Koronawirus w akademiku Wojskowej Akademii Technicznej! Ponad 100 osób na kwarantannie

2020-08-20 15:31 STAN
Kwarantanna w akademiku Wojskowej Akademii Technicznej. Zarażony podchorąży
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Koronawirus w akademiku WAT Obecność koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 potwierdzono u jednego z podchorążych. Na kwarantannie łącznie przebywa 120 osób - 119 podchorążych i jeden żołnierz zawodowy.

Koronawirus w akademiku Wojskowej Akademii Technicznej. Zarażony jest podchorąży, ale na kwarantannę trafiło ponad sto osób. Kto dokładnie został objęty kwarantanną? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Koronawirus w akademiku WAT

Obecność koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 potwierdzono u jednego z podchorążych. Na kwarantannie łącznie przebywa 120 osób - 119 podchorążych i jeden żołnierz zawodowy.

W którym akademiku WAT odbywa się kwarantanna?

Jak informuje rzeczniczka placówki, zakażony podchorąży odbywa kwarantannę w swoim miejscu zamieszkania. Osoby, które mogły mieć z nim kontakt - czyli łącznie 119 podchorążych i jeden żołnierz przebywają na kwarantannie w Akademiku Wojskowym nr 5. - Tam dostarczane są dla nich posiłki, wszystko zgodnie z obowiązującymi procedurami - mówi Ewa Jankiewicz, rzeczniczka uczelni.

Czytaj także: Czerwona i żółta strefa: Które powiaty znajdują się na liście? [AKTUALNA LISTA NOWYCH OBOSTRZEŃ

To nie pierwszy przypadek

Już na początku marca wykryto koronawirusa na Wojskowej Akademii Technicznej. Wtedy kwarantanną objęto 358 podchorążych i czterech żołnierzy zawodowych.

Koronawirusy krążyły przez lata, a kobiety są bardziej odporne