłanianiu ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Godz. 10.01

Mamy 206 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (67), śląskiego (37), dolnośląskiego (31), lubelskiego (25), małopolskiego (14), opolskiego (10), świętokrzyskiego (7), podkarpackiego (3), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), pomorskiego (2), podlaskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-M Racibórz, 86-M, 82-K Grudziądz, 56-K Kraków, 67-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 7408/268 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

Godz. 8.38

W Gdyni przebadasz się na obecność koronawirusa bez wychodzenia z samochodu. Przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej GUMed powstało pierwsze w Polsce centrum testowe COVID-19 w formule drive-thru. -Z testów skorzystali już pierwsi kierowcy -mówi rzecznik Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Godz. 20.50

Nie można w nieskończoność przedłużać restrykcji; musimy pogodzić dzisiaj wymogi bezpieczeństwa z koniecznością przywrócenia normalnego funkcjonowania nas wszystkich - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Ten tydzień będzie decydujący ws. zdjęcia ograniczeń - dodał.

Godz. 20.30

Liczba chorych na COVID- 19 w Polsce od 4 marca, czyli dnia potwierdzenia pierwszego przypadku, wzrosła do 7 202. Zmarły w tym czasie 263 osoby. Natomiast wtorek przyniósł łącznie 270 nowych zakażeń, 18 osób zmarło – wynika z dziennej statystyki Ministerstwa Zdrowia.

Godz. 20.04

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje do lekarzy o zlecanie testów na obecność koronawirusa w każdym medycznie uzasadnionym przypadku – wynika z wtorkowej informacji prasowej NRL.

Godz. 19.50

W ciągu ostatniej doby odnotowaliśmy w woj. pomorskim trzy kolejne wyzdrowienia - poinformował we wtorek po południu Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny (PPWIS) Tomasz Augustyniak. W regionie koronawirusa pokonało łącznie 16 osób.

Godz. 19.20

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi postępowanie dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pensjonariuszy jednej z warszawskich placówek pielęgnacyjno-opiekuńczych poprzez brak zapewnienia właściwej opieki. Prawdopodobnie chodzi o ośrodek przy Bobrowieckiej

KoronawirusRaport: Radom 14.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 18.50

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekaże m.in. 2,6 mln maseczek chirurgicznych stacjom pogotowia ratunkowego, DPS-om, oddziałom ginekologiczno-położniczym i szpitalom walczącym z koronawirusem - podała Fundacja WOŚP.

Godz. 18.40

Sytuacja w szpitalach niezakaźnych w naszym regionie wraca do normy — powiedział we wtorek wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

KoronawirusRaport: Bydgoszcz 14.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 17.41

U kolejnych 6 osób z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu wykryto zakażenie SARS-CoV-2. Zarażeni są pacjenci i pracownicy szpitala. Lecznica w Radomiu, która stanowi największe ognisko koronawirusa w regionie, od wielu dni boryka się z poważnymi problemami.

Godz. 17.40

Do kolejnych dwóch krakowskich szpitali – Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i Specjalistycznego Szpitala im. Ludwika Rydygiera – trafiły kamery termowizyjne Politechniki Krakowskiej (PK), które pozwalają mierzyć temperaturę z bezpiecznej odległości.

Godz. 17.35

Potwierdzono 153 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 12 kolejnych osób.

Godz. 17.30

1 mln masek chirurgicznych, 1,5 mln masek FFP2 N95 oraz po 100 tys. sztuk gogli, przyłbic i kombinezonów ochronnych kupionych w Chinach przez Fundację Lekarze Lekarzom trafi do polskich medyków. Samolot z pierwszą częścią transportu wyląduje w środę w Poznaniu.

Godz. 16.30

Każdy mieszkaniec gminy Wadowice w wieku powyżej 60 lat otrzyma bezpłatnie maseczkę wielokrotnego użytku. Ich dystrybucja rozpocznie się już w środę. Rozdawane będą przed największymi sklepami – podały we wtorek służby prasowe wadowickiego magistratu.

Godz. 16.00

Kliniki Ortopedii oraz Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu wstrzymały przyjmowanie pacjentów z powodu potwierdzenia w placówce przypadków zakażenia koronawirusem.

Godz. 15.50

74 żołnierzy i 36 pracowników zakażonych koronawirusem - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. 

Godz. 15.05

Prezydent Poznania zapowiedział we wtorek zniesienie zakazu wstępu do miejskich lasów. Korzystanie z terenów zielonych nie będzie jednak możliwe ze względu na ogólnokrajowe obostrzenia.

KoronawirusRaport: Szczecin 14.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 14.25

Wirus odciął od świata dom pomocy w Psarach w Wielkopolsce. Obecnie ponad 160cioma pensjonariuszami opiekuje się niespełna 40 osób. Z ponad 100 osobowej kadry, której pozostała część jest na kwarantannie domowej. I chce wrócić do pracy.

Godz. 14.00

Specjalne kurtyny dezynfekujące pojawiają się przed szpitalami w Sosnowcu. Urządzenia wyposażone w czujnik ruchu, przypominają - działające latem - kurtyny wodne. Leci z nich mgiełka, więc nie ma zagrożenia zmoczenia ubrania – wyjaśnia wiceprezydent Sosnowca Jeremiasz Świerzawski.

Godz. 13.48

We wszystkich aresztach śledczych i zakładach karnych w Polsce obowiązują przyjęte i opracowane procedury bezpieczeństwa. Te zostały opracowane przez Głównego inspektora sanitarnego.

Godz. 12.58

Pracownicy DPS w Rogowie na Wielkopolsce zamknęli się ze swoimi pacjentami. Chodzi o 20 osób. Podobnie jak ich koledzy z Zimnowody przeszli na tryb pracy turnusowej.

KoronawirusRaport: Olsztyn 14.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 12.27

Mimo zakazu-wybrali się na wycieczkę w Bieszczady. Teraz staną przed sądem. Mowa o czterech białoruskich studentach, których w nocy z soboty na niedzielę skontrolowali lescy kryminalni. Ich uwagę zwróciła zaparkowana na poboczu drogi (w Bukowcu) osobówka na zamiejscowych numerach.

Godz. 11.28

Ponad 300 podchorążych w Warszawie objęto kwarantanną! To po tym jak u 47 osób w Szkole Głównej Służby Pożarniczej wykryto koronawirusa. Taką decyzję podjęła Państwowa Inspekcja Sanitarna.
Jeszcze dziś (14.04) podchorąży zostaną rozlokowani w różnych jednostkach PSP - mówi Krzysztof Batorski

Godz. 10.51

Szpital Powiatowy w Rawiczu (Wlkp.) sparaliżowany.

23 lekarzy anestezjologów i pielęgniarki anestezjologiczne są na kwarantannie. Mieli kontakt z pielęgniarką, u której stwierdzono koronawirusa. Zamknięty został oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz ginekologiczno-położniczy

KoronawirusRaport: Białystok 14.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 10.08

Mamy 117 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:
wielkopolskiego (28),
śląskiego (23),
małopolskiego (16),
opolskiego (16),
podkarpackiego (9),
podlaskiego (8),
zachodniopomorskiego (6),
lubelskiego (5),
dolnośląskiego (4),

lubuskiego (1),
świętokrzyskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K i 68-M Tychy, 64-K Kraków, 75-M Grudziądz, 82-M Poznań, 60-M Bolesławiec.

Większość osób miała choroby współistniejące.

Z uwagi na zdublowanie we wcześniejszych komunikatach po jednej osobie z woj. wielkopolskiego i woj. małopolskiego odejmujemy 2 osoby w bieżącym wyniku od ogólnej liczby zakażonych.

Godz. 8.58

22 osoby z pozytywnym wynikiem na koronawirusa w DPSie w Psarach w Wielkopolsce. Na ponad 270 badanych. Poinformowało o tym starostwo powiatowe w Ostrowie Wlkp., któremu DPS podlega.
W środku znajduje się 200 osób.

Godz. 8.05

Jest już w drodze z Chin do Polski... Największy transportowy samolot świara samolot przywiezie do Polski maseczki i kombinezony. Około godziny 9:30 na Lontnisku Chopina ma wylądować Antonow AN - 225 z potężnym ładunkiem środków niezbędnych do walki z koronawirusem.

Godz. 7.00

Najpierw dyskusje z ekspertami, później konkretne pomysły na to, co dalej. W tym tygodniu - według zapowiedzi "tuż po świętach" - rząd ma ​przedstawić kompleksowy plan stopniowego odmrażania gospodarki. Nie oznacza to jednak- wszystko na to wskazuje - natychmiastowego powrotu do stanu sprzed epidemii.

Godz 13.38

Mimo koronawirusa Polacy obchodzili Wielkanoc. Spotkali się w gronie najbliższej rodziny. Wielu z nich udostępniło relacje z wideokonferencji. Brali w nich udział nawet najstarsi członkowie rodzin. 

Godz. 20.05

Tysiąc śniadań wielkanocnych trafiło do seniorów w Grudziądzu. Akcję sfinansował Urząd Miasta, a do drzwi mieszkańców zapukali wolontariusze. W paczkach znalazły się m.in. żurek, pasztet i biała kiełbasa.

Godz. 18.50

Jeden z księży z parafii Św. Jadwigi Królowej w Radomiu jest zarażony koronawirusem. Testowi mają zostać poddani pozostali duszpasterze. Parafia prosi o zgłaszanie się osób, które w ostatnich dniach miały bezpośredni kontakt z kapłanami.

Godz. 17. 40

Potwierdzono 268 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 13 ofiarach śmiertelnych.

Godz. 17.10

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł w specjalnym apelu do lekarzy, pielęgniarek i położnych prosi, aby do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego zgłaszali się chętni do pomocy tam, gdzie są braki kadrowe. Z takiej grupy pozwolę sobie korzystać w pierwszej kolejności – zaznacza.

Godz. 16.50

206 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 odnotowano od początku epidemii w Mazowieckiem Specjalistycznym w Radomiu. Dodatnie wyniki miało 116 osób z personelu i 90 pacjentów. W sobotę testy potwierdziły dwa nowe przypadki zakażeń.

