Koronawirus

i

Autor: Canva.com

Koronawirus: NAKAZY, ZAKAZY I OBOSTRZENIA. Co dzieje się w Polsce? Ile osób jest zarażonych? [RELACJA]

2020-04-28 12:44

Koronawirus w Polsce - pierwszy przypadek odnotowano 4 marca 2020. Jakie są objawy? Gdzie szukać pomocy? Ile osób w Polsce jest zarażonych? Jakie obostrzenia wprowadza rząd? Najnowsze, najważniejsze informacje dotyczące koronawirusa w Polsce zbieramy dla was w jednym miejscu. Relację na żywo online, jak również wideo znajdziecie na ESKA.pl Warszawa!

Za co dostaniesz mandat? Do kiedy potrwają obostrzenia? Jak zrobić maseczkę? Nowe przypadki koronawirusa w Polsce, kwarantanna, mapa występowania, relacja online, ofiary - wszystkie te informacje znajdziecie w jednym miejscu! Na ESKA.pl Warszawa przygotowaliśmy dla was relację na żywo online, w której informujemy, co dzieje się obecnie w naszym kraju!

Według najnowszych danych w Polsce potwierdzono 12 089 przypadki koronawirusa. 570 osoby zmarły.

Koronawirus - jakie są objawy? Gdzie zrobisz test na koronawirusa?

Objawy koronawirusa:

 • ból gardła,
 • kaszel,
 • gorączka,
 • trudności z oddychaniem

Jeśli możesz być zarażony, unikaj kontaktu z innymi. Poinformuj pogotowie o możliwym zachorowaniu!

Wtorek, 28 kwietnia 2020

Godz. 12.34

Zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obecnie ustalane są ostatnie szczegóły dotyczące zasad sanitarnych związanych ze znoszeniem restrykcji w II etapie. Jutro premier przedstawi datę oraz zakres kolejnego etapu.

Godz. 11.37

4 lub 11 maja - jedna z tych dat może być tą kluczową z punktu widzenia kolejnego etapu luzowania obostrzeń i regulacji wprowadzonych w wyniku pandemii koronawirusa. Właśnie w tej chwili zbiera się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, a głównym tematem ma być właśnie wprowadzenie drugiego etapu.

Rząd ma przedstawić decyzję, ale najpierw poddać analizie - jaki wpływ na rozwój sytuacji miało wprowadzenie 20 kwietnia pierwszego etapu.

W drugim etapie mają być otwarte między innymi hotele, muzea, biblioteki, galerie sztuki i sklepy budowlane - te ostatnie w weekendy. Ale mówi się też, że lista ma zostać poszerzona o handel - w jaki sposób - tego dowiemy się po rozmowach zespołu.

Godz. 10.06

Mamy 187 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (72), pomorskiego (35), dolnośląskiego (24), kujawsko-pomorskiego (16), wielkopolskiego (16), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (3), opolskiego (3), świętokrzyskiego (3), podkarpackiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 98-K Starachowice, 57-K Poznań, 72-K i 92-M Gdańsk, 67-K, 42-K, 69-M Racibórz, 77-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 12 089/570 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

KoronawirusRaport: Szczecin 28.04

Godz. 8.48

To mają być decyzje dotyczący m.in. otwarcia hoteli, ale też najprawdopodobniej szeroko pojętego handlu. Rząd ma przedstawić termin kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Plan zakładał zdejmowanie obostrzeń średnio co dwa tygodnie, a pierwsze decyzje weszły w życie 20 kwietnia.

Godz. 6.54

Mieszkanki Konstantynowa Łódzkiego szyją dla dzieci z łódzkich szpitali! Kolorowe maseczki trafią na oddziały pediatryczne przy ul. Spornej i do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

KoronawirusRaport: Białystok 28.04

Poniedziałek, 27 kwietnia

Godz. 20.45

W Portugalii zanotowano w ciągu ostatniej doby najniższy procentowy wzrost liczby nowych infekcji SARS-CoV-2 od czasu pojawienia się w tym kraju koronawirusa w lutym. Liczba zakażeń wzrosła o zaledwie 0,7 proc. do 24027 – poinformował w poniedziałek rząd tego kraju, zapowiadając wznowienie w maju zajęć szkolnych.

