KORONAWIRUS W POLSCE: czy sklepy będą zamknięte? Na jak długo?

2020-04-02 6:54 A.D.
Koronawirus: Tłumy w warszawskich sklepach
Autor: Marcin Smulczyński/SUPER EXPRESS Koronawirus: Tłumy w warszawskich sklepach

Zajęcia w szkołach, przedszkolach, żłobakach, a nawet na uniwersytetach nie będą się odbywały. By nie zarazić się koronawirusem, wskazane jest ograniczenie kontaktów z ludźmi. Co za tym idzie, nie odwiedzimy w najbliższych dniach również kin, teatrów czy basenów i klubów. A co ze sklepami? Właśnie ich zamknięcia najbardziej obawiają się Polscy. Czy supermarkety zostaną zamknięte z powodu koronawirusa? Kiedy i na jak długo?

Czy chcesz usłyszeć, jaką pomoc dla przedsiębiorców oferuje rząd w czasie epidemii?

Posłuchaj podcastu oraz wypowiedzi Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego:

Gwarancja Biznesmax z dotacją BGK
Wsparcie podmiotów ekonomii społecznej. Podcast BGK.

Aktualizacja 24.03.2020

12.15

SE.pl informuje, że od 24 marca otwarte pozostać mają tylko sklepy spożywcze. Ponadto:

Obowiązywać ma zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem spraw życiowo koniecznych: takich jak zakupy żywnościowe, wizyta w aptece czy wyjście do pracy. Oprócz tego zaostrzona zostanie także sytuacja w kościołach: nie będzie mogło w nich przebywać więcej, niż siedem osób. W życie wejdą również kolejne ograniczenia w komunikacji. 

10.00

Sklepy spożywcze i supermarkety pozostają otwarte, wprowadzono jednak kolejne obostrzenia dotyczące obsługi klientów. Wiele z nich skróciło również czas pracy. Zamknięte pozostają również ciągle galerie handlowe. Nie ma informacji o planowanym zamknięciu sklepów w najbliższych dniach.

Czy zamykają sklepy z powodu koronawirusa? Plotki o tym, że w piątek prezydent ma ogłosić trzydniową kwarantannę, krążą w internecie i przekazywane z ust do ust. Zamknięte zostały już niemal wszystkie miejsca, gdzie zbieramy się w większych skupiskach prócz... sklepów. To właśnie supermarkety wydają sięprawdziwą wylęgarnią bakterii i wirusów. Tam też jesteśmy narażeni na kontakt z innymi ludźmi, używamy wózków i koszyków, które przed nami dotykały setki, a nawet tysiące par rąk. Kiedy premier ogłosi zamknięcie sklepów w Polsce z powodu kronawirusa?

Na obecną chwilę nie ma takiego zagrożenia. Sklepy pozostają otwarte dla wszystkich w normalnych godzinach pracy. Mogą one jednak być skrócone ze względu na brak pracowników.

Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny - taką odpowiedź otrzymała dzisiaj redakcja Eski Wrocław na pytanie, czy brana jest pod uwagę możliwość zamknięcia sklepów wielkopowierzchniowych i wstrzymanie dostaw.

Sklepy zamknięte w Polsce - czy można zrobić zakupy w internecie?

Ciągle działać będzie jednak Allegro i firmy wysyłkowe, chociaż musimy spodziewać się opóźnień w dostawach. Zakupy również będzie można zrobić online bez konieczności wyjścia z domu, jeśli obawiamy się zarażenia.

Koronawirus w Polsce. Puste półki w sklepach! Czego brakuje?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.