Godz. 10.25

Proszę wszystkich Polaków: zostańmy w domu na święta; tylko tak możemy sprawić, że za rok wszyscy będziemy mogli się spotkać cali i zdrowi – podkreślił premier Mateusz Morawiecki, kierując w sobotę życzenia wielkanocne. Wierzę, że ta trudna Wielkanoc okaże się wielkim świętem nadziei – mówił.

Godz. 10.15

 • 2 426 - liczba osób hospitalizowanych,
 • 166 973 - liczba osób objętych kwarantanną,
 • 31 370 - liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym,
 • 375 - liczba osób, które wyzdrowiały

Godz. 10.05

Potwierdzono 133 nowe przypdki koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 14 przypadkach śmiertelnych.

Piątek, 10 kwietnia

Godz. 17.10

Przed epidemią cena jednej maseczki wynosiła 0,64 zł, a dzisiaj jest to aż 5 zł. To oznacza wzrost cen o 681 proc. Podobnie jest w przypadku wody utlenionej (wcześniej 1,50 zł, teraz 3 zł; wzrost 100 proc.), spirytusu salicylowego (przed epidemią 2,99 zł, obecnie 6,99 zł - wzrost 134 proc.), rękawiczek nitrylowych (wcześniej 0,20 zł, teraz 0,50 zł - wzrost 150 proc.), a nawet termometrów (przed epidemią 10,49 zł, teraz 13,99 zł - wzrost 33 proc.).

Godz.17.05

213 nowych zachorowań na koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci sześciu kolejnych osób.

KoronawirusRaport: Radom 10.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 16.30

W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, a także przesunięciem terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych. Dziś, 10 kwietnia, Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

Godz. 16.15

Google wspólnie z władzami stanu Nowy Jork opracował platformę online, za pośrednictwem której mieszkańcy będą mogli wypełnić i złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Koncern zapowiada, że zamierza udostępnić podobną usługę także w innych stanach.

KoronawirusRaport: Olsztyn 10.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 16.16

Kolejny krakowski hotel został przekazany do dyspozycji medyków. Dzięki temu osoby, które na co dzień walczą z koronawirusem, będą mogły odpocząć po pracy bez narażania swoich domowników na potencjalne zakażenie - podało w piątek biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Godz. 16.00

30 tys. zł kary otrzymał właściciel poznańskiego sklepu sieci Biedronka, w którym w niedzielę dostawiono dodatkową, umieszczoną na wózku, kasę fiskalną. Dzięki temu zabiegowi w obiekcie miało przebywać więcej klientów niż zezwalają obostrzenia.

KoronawirusRaport: Szczecin 10.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 15.30

Z ośmiu pacjentów przebywających na oddziale psychiatrycznym szpitala przy ul. Toruńskiej potwierdzono koronawirusa u czterech – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu Paweł Gawroński.

Godz. 15.20

Sąd Rejonowy w Białymstoku aresztował w piątek na miesiąc 31-latka, któremu prokuratura postawiła zarzuty związane z naruszaniem - orzeczonego wyrokiem - zakazu kierowania pojazdami. Policja zainteresowała się mężczyzną bardziej, gdy okazało się że łamie on zasady kwarantanny. Przeczytasz więcej na ESKA Białystok.

KoronawirusRaport: Białystok 10.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 15.00

Aparat ultrasonograficzny, należący do oświęcimskiego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego, został użyczony na okres epidemii szpitalowi powiatowemu w tym mieście – podały w piątek władze Oświęcimia.

Godz. 14.50

Jednym z największych problemów izolacji wprowadzonej w związku z epidemią koronawirusa jest przemoc w rodzinie - podkreślił w piątek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. "Chciałbym, żeby rządzący wzięli to pod uwagę i żeby zostały wydane w tym zakresie stosowne regulacje" - zaapelował.

KoronawirusRaport: Toruń 10.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 14.15

Mieszkaniec powiatu pabianickiego zlekceważył zasady obowiązujące podczas przebywania na kwarantannie; 41-latek wyjechał do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych oceniając, że nikogo nie zarazi. Teraz musi zapłacić 5 tys. zł kary.

Godz. 14.10

Państwowy Zakład Higieny kowalidował POLSKI TEST NA KORONAWIRUSA jako 100-procentowo skuteczny! W przyszłym tygodniu wyprodukowanych zostanie pierwszych 150 tysięcy. Przeczytasz więcej na ESKA Warszawa.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 10.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 12.58

W szpitalu w Jeleniej Górze pacjentka zakażona koronawirusem urodziła dziecko. Noworodek oraz jego mama czują się dobrze – podał w piątek wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

Godz. 12.55

Niemal 70 samochodów szpitalom, które najpilniej potrzebują środków transportu, przekazał Totalizator Sportowy. Spółka poinformowała w piątek na Twitterze, że auta mają służyć jako wsparcie m.in. przy dowozie do pracy pielęgniarek i lekarzy.

Godz. 12.48

Organizowana od kilkunastu lat uroczystość święcenia pokarmów na wielkanocne śniadanie na stadionie Cracovii cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku - ze względu na pandemię koronawirusa - odbędzie się w wersji internetowej.

Godz. 11.30

Od połowy kwietnia będziemy uwalniać kolejne sektory gospodarki, żeby ona mogła ruszyć; na ulicach pojawi się więcej ludzi, dlatego wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Godz. 10.05

Mamy 167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: dolnośląskiego (60), śląskiego (34), warmińsko-mazurskiego (15), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), wielkopolskiego (8), lubelskiego (7), podlaskiego (5), lubuskiego (4), pomorskiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 88-M Lublin.

Liczba zakażonych koronawirusem: 5742/175 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 9.55

Choć mamy stan epidemii w Polsce i zakaz swobodnego poruszania się, rozpoczął się świąteczny najazd turystów na Zakopane. Tylko w czwartek zakopiańska policja zawróciła z drogi pod Giewontem kilka samochodów z ludźmi, którzy ewidentnie zmierzali na wypoczynek. Mówi asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Godz. 9.22

W przyszłym tygodniu, w środę, 15 kwietnia, zbierze się Senat. Wszystko po to, by pracować nad kolejnymi przepisami tzw tarczy antykryzysowej.

Godz. 7.03

Jak interpretować wyniki glukozy, gdzie uzyskać receptę, w jaki sposób ćwiczyć aby obniżyć cukier - na te pytania odpowiadają edukatorzy na specjalnej linii telefonicznej dla diabetyków - czyli osób chorych na cukrzycę. Diabetofon jest ratunkiem dla wielu, bo wyjście do lekarza to teraz wcale nie prosta sprawa.

Godz. 20.50

Brytyjski premier Boris Johnson opuścił już oddział intensywnej terapii - poinformował w czwartek wieczorem jego rzecznik.

Godz. 20.40

65 tabletów o wartości 40 tys. zł, niezbędnych w nauczaniu zdalnym, trafiło za pośrednictwem Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego do młodzieży z luterańskich parafii diecezji cieszyńskiej. Organizacja charytatywna kupuje też maseczki – podało starostwo w Cieszynie.

Godz. 20.25

W Polsce potwierdzono dotąd 5575 przypadków zakażeniach koronawirusem, z czego 370 w czwartek . W sumie zmarły dotychczas 174 osoby, o śmierci 16 spośród nich poinformowano w czwartek. Najwięcej spośród 5575 zakażeń potwierdzono dotąd w woj. mazowieckim – 1424, a najmniej w woj. lubuskim – 69.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 19.54

Zostańmy w domu na święta. Nie odwiedzajmy w tym czasie bliskich, by nie rozprzestrzeniać koronawirusa. Zróbmy wszystko, by święta spędzone teraz osobno, dały szansę na kolejne, spędzone wspólnie – zaapelował w czwartek GIS.

Godz. 19.47

U pracowników oraz u pacjentki Oddziału Ginekologiczno–Położniczego Nowodworskiego Centrum Medycznego wykryto koronawirusa. Oddział został zamknięty – poinformowała w czwartek dyrekcja placówki na stronie internetowej szpitala.

Godz. 18.47

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

Godz. 18.20

450 paczek z żywnością dla ubogich i bezdomnych na Święta Wielkanocne przygotowali gdańscy restauratorzy i hotelarze, którzy od dwóch dekad organizują śniadania wielkanocne dla osób potrzebujących na Targu Węglowym w centrum Gdańska.

Godz. 17.10

234 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 10 osób zakażonych wirusem.

Godz. 17.05

W związku z decyzją rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do 26 kwietnia 2020 r. włącznie, wszystkie rejsy pasażerskie LOT-u zaplanowane do tego czasu zostały odwołane - poinformował w czwartek narodowy przewoźnik.

Godz. 17.03

Zaledwie jedna czwarta kierowców MPT wozi pasażerów. Reszta pozostaje w domu z powodu opieki na dziećmi lub obawy przed zakażeniem koronawirusem – informuje ratusz.

Godz. 17.00

Wprowadzenie triażu i separacji pacjentów w izbach przyjęć oraz na SOR-ach szpitali niezakaźnych, a także regularne badanie temperatury pracowników medycznych polecił zakładom opieki zdrowotnym w woj. śląskim wojewoda Jarosław Wieczorek.

KoronawirusRaport: Radom 9.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 16.40

Przed sądem stanie 31-letni mężczyzna z gminy Kluki (woj. łódzkie), który chcąc uzyskać receptę na lek uspokajający, wezwał służby ratownicze do wymyślonego przez siebie zakażenia koronawirusem.

Godz. 16.27

Maseczka, którą zakładamy musi szczelnie przylegać do twarzy. Nie powinniśmy jej dotykać rękami - instruuje prof. Włodzimierz Gut, wirusolog i doradca Głównego Inspektora Sanitarnego. Dodaje, że maseczki noszone przez osoby chore muszą być utylizowane zgodnie z przepisami dotyczącymi odpadów medycznych.

Godz. 16.10

Do Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie będzie transportowanych w piątek siedmiu pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 z objętego kwarantanną oddziału psychiatrycznego Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu – poinformowała rzeczniczka szpitala Patrycja Głomska.