Godz. 20.35

Wypełnianie danych do Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19 powinno być realizowane przez personel administracyjny szpitala, a nie personel medyczny – wynika z odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia, która wpłynęła w poniedziałek do Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Prezydium NRL apelowało w piśmie do resortu o nowelizację rozporządzenia z 7 kwietnia 2020 r. w sprawie Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19 tak, aby wykonanie obowiązków związanych ze sprawozdawaniem do niego danych nie obciążało w tak znacznym stopniu pracowników placówek medycznych.

Godz. 20.00

Agencja Reutera poinformowała w poniedziałek, że według jej danych na świecie na Covid-19 zmarło do tej pory 200 tys. osób, a 3 mln ludzi zostały zakażone. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ocenia, że pandemia "daleka jest od zakończenia".

Godz. 19.20

Nie wiemy, jak epidemia potoczy się w Polsce. Udało się spłaszczyć jej przebieg, ale wciąż pojawia się 300-500 przypadków dziennie w kraju, i to zważywszy na to, że wykonujemy stosunkowo mało testów – powiedział ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu prof. Krzysztof Simon.

Godz. 18.00

Wymazy od 189 osób, pensjonariuszy i personelu centrum opieki długoterminowej w Czernichowie, pobrano w poniedziałek do badań na obecność koronawirusa – podał Dawid Burzacki, koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej, która działa w ośrodku.

Godz. 17.35

Potwierdzono 141 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowa poinformowało też o śmierci 23 zakażonych osób.

Godz. 15.40

W poniedziałek wznowiono przyjęcia na część dotkniętych epidemią COVID-19 oddziałów Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Pacjenci są znów przyjmowani na internę, neurologię, onkologię i na jedyny w Radomiu oddział ginekologiczno-położniczy.

Godz. 13.52

Najpierw nie przestrzegał zasad kwarantanny, potem zaatakował policjantów i jednemu rozerwał kombinezon ochronny. Jest trzymiesięczny areszt dla 51 latka, który sam będąc zakażony koronawirusem wychodził z domu i spotykał się z innymi osobami.

W momencie zatrzymania był agresywny wobec policjantów mówi Mirosław Wachnik z prokuratury okręgowej w Radomiu.

KoronawirusRaport: Toruń 27.04

Godz. 11.25

Trwa ewakuacja 69 pensjonariuszy Domu Seniora w Koleczkowie. To właśnie tam odnotowano 37 przypadków zakażenia wirusem Sars-CoV-2.

Ewakuacja podopiecznych Domu Seniora trwa od niedzieli. Chorych jest 20 pracowników DPS oraz 17 pensjonariuszy. Ze względów bezpieczeństwa, mieszkańcy ośrodka przewożeni są do trójmiejskich szpitali, wyznaczonych do leczenia pacjentów z COVID-19. Mowa tu między innymi o Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, a także Uniwersyteckim Centrum Medycyny Tropikalnej w Gdyni.

Cały personel ośrodka został objęty kwarantanną.​

Godz. 10.00

Mamy 144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (34), śląskiego (31), dolnośląskiego (28), zachodniopomorskiego (13), małopolskiego (12), opolskiego (7), pomorskiego (5), kujawsko-pomorskiego (5), podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3) i lubelskiego (2).