Godz. 15.30

Księża archidiecezji katowickiej w ramach tzw. jałmużny postnej zebrali 400 tys. zł dla szpitali w Tychach, Mikołowie i Chorzowie. Pieniądze trafią m.in. na zakup respiratorów i środków ochronnych dla pracowników i pacjentów tych placówek.

Godz. 14.16

Ponad dwie trzecie z ankietowanych firm planuje redukcje w zatrudnieniu w ciągu najbliższych 2 miesięcy.

Z kolei więcej niż połowa planuje zwolnić od 20 proc. do 50 proc. załogi. Tak wynika z badania Konfederacji Lewiatan. Największy problem z powodu pandemii mają mikroprzedsiębiorstwa- to wynik z kolei badań Krajowego Rejestru Długów

Godz. 13.40

Do 16 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Godz. 13.37

Egzaminy maturalne zostają przez rząd przesunięte. Podobnie dzieje się z testami dla ósmoklasistów. Już wiadomo, że nie będą oni ich zdawać online. Na tę wiadomość uczniowie czekali od dawna. Nowy termin uczniowie poznają na trzy tygodnie przed podejściem do testów.

KoronawiusRaport: Łódź 09.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 13.26

Szkoły zamknięte do 26 kwietnia - to ogłoszenie premiera.

Godz. 12.57

W Sosnowcu ruszyła akcja „Maseczka dla seniora”. Codziennie przed sklepami, w godzinach od 10-12 wolontariusze Ratownictwa Wodnego „Asekuracja”, Wojsk Obrony Terytorialnej i Straży Miejskiej rozdają seniorom maseczki ochronne

KoronawirusRaport: Białystok 09.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 12.19

Dzikie zwierzęta opanowują Tatry ! Pustki w górach spowodowały, że naturalni domownicy gór zmieniają swoje przyzwyczajenia. Zwierzęta bez obawy zaczynają przemierzać góry i żerować. To może spowodować, że populacja dzikich zwierząt wzrośnie. Mówi Jan Krzeptowski-Sabała z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 09.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 11.50

Tysiąc wielkanocnych śniadań trafi pod drzwi seniorów w Grudziądzu. W związku z epidemią Prezydent Maciej Glamowski organizuje specjalną akcję. Osoby starsze, samotne, które zgłoszą taką potrzebę, zostaną obdarowane świątecznym posiłkiem.

Godz. 11.00

Sanepid zamyka Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu. Powodem jest koronawirus u dwóch pracowników.
W środku utknęło blisko 200 osób.

KoronawirusRaport: Toruń 09.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Mamy 136 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
23 osób z woj. śląskiego,
22 osób z woj. małopolskiego,
21 osób z woj. dolnośląskiego,
18 osób z woj. wielkopolskiego,
11 osób z woj. podlaskiego,
9 osób z woj. pomorskiego,
7 osób z woj. podkarpackiego,
7 osób z woj. opolskiego,
5 osób z woj. zachodniopomorskiego,
3 osób z warmińsko-mazurskiego,
3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
3 osób z woj. lubelskiego,2 osób z woj. świętokrzyskiego,
2 osób z woj. lubuskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

We wczorajszym sms-ie podaliśmy informację o zdublowanym pacjencie w raportach WSSE, dlatego usuwamy go z rejestru osób zmarłych z powodu COVID-19 w woj. podlaskim.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5341/164 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 10.30

Posiedzenie Senatu - najpewniej dopiero w przyszłym tygodniu. Takie, nieoficjalne informacje płyną z izby wyższej parlamentu. Politycy mieliby się zająć przyjętymi przez Sejm, kolejnymi przepisami tarczy antykryzysowej.

Godz. 10.00

Szpital w Krotoszynie po dezynfekcji. Ale nie ma kto w nim pracować. Bo ponad 80 procent personelu jest na ...kwarantannie. W miejscowym szpitalu koronawirus zamknął większość oddziałów.

Godz. 9.20

"Chcemy, żeby ten projekt przeszedł całą ścieżkę legislacyjną jeszcze przed świętami" - mówi szef komitetu stałego rady ministrów. I apeluje do opozycji o zmobilizowanie Marszałka Senatu.

Bo, w nocy Sejm przyjął kolejne, rządowe przepisy tzw. tarczy antykryzysowej. Przepisy, na które, jak mówi Łukasz Schreiber, czekają przedsiębiorcy i pracownicy.

Godz. 9.02

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie w Wielkopolsce, podjęli decyzję by pracować i mieszkać razem z podopiecznymi. Wszystko po to, by nie narazić ich na koronawirusa.

Osoby starsze i schorowane są najbardziej narażone na zakażenie. Dlatego w większości DPSów w powiecie gostyńskim od tygodnia zakazano wszelkich odwiedzin. O krok dalej poszli pracownicy Domu Opieki Społecznej w Zimnowodzie.

Wraz z dyrekcją podjęli decyzję by pracować w systemie turnusowym

Godz. 8.02

Będzie przedłużenie zakazów, czy może zacznie się proces powolnego odmrażania kraju? Dziś zapadną rządowe decyzje co dalej z obowiązującymi obostrzeniami. Ale też te dotyczące najbliższych egzaminów: czyli ósmoklasistów i maturalnych.

Godz. 7.00

Z powodu pandemii koronawirusa w środę przesunięto termin zamknięcia nowojorskich teatrów Broadwayu do 7 czerwca. Początkowo zgodnie z zarządzeniami władz sprzed czterech tygodni miały wznowić działalność w najbliższy weekend.

Środa 8 kwietnia 2020

Godz. 21.00

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w środowym komunikacie odradza wszelkie podróże w okresie Wielkanocny. Resort przypomniał, że na granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą została tymczasowo przywrócona kontrola graniczna, a granicę można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach.

Godz. 20.50

Obostrzenia dotyczące epidemii nie zostaną teraz poluzowane – powiedział w środę rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podkreślił, że rozwój sytuacji i liczba zachorowań zależy obecnie w największym stopniu od tego, jak Polacy zachowają się w święta.

Godz. 20.20

Badania pracowników Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, przeprowadzone po stwierdzeniu w niedzielę zakażenia koronawirusem dwóch pacjentów oddziału wewnętrznego, potwierdziły w środę obecność wirusa u jednej z pielęgniarek.

Godz. 19.53

Jeśli ktokolwiek wybiera się na cmentarz, który jest otwarty, to prosiłbym tutaj naprawdę o rozwagę. I jednak namawiam państwa do tego, żeby w te święta zostać w domu - apelował w środę do mieszkańców stolicy prezydent Rafał Trzaskowski w kontekście zbliżającej się Wielkanocy.

Godz. 19.32

Wojsko przetransportowało 37 respiratorów i 54 kardiomonitorów z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych do miejskich szpitali - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Godz. 19.30

Wydaje się, że ograniczenia dotyczące przebywania w kościołach maksymalnie pięciu osób zostaną utrzymane - powiedział w środę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Godz. 18.55

Organizatorzy akcji BohaterON przy wsparciu PKN Orlen zorganizowali akcję "Ochronna paczka dla powstańca". W jej ramach blisko 1400 Powstańców Warszawskich oprócz kartki z życzeniami i listu z informacją nt. bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa otrzyma środki ochrony osobistej.

Godz. 18.30

Potwierdzono 205 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o 23 ofiarach.

Godz. 17.55

10 tys. zł kary będzie musiał zapłacić 30-letni mieszkaniec Buska-Zdroju. Mężczyznę przebywającego w miejscu zbiorowej kwarantanny, który razem ze znajomym pił alkohol, czekają kolejne kłopoty. Za nieprzestrzeganie zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych grozi mu jeszcze grzywna do 5 tys. zł.

Godz. 17.30

U trzech pracownic Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku testy potwierdziły koronawirusa - poinformowała rzeczniczka szpitala Katarzyna Malinowska-Olczyk. Na razie SOR działa normalnie.

Godz. 17.10

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu przekazała 130 tys. zł na pomoc dla wielkopolskich szpitali – poinformowała w środę rzeczniczka RDLP Małgorzata Krokowska-Paluszak. Jak dodała, do poznańskiego szpitala zakaźnego trafił m.in. respirator.

Godz. 16.55

Mieszkańcy Targówka z własnej inicjatywy wykonali i przekazali kilka dnie temu funkcjonariuszom policji z tej dzielnicy 200 maseczek ochronnych. Rzecznik Targówka dodał, że do akcji szycia maseczek ochronnych dołączyły dzielnicowe domy kultury - Świt i Zacisze oraz Centrum Kultury i Aktywności 

Godz. 16.40

Władze Bielska-Białej i powiatu bielskiego zdecydowały się współfinansować dwa "wymazobusy", dzięki którym skrócone ma zostać oczekiwanie na wyniki badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie – podało w środę bielskie starostwo.

Godz. 16.30

20 pokoi w Zespole Pałacowo-Parkowym w Gułtowach koło Poznania zaoferował pracownikom poznańskiego szpitala zakaźnego Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Uczelnia nieodpłatnie udostępni pokoje pracownikom szpitala, którzy z obawy o zdrowie najbliższych woleliby odpocząć w izolacji od rodziny.

Godz. 16.18

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu do 189 wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem. Pozytywne wyniki testów stwierdzono w sumie u 106 pracowników i u 83 pacjentów.

Godz. 15.35

Samorząd Sosnowca kupił cztery kurtyny do dezynfekcji, które mają ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pierwsza z nich została już ustawiona przed Szpitalem Miejskim przy ulicy Zegadłowicza. Kolejne będą montowane przy innych placówkach.

Godz. 15.30

Umarzanie subwencji, jakie otrzymają firmy w ramach "tarczy antykryzysowej" będzie zależeć od tego, czy będą one utrzymywać działalność gospodarczą i czy będą utrzymywać miejsca pracy - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

KoronawirusRaport: Olsztyn 8.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 15.05

Jeden z lekarzy rodzinnych w Wysokiem Mazowieckiem (Podlaskie) ma koronawirusa, dlatego starostwo powiatowe prosi pacjentów, którzy mieli kontakt z zakażonym, o zgłaszanie się do sanepidu. Przychodnię zamknięto.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 8.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 14.22

Rozpoczęła sie konferencja prasowa premiera.

KoronawirusRaport: Białystok 08.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 14.00

"Niewystarczająca pomoc, kpina z przedsiębiorców, wielka improwizacja"- mówią przedstawiciele opozycji. I otwarcie krytykują rządowy projekt.

​Sejm obraduje nad nowymi rozwiązaniami tzw. tarczy antykryzysowej, które mają poszerzyć wcześniej zaproponowane wsparcie dla pracowników, pracodawców i przedsiębiorców.

KoronawirusRaport: Szczecin 08.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

KoronawirusRaport: Łódź 8.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 13.00

Straty finansowe, problemy psychologiczne i ryzyko zapaści służby zdrowia- to zarzuty lekarzy wobec 14-dniowej kwarantanny.

W tej chwili w Polsce ponad 150 tysięcy ludzi (dane z 8.04 ok 12) przebywa na przymusowej izolacji, nie zawsze w odpowiednich dla nich warunkach. W tym czasie nie mogą chodzić do pracy. Dotyczy to także lekarzy- procent zachorowań wśród personelu medycznego jest jednym z najwyższych w Europie.

Godz. 11.53

Maski do nurkowania będą chroniły medyków przed koronawirusem. Po drobnej modyfikacji mogą zabezpieczać lekarzy podczas pracy, a także zastąpić tradycyjną maskę tlenową pacjentowi. Tłumaczy doktor Marcin Elgalal z Pracowni Indywidualnych Implantów Medycznych w Bionanoparku w Łodzi.

Godz. 11.09

Kolejne województwa z nową organizacją pracy na izbach przyjęć i szpitalnych oddziałach ratunkowych Dodatkowe procedury bezpieczeństwa, które już działają na Mazowszu, są teraz wdrażane przez inne województwa. Nowe zasady pracy pojawiają się m.in. w zachodniopomorskich szpitalach.

Godz. 10.00

Mamy 152 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
29 osób z woj. wielkopolskiego,
28 osób z woj. śląskiego,
27 osób z zachodniopomorskiego,
13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,

12 osób z woj. dolnośląskiego,
9 osób z woj. małopolskiego,
7 osób z woj. lubelskiego,
7 osób z woj. pomorskiego,
6 osób z woj. opolskiego,
5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
4 osób z woj. podlaskiego,
3 osób z woj. świętokrzyskiego,
2 osób z woj. podkarpackiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5000/136 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 9.44

Zmiana w sejmowym harmonogramie - posiedzenie miało się własnie zaczynać - ale zostało przesunięte na godzinę 13:00.

Obrady mają dotyczyć przede wszystkim projektu rozszerzonej tarczy antykryzysowej - z poprawkami wprowadzonymi w nocy przez Sejmową Komisję Finansów Publicznych.

Ostatni raport:

W uzupełnieniu do poprzedniego komunikatu przekazujemy najnowsze dane dotyczące Mazowsza: 182 przypadki potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łączna liczba zakażonych #koronawirus: 4848/129 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 8.16

Białostoczanin trafił do aresztu za nieprzestrzeganie kwarantanny. 60-latek w trakcie jej odbywania poszedł do sklepu na zakupy. Dzięki natychmiastowej reakcji personelu sklepu, mężczyzna był już po chwili w rękach policjantów. 60-latek odpowie teraz za sprowadzenie niebezpieczeństwa.

Godz. 20.45

Zgłosiłem gotowość pomocy jako lekarz w czasie epidemii koronawirusa, jeżeli będzie taka potrzeba - oświadczył we wtorek kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Poprosiłem, żeby nie kierować wpłat na mój komitet wyborczy, tylko na szpitale - podkreślił.

Godz. 20.36

Odział neurologiczny Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Św. wznowił działalność. „Wynik badań pacjenta, u którego podejrzewano zakażenie koronawirusem był ujemny” – poinformowała starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Godz. 20.22

Oddział Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu w szpitalu im J. Babińskiego w Krakowie został poddany kwarantannie – na oddziale tym w izolacji przebywa trzech pacjentów, u których wykryto koronawirusa; a 17 pozostałych jest pod obserwacją.

Godz. 20.04

Chińskie władze po 76 dniach zniosły zakaz wyjazdu z miasta Wuhan, w którym wybuchła pandemia koronawirusa. Zgodnie z zapowiedziami o północy z wtorku na środę czasu miejscowego z dróg wyjazdowych usunięto barykady – relacjonują chińskie media.

Godz. 19.55

Odział neurologiczny Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Św. wznowił działalność. „Wynik badań pacjenta, u którego podejrzewano zakażenie koronawirusem był ujemny” – poinformowała PAP starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Godz. 19.30

Izba przyjęć ogólna Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni została zamknięta z powodu zakażenia koronawirusem wśród jednej z osób z personelu medycznego.

Godz. 19.00

Potwierdzono 182 przypadki koronawirusa na Mazowszu. Łącznie to już 4848 przypadków w całej Polsce. Zmarło 129 osób.

KoronawirusRaport: Warszawa 7.04 - miejsca dla medyków

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 17.55

Potwierdzono 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Ministerstwo zdrowia informuje o kolejnych 18 ofiarach.

Godz. 17.50

Decyzją wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha przed 23 szpitalami w regionie uruchomione zostaną polowe izby przyjęć przeznaczone do tzw. triażu - poinformowało we wtorek biuro prasowe wojewody pomorskiego. Ma to na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Godz. 17.40

Od wtorku (7 kwietnia) specjalne bramki detekcyjne mierzą temperaturę ciała każdej osobie wchodzącej do Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. – poinformowała rzeczniczka Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska.

Godz. 17.27

Ponad 1,5 mln zł zebrano w ciągu ok. dwóch tygodni na sprzęt dla szpitali w Łódzkiem w zbiórce organizowanej przez Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi wspartej przez metropolitę łódzkiego abp. Grzegorza Rysia. Większość tej kwoty już wydano na sprzęt niezbędny w walce z COVID-19.

KoronawirusRaport: Warszawa 7.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

godz. 17.05

Prezydent Opola zapowiedział wprowadzenie pakietu ulg dla przedsiębiorców z terenu miasta, którzy mają problemy z powodu epidemii koronawirusa. Zarządzenie w tej sprawie ma być podpisane do końca tygodnia.

godz.16.35

W Światowy Dzień Zdrowia dostałem taką dobrą wiadomość - nie mam już wirusa - poinformował we wtorek minister środowiska Michał Woś. Dodał, że obecność koronawirusa wykluczyły dwa testy.

KoronawirusRaport: Radom 7.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 16.35

Pracownicy wrocławskiej Hali Stulecia na drukarce 3D drukują przyłbice dla strażaków. Tym samym przyłączają się do akcji pomocy Ochotniczym Strażom Pożarnym organizowanej przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego.

Godz. 16.20

Do warszawskiego szpitala przy ul. Banacha może trafić specjalistyczny robot, który potrafi zdezynfekować salę chorych w około pięć minut. Wykorzystuje do tego promieniowanie ultrafioletowe. Przeczytasz więcej na ESKA Warszawa.

KoronawirusRaport: Szczecin 07.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 16.05

Izba przyjęć Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku wznowiła we wtorek działalność. Wstrzymane do odwołania są natomiast przyjęcia osób dorosłych do oddziałów szpitalnych - poinformowała rzeczniczka Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz. Na kwarantannie pozostaje 35 osób zatrudnionych w placówce.

Godz. 15.51

Największy transportowy samolot świata, po Wielkanocy przywiezie do Polski 400 ton sprzętu do walki z koronawirusem - nawet 7 milionów masek, kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych i kilkaset tysięcy przyłbic zakupionych przez KGHM i Lotos - poinformowała we wtorek spółka KGHM Polska Miedź.

Godz. 15.40

Uniwersytet Warszawski wydłuża zajęcia online do 15 maja. Więcej przeczytasz >>TUTAJ<<

KoronawirusRaport: Olsztyn 07.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 15.10

We wtorek w Krakowie rozpoczął działalność kolejny punkt oferujący odpłatne badania w kierunku koronawirusa – chodzi o oddział Diagnostyki przy ul. Życzkowskiego. Wcześniej w mieście komercyjne badania umożliwił prywatny Szpital Dworska.

Godz. 15.00

Warszawa szykuje dodatkowe miejsca pobytu dla personelu medycznego na czas kwarantanny! W tej chwili są to trzy lokalizacje. Chodzi o budynki zamkniętych w czasie epidemii burs i i internatów. Urządzono tam 43 miejsca dla pracowników szpitali, którzy sa lub będą na kwarantannie lub z uwagi na zdrowie bliskich nie chcą nocować w domu Przygotowanie takich miejsc w stolicy jest niezbędne - bo w Warszawie liczba zakażeń jest największa, a w całym kraju co szósta osoba zakażona koronawirusem to pracownik służby zdrowia - tłumaczy prezydent stolicy Rafał Trzaskowski

KoronawirusRaport: Białystok 7.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 14.07

Warszawa apeluje do rządu o weryfikację zakazów korzystania z rowerów miejskich i wejścia do parków!​
Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich wysłał w tej sprawie oficjalne pismo do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
- Rozumiemy potrzebę ograniczenia kontaktów, ale prosimy premiera Mateusza Morawieckiego, żeby rozważył opcje zniesienia zakazu, który zabrania korzystania z miejskich rowerów, bo są bezpieczne - twierdzi Jakub Dybalski, rzecznik ZDM

KoronawirusRaport: Łódź 07.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz 13.40

Grupa Inżynierów z zespołu vBionic (czyt.: fał bionik) z Poznania chce pomóc w walce z koronawirusem! Budują urządzenie wspierające oddychanie. Ma ono pomóc w sytuacji, gdy zabraknie respiratorów Projekt nie jest komercyjny.

KoronawirusRaport: Toruń 7.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 13.00

Koronaszwaczki" z powiatu braniewskiego uszyły maseczki dla... listonoszy.

Przekazały im ponad 100 z 3 tys. bawełnianych osłon na twarz. Reszta trafiła m.in. do przychodni zdrowia, strażaków - ochotników, pracowników opieki społecznej. Kolejne 1500 tys. maseczek powstało w Lelkowie. Wolontariuszki dbają o to,by każdy mógł mieć własną ochronę przed wirusem.

KoronawirusRaport: Leszno 07.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 11.40

W województwie pomorskim wykonuje się obecnie o 40% mniej badań, niż wynosi średnia krajowa.
Władze Gdańska są zaniepokojone brakiem wsparcia rządu w tej kwestii. Jak podkreśla wiceprezydent Gdańska, Piotr Grzelak, kluczem do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie objętym pandemią jest szybka wykrywalność koronawirusa, do czego niezbędne są ogólnodostępne testy

KoronawirusRaport: Tarnów 7.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Mamy 119 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
32 osób z woj. śląskiego,
19 osób z woj. dolnośląskiego,
16 osób z woj. wielkopolskiego,
14 osób z woj. małopolskiego,

10 osób z woj. lubelskiego,
7 osób z woj. świętokrzyskiego,
7 osób z woj. zachodniopomorskiego,
5 osób z woj. podlaskiego,
4 osób z warmińsko-mazurskiego,
3 osób z woj. podkarpackiego,
2 osób z woj. pomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach,

77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4532/111 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz 9.40

40 litrów płynu do dezynfekcji na bazie nanocząsteczek srebra.

Taka substancja trafiła do gorzowskiego szpitala. Płyn przygotowali naukowcy z Akademii im. Jakuba z Paradyża - pracowali nad nią od kilkunastu miesięcy.
Przekazana ilość wystarczy na około dwa tygodnie.

Godz. 7.00

Liczba zgonów z powodu koronawirusa przekroczyła w Polsce sto. Zanotowano dotąd łącznie 107 przypadków śmiertelnych – najwięcej na Śląsku – 25 i na Mazowszu – 23. Żadnego zgonu nie ma w Lubuskiem i w Pomorskiem.

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Godz. 21.00

Ponad 100 tys. pracowników otrzyma pensje, dzięki temu, że pracodawcy zwrócili się z prośbą o postojowe - powiedziała w poniedziałek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że w tym tygodniu odbędą się dalsze konsultacje z pracodawcami i stroną społeczną, by przygotować kolejne ułatwienia.

Godz. 20.40

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach (woj. śląskie) po potwierdzeniu w niedzielę zakażenia koronawirusem u dwóch pacjentów wstrzymał przyjęcia na oddział wewnętrzny, na którym byli leczeni.

Godz. 20.17

Zamknięto drugi komisariat policji w powiecie krotoszyńskim. Policjant z posterunku w Zdunach został zakażony koronawirusem – poinformowała w poniedziałek Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Godz. 20.02

Oddział paliatywny oraz zakład opiekuńczo-lecznicy w Pleszewie zostały zamknięte. U 23 pacjentów i 6 pracowników wykryto koronawirusa. Chorzy są transportowani do szpitali zakaźnych – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala Ireneusz Praczyk.

Godz. 19.50

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zdecydował w poniedziałek o wprowadzeniu regularnych badań temperatury ciała u pracowników szpitali, w szczególności w momencie wejścia na ich teren. Nakaz obejmuje 38 małopolskich placówek samorządowych i państwowych.

Godz. 19.30

Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski zaapelował w poniedziałek do kardynałów, biskupów i duchownych, uczestniczących tradycyjnie w mszach papieża o okazanie solidarności i datki w związku z pandemią. Franciszek ma zdecydować o przeznaczeniu pieniędzy.

Godz. 19.10

Nie sądzę, żeby mogło dojść do sytuacji, że matury będą odwołane; należy się liczyć z tym, że będą przesunięte - ocenił prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowej sesji pytań i odpowiedzi (Q&A). Dodał, że decydujący będzie głos ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Godz. 18.35

Miasto Kraków nie pójdzie w ślady Słupska i nie zapewni maseczki każdemu z mieszkańców. Z apelem o maseczki ochronne, bezpłatnie dystrybuowane przez miasto wszystkim krakowianom, zwrócił się w poniedziałek do prezydenta miasta radny Łukasz Wantuch.

Godz. 17.40

Potwierdzono 212 nowych przypadków zakażenie koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci kolejnych dziewięciu osób.

KoronawirusRaport: Bydgoszcz 6.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz.17.35

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała 4 000 sztuk masek ochronnych dla krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu - poinformowała w poniedziałek organizacja.

Godz. 17.24

Druga z pracownic Powiatowego Centrum Usług Medycznych w Kielcach jest zakażona koronawirusem.

KoronawirusRaport: Leszno 6.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 17.03

40 wykroczeń naruszających zakaz gromadzenia się i przemieszczania odnotowali w miniony weekend funkcjonariusze w powiecie krakowskim; skontrolowali także ponad 100 autobusów - poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Godz. 17.00

Papież Franciszek powołał specjalny fundusz kryzysowy, by "pomóc osobom i wspólnotom, które zostały tragicznie dotknięte szerzeniem się Covid-19" w krajach misyjnych - ogłosił w poniedziałek Watykan. Papież przekazał na ten cel 750 tysięcy dolarów.

Godz. 16.36

244 mandaty karne wypisali w weekend policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu w związku z łamaniem zakazu przemieszczania się ze względu na epidemię koronawirusa – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska.

Godz. 16.30

Objęty kwarantanną 38-letni mieszkaniec powiatu słupskiego próbował uniknąć kary za jej złamanie. Poszedł do garażu i ogródka, a dzielnicowemu, który zadzwonił do niego podczas kontroli, powiedział, że jest w mieszkaniu, ale chwilowo nie może podejść do okna.

Godz. 16.15

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zdecydował, że izby przyjęć i szpitalne oddziały ratunkowe mają obowiązek wydzielenia stref dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Muszą one też regularnie badać temperaturę ciała pracowników szpitali. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Godz. 15.55

Wojewoda mazowiecki skierował do pracy w Mazowieckim Szpitalu Specjlaistycznym w Radomiu 8 lekarzy i 8
pielęgniarek. Do pracy stawiły się trzy pielęgniarki i jeden lekarz. Za niestawienie się na wezwanie grozi grzywna.

Godz. 15. 53

- Więźniowie z Aresztu Śledczego Warszawa-Służewiec postanowili przekazać słowa wsparcia lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym ratującym życie ich bliskich za murami, solidaryzując się z nimi w walce z koronawirusem. Na drzwiach cel przykleili kartki z podziękowaniami - przekazała w poniedziałek PAP rzeczniczka AŚ Warszawa-Służewiec ppor. Agnieszka Tracz.

Godz. 15.35

Kolejne dwa przypadki koronawirusa stwierdzono w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy. Testy potwierdziły zakażenie u pracownika administracji i pacjenta — poinformowała w poniedziałek rzeczniczka placówki Kamila Wiecińska.

Godz. 15.18

Festiwal Jazz nad Odrą zaplanowany na koniec kwietnia z powodu pandemii koronawirusa został przeniesiony na jesień. Koncert inaugurujący 56. Jazz nad Odrą, odbędzie się 6 października we wrocławskiej Hali Stulecia.

KoronawirusRaport: Radom 06.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 14.04

Tatrzańskie szlaki są strzeżone przez straż Tatrzańskiego Parku Narodowego. To efekt zamknięcia gór także dla lokalnych mieszkańców z Zakopanego.
Jak się okazuje, chętnych do łamania zakazu nie brakuje. W weekend policja ukarała młodego snowboardzistę, który za wszelką cenę chciał poszusować samotnie po górach.

KoronawirusRaport: Łódź 6.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 13.36

Spore kłopoty mogą spotkać tych, chcą przedostać się na Słowację, np przez przejście graniczne w Barwinku.. Nasz południowy sąsiad wprowadził dziś nowe zasady wjazdu do tego kraju - do odwołania obowiązują szczegółowe kontrole ciężarówek i osób przekraczających granicę. Te polegają na sprawdzeniu dokumentów osób chcących dostać się na Słowację w bazach danych.

KoronawirusRaport: Szczecin 06.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 12.51

Maseczki ochronne jako dzieła sztuki i do tego łatwe w wykonaniu? Takie proponuje Wydział Form Przemysłowych z krakowskiego ASP. Rewolucyjny pomysł został zaprezentowany w sieci. Zobaczcie na nagraniu, jak szybko i łatwo możecie je zrobić!

KoronawirusRaport: Toruń 6.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 12.38

Kraków uruchomił osiem linii medycznych. Od dzisiaj [6.04] specjalne autobusy aglomeracyjne dowożą na dyżury lekarzy z podkrakowskich miejscowości. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo pracowników służby zdrowia i ułatwić im prace. Tylko w Szpitalu Uniwersyteckim, do którego trafiają chorzy z koronawirusem, pracuje około 4-ech i pół tysiąca osób. Wiele z nich to mieszkańcy pobliskich gmin, mówi Marek Gancarczyk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

KoronawirusRaport: Białystok 04.06

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 06.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 11.10

Szpital dziecięcy w krakowskim Prokocimiu zamknął oddział intensywnej terapii i anestezjologii ! To z powodu wykrycia u personelu koronawirusa. Jak zapewnia placówka, pacjenci nie są zarażeni.

Godz. 10.05

Mamy 99 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
18 osób z woj. śląskiego,
14 osób z woj. małopolskiego,
12 osób z woj. wielkopolskiego,
10 osób z woj. świętokrzyskiego,
9 osób z woj. dolnośląskiego,
8 osób z woj. pomorskiego,
6 osób z woj. podlaskiego,
6 osób z woj. opolskiego,
6 osób z woj. lubelskiego,
4 osób z woj. zachodniopomorskiego,
3 osób z woj. podkarpackiego,
3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego.
Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach,

61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4201/98 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 9.49

Przychodzi moment, kiedy role się odwracają - kancelaria premiera publikuje post, w którym zachęca do wspierania osób starszych - szczególnie narażonych na zakażenie i powikłania.

Krótkie wideo pokazuje jak wspierać seniorów - nawet w prozaicznych czynnościach jak przypominanie o zasłanianiu ust, robienie zakupów przez internet, czy właściwe mycie rąk

Godz. 8.34

Kolorowe i starannie wykonane maseczki zostawiali na klatkach schodowych, na płotach domów, wrzucali je do skrzynek na listy albo przyklejali do drzwi z apelem by chronili siebie i swoja rodzinę, oraz z instrukcją: noś, wypierz, wyprasuj i noś.
W weekend grupa łódzkich społeczników przekazała kilka tysięcy maseczek swoim sąsiadom

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
67 osób z województwa łódzkiego,
66 osób z woj. mazowieckiego,
41 osób z woj. dolnośląskiego,
29 osób z woj. wielkopolskiego,
17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
9 osób z woj. podlaskiego,
8 osób z woj. lubelskiego,
8 osób z woj. małopolskiego,
8 osób z woj. pomorskiego,
5 osób z woj. podkarpackiego,

4 osób z woj. opolskiego,
3 osób z woj. śląskiego i
3 osób z woj. zachodniopomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie,

71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem 4102/94 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

Godz. 17.35

Potwierdzono 124 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Zmarło sześć kolejnych osób. Wszyscy mieli  choroby współistniejące.

Godz. 13.30

- W tym tygodniu zapadną decyzje dotyczące przedłużenia restrykcji.

Godz. 13.25

- Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się. Rekomendacja jest jednoznaczna - zrezygnujmy w te święta z podróży,
zostańmy w domach - mówi minister Dworczyk.

Godz. 13.25

Od dzisiaj wszystkie szpitale w Polsce będą mieć zapłacone przez NFZ za test na koronawirusa dla swoich pracowników i pacjentów.

Godz. 10.05

120 nowych zachorowań. Dwie osoby zmarły.

Piątek, 3 kwietnia

Godz. 22.02

Mogą zaistnieć sytuacje, w których powszechne noszenie masek spowolni rozwój epidemii, ale na razie należy je przeznaczyć przede wszystkim dla personelu medycznego - powiedział w piątek dyrektor ds. sytuacji nadzwyczajnych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dr Mike Ryan.

Godz. 20.35

Dwa tysiące nauczycieli prowadzących zdalne lekcje będzie mogło skorzystać z darmowego dostępu do szerokopasmowego internetu od UPC Polska - poinformowały w piątek resort cyfryzacji oraz UPC Polska.

Godz. 20.20

Resort edukacji ogranicza działanie kolejnych jednostek systemu oświaty. Od 6 do 10 kwietnia poradnie psychologiczno-pedagogiczne mają pracować zdalnie, zawieszone będą zajęcia w przedszkolach i szkołach specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej – wynika z podpisanego w piątek rozporządzenia MEN.

Godz. 20.00

W powiecie garwolińskim potwierdzono kolejny, szósty przypadek zakażenia koronawirusem. Chora to 36-letnia pracownica medyczna POZ Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garwolinie. Poradnia została czasowo zamknięta.

Godz. 19.30

W piątek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski wziął udział w wideokonferencji organizacji C40 Cities, podczas której zapytał chińskich partnerów jak poradzili sobie z epidemią koronawirusa. "Podstawowe odpowiedzi to prewencja, aktywne szukanie chorych, a przede wszystkim – testy, testy i jeszcze raz testy!" – napisał na Facebooku prezydent Warszawy.

Godz. 19.20

W przekształconym w zakaźny Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie przebywa 117 chorych na COVID-19 i 29 z podejrzeniem. 14 pacjentów jest pod respiratorem – poinformował PAP w piątek wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Według stanu na piątek, w szpitalu tym są 572 miejsca, z czego 3/4 wolnych.

Godz. 18.50

Sejm wysłucha w poniedziałek informacji premiera na temat stanu walki z epidemią koronawirusa - poinformował w piątek wieczorem lider PO Borys Budka. Posłowie będą też głosować nad wprowadzeniem do porządku obrad projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego.

Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 18.15

Netto przed Wielkanocą wydłuża czas pracy swoich sklepów do północy – poinformowała w komunikacie sieć. Dla pracowników służby zdrowia i funkcjonariuszy służb mundurowych sieć przewidziała rabat i pierwszeństwo w godzinach 20-24 - dodano. Tym samym dołącza do sieci Lidl i Biedronka. Przeczytasz więcej >>TUTAJ<<.

Godz. 17.56

Brak dochodów spowodowany epidemią koronawirusa i tym, co po niej nastąpi, szacujemy na 1,5-2 miliardy złotych – podał w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Już teraz szukam oszczędności, ale nie wyobrażam sobie, że przez epidemię ktoś miał stracić pracę – dodał.

Godz. 17.27

Ministerstwo Zdrowia informuje o 117 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Jednocześnie podano informację o śmierci
sześciu kolejnych osób:

 • 75-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach,
 • 87-letniej kobiety ze szpitala w Raciborzu,
 • 71-letniego mężczyzny ze szpitala w Poznaniu,
 • 82-letniego mężczyzny ze szpitala w Lublinie,
 • 80-letniej kobiety ze szpitala w Grudziądzu,
 • 84-letniego mężczyzny ze szpitala w Krakowie.

Wszyscy mieli choroby współistniejące.

KoronawirusRaport: Bydgoszcz 3.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 17.09

Rękawiczki, ochraniacze na buty, fartuchy, czepki chirurgiczne, a także specjalistyczne maseczki i kombinezony antywirusowe otrzyma od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego szpital w Sulechowie. Pomoc trafi też do lecznic w Żarach i Żaganiu.

Godz. 17.00

Koniec z wizytami w Tatrzańskim Parku Narodowym. Zakaz wstępu obowiązuje już wszystkich. Przeczytasz więcej na ESKA Kraków.

Godz. 16.44

Blisko 500 wykroczeń dotyczących złamania ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa odnotowali tylko jednego dnia śląscy policjanci. Prawie 200 osób dostało mandaty, a w przypadku kilkudziesięciu innych do sądów trafią wnioski o ukaranie.

KoronawirusRaport: Radom 03.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 16.30

Szpital wojewódzki i hospicjum w Koszalinie otrzymały od spółki MPS International, producenta kosmetyków i opakowań, blisko 1000 litrów płynów do dezynfekcji, żeli i maseł do ciała. Zarząd firmy zadeklarował, że w razie potrzeby przekaże kolejną partię kosmetyków.

Godz. 16.15

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że przesyłki nadane do osób przebywających na kwarantannie zaczekają na poczcie do czasu zakończenia izolacji. Przekazy pieniężne zawierające renty i emerytury dotrą do odbiorców w specjalnej kopercie.

Godz. 16.02

Przeznaczamy łącznie 100 mln zł na walkę z koronawirusem i wsparcie służb medycznych - poinformował w piątek na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Godz. 15.50

Na najbliższe dwa tygodnie, jestem przekonany, mamy wystarczającą liczbę łóżek – zapewnił w piątek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Przekazał, że w ciągu kilku dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można stworzyć szpital polowy dla 500 pacjentów.

Godz. 15.40

Oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej został objęty w piątek kwarantanną. Jeden z pacjentów okazał się zakażony koronawirusem. Gdy zgłaszał się do placówki, nie miał żadnych objawów zakażenia – poinformował szpital.

Godz. 15.35

Kolejnych 20 osób z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu jest zarażonych koronawirusem. Pozytywne wyniki testów zanotowano już u 135 pacjentów i pracowników szpitala, który jest w tej chwili jednym w największych ognisk koronawirusa w regionie.

Godz. 15.18

Komisja Europejska poinformowała w piątek, że platformy internetowe, jak m.in. Allegro, Facebook i AliExpress, przyjęły już zalecane przez KE środki, żeby zwalczać sprzedaż w sieci fałszywych produktów promowanych jako chroniące przed koronawirusem.

Godz. 14.40

Według pomysłu handlowców dla sklepów powyżej stu metrów kwadratowych byłby limit - jedna osoba na 15 metrów. Chcą też, by godziny dla seniorów przesunąć na pierwsze dwie od otwarcia sklepu. Markety budowlane miałyby też obowiązywać te same zasady, co sklepy spożywcze.

Godz. 14.30

W Poznaniu może powstać szpital polowy. Miałby się mieścić na Międzynarodowych Targach Poznańskich i pomieściłby 500 łóżek. Targi są gotowe utworzyć ten szpital w ciągu kilku dni.​

Godz. 14.21

Blisko 500 [461] osób z personelu medycznego jest zakażonych koronawirusem.

To najnowsze dane podane przez Główny Inspektorat Sanitarny - ponad 100 osób jest leczonych w szpitalach z kolei kwarantannie poddanych jest ponad 4,5 tysiąca lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych.

KoronawirusRaport: Olsztyn 3.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

KoronawirusRaport: Łódź 3.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 13.30

Na ulicach miasta pojawia się więcej patroli policji. Ich działania będą teraz wspierane przez strażników miejskich. W związku z kolejnymi zaostrzeniami przepisów, które weszły w życie 1 kwietnia, również Policja i Straż Miejska modyfikują swoją taktykę działania.

Godz. 12.55

Rozpoczęła się konferencja prasowa Jarosława Gowina - Nie czas na gry i spory polityczne.
Jarosław Gowin powiedział wprost: wybory 10 maja nie mogą się odbyć.

KoronawirusRaport: Leszno 3.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

KoronawirusRaport: Tarnów 3.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 12.00

Darmowe maseczki dla wszystkich mieszkańców Świnoujścia! Taką decyzje podjął Prezydent Świnoujścia - Janusz Żmurkiewicz. Mowa o około 30-stu tysiącach maseczek.

KoronawirusRaport: Tarnów 3.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 10.20

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
125 osób z woj. śląskiego,
19 osób z woj. dolnośląskiego,
11 osób z woj. opolskiego,
10 osób z woj. wielkopolskiego,
10 osób z woj. podkarpackiego,
9 osób z woj. świętokrzyskiego,
5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
5 osób z woj. małopolskiego,
5 osób z woj. lubelskiego,
3 osób z woj. pomorskiego oraz
1 osoby z woj. lubuskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 10.59

Co najmniej 45 osób w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim może być zakażonych koronawirusem. Wśród zakażonych są zarówno pacjenci jak i personel medyczny. Przyjęcia do szpitala wstrzymano, nieczynna jest też izba przyjęć

KoronawirusRaport: Białystok 3.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 3.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 8.26

Koronawirus w jednym z krakowskich urzędów pocztowych. Małopolski sanepid potwierdził zarażenie u jednego z pracowników placówki numer 28 na Osiedlu Willowym.

Mamy 254 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
142 osób z woj. mazowieckiego,
73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
8 osób z woj. zachodniopomorskiego,

7 osób z woj. małopolskiego,
6 osób z woj. świętokrzyskiego,
4 osób z woj. łódzkiego,
4 osób z woj. podlaskiego,
3 osób z woj. lubelskiego,
3 osób z woj. wielkopolskiego,
2 osób z woj. pomorskiego oraz
1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i
1 osoby z woj. lubuskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W poprzednim komunikacie liczba zmarłych powinna wynieść 50. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2946/57 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 7.00

Tego uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej specjalnej nr 19 w Kaliszu się nie spodziewali. Aktor Artur Barciś napisał dla nich specjalny wiersz dodający otuchy w tym trudnym czasie.

Czwartek 2 kwietnia

Godz. 19.50

Sytuacja w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA jest bardzo dobra; pacjenci przyjmowani są każdego dnia – zapewnił w czwartek PAP wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Poboży. Jak wyjaśnił, zajęta jest 1/3 miejsc dostępnych dla hospitalizowanych z powodu COVID-19.

Godz. 19.40

Projektanci i drukarze z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie włączyli się w akcje tworzenia i produkowania sprzętów chroniących zdrowie medyków - poinformowało MKiDN. Na Wydziale Wzornictwa ASP powstają projekty adapterów do masek dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz przyłbice dla medyków.

Godz. 19.32

Około 320 pokoi dla osób oczekujących na wynik testu na obecność koronawirusa lub chorych na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby, ma być dostępnych w dwóch izolatoriach na terenie Poznania. W czwartek w izolatorium przekształcony został hotel w centrum miasta.

Godz. 19.19

Możliwość ubiegania się o roczną obniżkę czynszu sięgającą połowy jego wartości przewiduje dla lokatorów miejskiej spółki mieszkaniowej samorząd Chorzowa (woj. śląskie). To jeden z elementów wsparcia dla mieszkańców i przedsiębiorców, przedstawionych tego dnia przez władze miasta.

Godz. 18.52

Do warszawskiej placówki trafiła komora laminarna i stacja pipetująca. Sprzęt diagnostyczny dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie został zakupiony z przyznanej przez Polską Fundację Narodową darowizny przeznaczonej na potrzeby analityki związanej z COVID-19.

Godz. 18.30

W Małopolsce wojsko zapewni transport personelowi medycznemu, który pobiera wymazy od podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Do tej pory organizowały to: szpital wojskowy w Krakowie, Małopolska Kolumna Transportu Sanitarnego i szpital powiatowy w Myślenicach.

Godz. 17.37

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, w którym potwierdzono koronawirusa u 115 osób, ma trudności z przeniesieniem pacjentów z pozytywnym wynikiem na leczenie do innych placówek. W regionie radomskim zaczyna brakować miejsc dla chorych z COVID-19.

Godz. 18.04

U pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu potwierdzono zakażenie koronawirusem. 12 pracowników wrocławskiego sanepidu przebywa w kwarantannie; a od 80 pobrano wymazy do badań na obecności nowego patogenu.

Imprezy odwołane z powodu pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 17.30

Już w pierwszych dniach epidemii na większości stacji Lotos wprowadzona została sprzedaż przez okienko - poinformował rzecznik prasowy spółki Adam Kasprzyk. Dodał, że pracownicy i klienci mają do dyspozycji płyny do dezynfekcji oraz rękawiczki jednorazowe.

Godz. 17. 20

Rusza akcja Klinika Matmy. W akcji uczniowie szkół średnich, studenci i nauczyciele będą udzielać bezpłatnych indywidualnych korepetycji on-line dzieciom pracowników służby zdrowia.

Godz. 17.10

Szpital Wojewódzki w Suwałkach uruchomi laboratorium do testów na koronawirusa. Będzie to trzecia taka placówka w województwie. Pieniądze na ten cel przekazał prywatny przedsiębiorca.

Godz. 16.55

Do grupy laboratoriów wykonujących testy wykrywające koronawirusa dołączył Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu – podało w czwartek ministerstwo nauki.

Godz. 16.45

Oddział Neurologii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie został zamknięty z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników. Personel oraz pacjenci leczeni na tym oddziale zostali objęci wewnętrznym nadzorem epidemiologicznym.

Godz. 16.30

Pięć kolejnych ofiar koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 59 nowych zachorowań.

Godz. 16.18

W ramach programu „Zdalna szkoła” władze Kalisza złożą wniosek o środki z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na zakup 159 tabletów dla najbardziej potrzebujących uczniów z kaliskich szkół – poinformował w czwartek prezydent miasta Krystian Kinastowski.

Godz. 16. 10

Oddział Ginekologiczno - Położniczy w Szpitalu Specjalistycznym im. Żeromskiego w Krakowie od piątku ponownie będzie przyjmował pacjentki – poinformował rzeczniczka prasowa placówki Anna Górska.

Godz. 16.06

Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła 300 tysięcy testów genetycznych wykrywających koronawirusa - powiedział w czwartek PAP wiceprezes ARP Paweł Kolczyński. Dodał, że koszt zakupu to ok. 6 mln euro. Pierwsza partia 150 tys. testów przyleci na lotnisko Chopina z Seulu w czwartek ok. godz. 17.

Godz. 16.00

Przebywający w kwarantannie mieszkaniec Szamotuł (woj. wielkopolskie) zadzwonił w czwartek w nocy na numer alarmowy i powiedział, że ma koronawirusa. Dodał, że zabił człowieka. Okazało się, że to fałszywy alarm, za który 36-latek odpowie przed sądem.

Godz. 15.30

U 19 osób, w tym u lekarzy, pielęgniarek, personelu pomocniczego oraz pacjentów, z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu wykryto zakażenie koronawirusem. W środę informowano łącznie o 11 osobach zakażonych w tej placówce. Zamknięty jest oddział chirurgii onkologicznej tego szpitala.

Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 15.18

W związku ze stanem epidemii i rozporządzeniami administracyjnymi Cmentarz Powązkowski pozostaje zamknięty dla odwiedzających aż do 11 kwietnia - poinformowała w czwartek Archidiecezja Warszawska. >>TUTAJ<< przeczytasz więcej.

Godz. 15.09

O łącznie 119 mln zł więcej dostaną w tym roku wielkopolskie szpitale sieciowe w ramach ryczałtów i dodatkowych pieniędzy na leczenie w poradniach – poinformowała w czwartek rzeczniczka wielkopolskiego oddziału NFZ.

KoronawirusRaport: Leszno 2.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 13.44

Pierwszy przypadek śmierci na kwarantannie domowej w województwie podlaskim. W Suwałkach, w swoim mieszkaniu, zmarł 48-letni mężczyzna. Co było przyczyną zgonu? --> WIĘCEJ

KoronawirusRaport: Łódź 02.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 13.26

Trwa szczegółowa analiza, czy personel medyczny z Oddziału Hematologii w Toruniu pracował też w innych placówkach, poza Szpitalem Miejskim. To po tym, gdy okazało się, że zarażonych koronawirusem są tam aż 22 osoby, z czego 14-tu pacjentów. Dodatni wynik na obecność otrzymało też 8 medyków.

KoronawirusRaport: Olsztyn 02.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 13.00

Dziecko z koronawirusem na oddziale szpitala dziecięcego w Toruniu. To 9letnia dziewczynka, która leżała na oddziale alergologii i kardiologii dziecięcej. Na razie z pracy wyłączonych jest osiem osób, to lekarze i pielęgniarki objęci kwarantanną.

Godz. 11.48

E-pacjent podczas teleporady dostanie e-receptę. Wszystko po to, żeby ograniczyć do minimum wychodzenie z domu i wizyty w przychodniach. W czasach pandemii lekarze sięgają po wyjątkowe rozwiązania.

Aby zostać e-pacjentem wystarczy mieć ważny profil zaufany lub korzystać z bankowości elektronicznej.

Godz. 11.14

Mamy 79 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoby z woj. świętokrzyskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem: 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach oraz 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2633/45 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 11.03

Przez koronawirusa brakuje im rąk do pracy. Przypomnijmy u 8 osób z 15 osobowej załogi personelu Domu Pomocy Społecznej w NIEDABYLU na Mazowszu, potwierdzono koronawirusa. Zarażonych jest też 52 pacjentów. Zdrowy personel pracuje dzień i noc.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 2.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 10.18

Zmiany w porach raportowania nowych przypadków osób zakażonych #koronawirus. Od dziś pierwszy poranny raport będziemy publikować między godz. 10.00 a 11.00. Przesunięciu ulegają również kolejne godziny raportów. Niezmiennie będziemy publikować dane zaraportowane do MZ przez WSSE.

Godz. 9.50

Poznań: Szpitalu na Szwajcarskiej zaczyna brakować testów- mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i dodaje, że obecnie to największy problem z jakim borykają się osoby walczące z koronawirusem w mieście.

Godz. 9.23

115 osób zakażonych koronawirusem, pół tysiąca osób na kwarantannie - To dramatyczny bilans w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Do tej pory mamy  2554 przypadki koronawirusa w Polsce. 43 osoby zmarły. 

Godz. 8. 51

Naukowcy z Bydgoszczy mają pomysł, jak pokonać groźny patogen. Skuteczną bronią mają być... leki znane w kardiologii. Zabierają się do pracy i mają nadzieję, że pomogą pacjentom.

Godz. 8.40

Hotel Royal przy ulicy Gertrudy, pod Wawelem – wspomaga kadrę medyczną Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, stając się bazą noclegową dla medyków. W ramach szeregu inicjatyw związanych z pomocą w walce z epidemią firma wspiera wysiłki Ministerstwa Zdrowia, wojewody małopolskiego Piotra Ćwika i NFZ-u w stworzeniu kadrze medycznej odpowiednich warunków dla odpoczynku po pracy, aby zminimalizować ryzyko zakażeń dla ich rodzin. --> WIĘCEJ

Godz. 8.30

Polscy lekarze pomagają we Włoszech. Ich pomoc może okazać się niezbędna.

Godz. 6.55

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu nie przyjmuje pacjentów. Taką decyzję podjęła dyrekcja lecznicy, bytomski sanepid oraz Urząd Marszałkowski. Powód? Koronawirusa stwierdzono u 2 pacjentów oddziału pulmonologii, ortopedii oraz 2 lekarzy, 2 pilegniarek i 2 pacjentów kardiologii.

17 osób zostało objętych kwarantanną administracyjną. Nie mogą one przez tydzień opuszczać terenu placówki, ani nawet wyjść na korytarz

Mamy 134 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Środa 1 kwietnia

Godz. 20.28

Złożono już 150 wniosków o dofinansowanie wynagrodzenia pracowników z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - poinformowała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Dodała, że rozpoczęto już także wypłatę mikropożyczek dla przedsiębiorców.

Godz. 20.00

Kierownicy aptek w Żywcu powiadomili starostę, że zawieszają od 2 kwietnia do odwołania dyżury w porze nocnej i w dni wolne od pracy – podał rzecznik władz powiatu żywieckiego Dariusz Szatanik. Najbliższe takie placówki są w Bielsku-Białej.

Godz. 19.50

Samorząd lekarski chce, by personel medyczny, który walczy z COVID-19 w czasie epidemii objąć ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zwraca się z takim apelem do premiera Mateusza Morawieckiego – wynika z oświadczenia zamieszczonego w środę na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej.

Godz. 19.40

U jednego z pracowników zakładu karnego przy ulicy Kleczkowskiej we Wrocławiu stwierdzono zakażenie koronawirusem. Kwarantanną objęto funkcjonariuszy, którzy mieli z nim kontakt, a osadzeni z oddziału, na którym pracował poddani zostali obserwacji medycznej.

Godz. 19.20

Znaczne ograniczenie ruchu lotniczego przez pandemię koronawirusa utrudniło prognozowanie pogody i obserwację zmian klimatycznych ze względu na brak danych, pochodzących z samolotowych czujników pokładowych - informuje Światowa Organizacja Meteorologiczna

Godz. 19.15

Odpowiedzialność za jakość edukacji ponosimy solidarnie – napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w piśmie skierowanym do dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców. Poinformował w nim także, że dyrektorom szkół zostaną zapewnione konsultacje prawne i merytoryczne.

Godz. 19.00

W związku ze zmianą w systemie opłat za gospodarowanie odpadami, właściciele nieruchomości, bądź ich zarządcy, mają obowiązek złożyć do 10 kwietnia nową deklarację - przypomniał w środę stołeczny magistrat. Poinformował przy tym, że ze względu na obecną sytuację można zrobić to zdalnie.

Godz. 18.45

Rusza bezpłatny kurs dla nauczycieli, pozwalający na dokształcenie się w zakresie nauczania online i prowadzenia zdalnych lekcji. Mogą z niego korzystać wszyscy pracownicy dydaktyczni szkół podstawowych, średnich i wyższych - poinformował resort nauki.

Godz. 18.20

Jeżeli nie będzie gwałtownego załamania pogody, od czwartku rozpoczniemy dodatkową dezynfekcję przestrzeni publicznych – poinformował w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Godz. 17.55

Władze podpoznańskiej Mosiny uruchomiły akcję „Koronawirus – Seniorze! Nie jesteś sam”. To kontynuacja już wcześniej podejmowanych działań dla seniorów, tym razem oparta o porozumienie z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Godz. 19.22

Nie sądzę, żeby mogło dojść do sytuacji, że matury będą odwołane; należy się liczyć z tym, że będą przesunięte - ocenił prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowej sesji pytań i odpowiedzi (Q&A). Dodał, że decydujący będzie głos ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Godz. 17.30

Władze kopalni Bogdanka zdecydowały o uruchomieniu wartej pół miliona złotych pomocy na walkę z koronawirusem - poinformowała w środę spółka. Pomoc trafi m.in. do szpitali i sanepidu w woj. lubelskim.

Godz. 17.15

Przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych sklepy sieci Biedronka będą otwarte do północy – poinformowała w środę sieć. W tygodniu przedświątecznym sklepy będą czynne całą dobę - dodano. >>TUTAJ<< przeczytasz więcej.

Godz. 16.50

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zdecydowała o przełożeniu czerwcowych meczów międzypaństwowych. Przesunięto - również na czas nieokreślony - rywalizację w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Chodzi o to, aby dać krajowym ligom czas na dokończenie rozgrywek.

Godz. 16.40

Twórcy prowadzonego przez Instytut Grotowskiego we Wrocławiu projektu „Teatr na faktach” zachęcają wszystkich chętnych do podzielenia się swoimi historiami z czasów pandemii koronawirusa. Na ich podstawie powstanie spektakl dokumentalny.

Godz. 16.05

Samorząd województwa wielkopolskiego chce kupić ponad 1,5 mln sztuk środków ochrony osobistej dla personelu szpitali w regionie. Zainteresowani samorządowym zamówieniem właściciele firm mogą od środy do 3 kwietnia składać oferty do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Godz. 15.55

Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował w środę trzeci samolot ze sprzętem medycznym zakupionym na zlecenie KGHM Polska Miedź. Na pokładzie dreamlinera LOT przyleciały z Chin maseczki, kombinezony, gogle i respiratory. W czwartek spodziewany jest kolejny transport.

KoronawirusRaport: Bydgoszcz 1.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 15.44

Dramatyczna sytuacja w szpitalu w Brzesku (woj. małopolskie). U kolejnych pracowników placówki potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kwarantannie poddanych jest już 125 osób. Dowiesz się więcej czytając ESKA Kraków.

Godz. 15.25

Stołeczni policjanci prowadzą 285 postepowań w związku z naruszeniem kwarantanny. Ponadto skierowano do sądu 107 wniosków o ukaranie w związku z niestosowaniem się do rozporządzenia - poinformował w środę PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

KoronawirusRaport: Olsztyn 1.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 14.15

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN- dla uczniów i nauczycieli. Muzeum startuje z cyklem bezpłatnych warsztatów edukacyjnych online, w których mogą brać udział całe klasy. Wirtualne lekcje są dostosowane do wieku uczniów (klasy 1-3, 4-6, 7-8 i szkoły ponadpodstawowe).

KoronawirusRaport: Radom 1.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 13.55

Nadal nie wiadomo, gdzie przebywa mieszkaniec powiatu starachowickiego (Świętokrzyskie), który powinien odbywać kwarantannę. Mężczyzna od trzech dni nie wrócił do miejsca zamieszkania.

Godz. 13.32

Przyjmowała pacjentów a teraz sama jest chora. Mowa o lekarce z Jasła na Podkarpaciu, u której stwierdzono koronawirusa. Trwa ustalanie z iloma osobami mogła mieć kontakt. Kilkadziesiąt osób już jest na kwarantannie.

Godz. 12.55

Od 9 do 14 kwietnia w szkołach będzie przerwa świąteczna w związku z Świętami Wielkiejnocy. Oznacza to, że 9 i 10 kwietnia szkoły nie będą prowadzić zajęć z uczniami w formie kształcenia na odległość - wyjaśnia MEN.

Godz. 12.41

Rodziny pacjentów zamkniętych w hospicjach szukają każdej możliwości kontaktu z nimi. Epidemia koronawirusa i zakaz odwiedzin to szczególnie trudny czas dla pacjentów paliatywnych. Dlatego pracownicy hospicjów szukają każdej możliwości, by rodzina mogła zobaczyć chorego, np przez skypa.

Godz. 12.22

W Tatrach pomimo pięknej wiosennej pogody niemal zamarł ruch turystyczny. Szlaki w górach są zamknięte od 13 marca. Tatrzański Park Narodowy ocenia, że turyści dostosowali się do zakazu wejścia i nie łamią go. Pojawiają się jedynie lokalni mieszkańcy.

KoronawirusRaport: Radom 1.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 12.01

Jako jedna z nielicznych w czasie pandemii, branża kurierska przeżywa rozkwit - ruch jest większy - według sondażu przeprowadzonego dla Rzeczpospolitej - nawet o 1/5, co dla kurierów oznacza więcej pracy i to w trudnych warunkach.

KoronawirusRaport: Szczecin 01.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

KoronawirusRaport: Białystok 01.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 11.50

O nietypowym pomyśle poinformowała poznańska spółka giełdowa CWA zajmująca się wdrażaniem rozwiązań informatycznych. Otrzymali od nieznanego „podmiotu komercyjnego” zlecenie na stworzenie platformy eMsza. Na razie trwają negocjacje, jak platforma miałaby wyglądać.

Godz. 14.35

Pomiędzy Polską a Obwodem Kaliningradzkim funkcjonują tylko 2 przejścia graniczne: w Grzechotkach i Bezledach. Dwa pozostałe w Gronowie i Gołdapi zostały czasowo wyłączone. Mimo wszystko ruch towarowy odbywa się bez zakłóceń. Granice mogą też przekraczać Polacy oraz Rosjanie powracający do swoich Ojczyzn.

KoronawirusRaport: Łódź 01.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Godz. 11.06

Oddział ginekologiczno-położniczy z traktem porodowym oraz oddział neonatologiczny jest zamknięty i nie przyjmuje pacjentów w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. O dalszych podjętych działaniach będziemy Państwa na bieżąco informować. Pacjentki do porodu, prosimy o zgłaszanie się do innych szpitali. - taką informacją podzielił się Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.

Relację z poprzednich dni znajdziecie TUTAJ ---> Już ponad 2 tys. przypadków koronawirusa w Polsce. Ile jest ofiar? Nowe ograniczenia i najnowsze dane [RELACJA LIVE]