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K, 46-M Tychy, 76-K Gliwice, 78-M Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 11 761/539 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

KoronawirusRaport: Białystok 27.04
KoronawirusRaport: Leszno 27.04

Godz. 8.49

Bus do przewozu osób zakażonych jest już w stacji pogotowia ratunkowego w Warszawie. Będzie on służył do transportu osób zakażonych, niewymagających wsparcia ratowników medycznych. Umowa z firmą Plaza Motors Poland na dostawę pięciu samochodów - ośmio- i dziewięcioosobowych marki Ford Custom została podpisana 14 kwietnia. Wszystkie pojazdy mają być dostarczone do 28 kwietnia. Planowany jest również zakup nowych ambulansów medycznych typu: C/B na bazie samochodu Man TGE, wyposażonych w sprzęt i aparaturę medyczną: nosze, krzesło, urządzenie do kompresji klatki piersiowej, defibrylator transportowy oraz respirator.

Godz. 6.56

Koronawirus powoduje u nas wzrost poziomu niepokoju, napięcia i lęku. Psychoterapeutka Monika Łochowska-Maj, uważa że po epidemii wzrośnie liczba osób, uzależnionych, ale też tych które będą potrzebowały pomocy psychologicznej. Liczba zakażonych koronawirusem: 11 395/526

Piątek, 24 kwietnia 2020

Godz. 20.25

Zatrudnieni w Czechach mieszkańcy polsko-czeskiego pogranicza protestowali w piątek wieczorem w pobliżu przejścia granicznego w Chałupkach (Śląskie), domagając się umożliwienia im powrotu do pracy. Protest, który zgromadził kilkadziesiąt osób, odbył się z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Godz. 19.40

Produkty żywnościowe o wartości ok. 50 tys. zł przekazała poznańskiej Caritas Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej. Darowizna posłuży do przygotowania darmowych posiłków dla potrzebujących.

Godz. 17.50

Potwierdzono 133 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje także o śmierci 31 zakażonych osób.

Godz. 17.50

Żadna osoba, która bierze faktyczny udział w opiece nad pacjentami z COVID-19 nie zostanie pominięta - oświadczył w piątek dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski. Zapowiedział, że dla tych osób są pieniądze na dodatkowe wynagrodzenie, ale nie mogą to być podwyżki dla wszystkich.

KoronawirusRaport: Radom 24.04

Godz. 17.04

Pilnie potrzebna pomoc do szpitala w Wolicy, poszukujemy pracowników. Za każdą okazaną pomoc będziemy niezmiernie wdzięczni – poinformował w piątek dyr. szpitala zakaźnego w Wolicy k. Kalisza Sławomir Wysocki.

Godz. 16.30

14 przypadków zarażenia koronawirusem, w tym u 12 pensjonariuszy i dwóch osób z personelu, wykryto w Domu Pomocy Społecznej w Głownie (Łódzkie) – poinformowało w piątek starostwo powiatowe w Zgierzu. Wszyscy chorzy pacjenci ośrodka zostali przewiezieni do szpitala w Łodzi.

Godz. 15.10

W ciągu doby wykonano ponad 14,4 tys. testów na koronawirusa. Oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia:

 • 265 202 - liczba przebadanych próbek
 • 254 442 - negatywne
 • 10 759 - pozytywne
 • 248 - nowych zakażeń
KoronawirusRaport: Szczecin 24.04

Godz. 14.54

Minęło dopiero kilka dni od otwarcia szpitala zakaźnego w Wolicy pod Kaliszem, a już są kłopoty z personelem. Teraz dyrekcja placówki pilnie poszukuje pielęgniarek i sanitariuszy, bo pacjentów z koronawirusem przybywa.

Godz. 13.56

Masz maskę do nurkowania? Przekaż ją na walkę z koronawirusem! Gdańsk przyłącza się do akcji #MaskaDlaMedyka. -Maski do nurkowania (typu Easybreath SUBEA) mogą zostać przerobione na maski ochronne dla lekarzy lub wentylatorowy aparat wspomagający oddychanie pacjentów – mówi Milena Mieczkowska z Fundacji Gdańskiej.

Godz. 13.08

Pożegnanie maturzystów za pośrednictwem internetu. Takiego scenariusza nie przewidywaliśmy, życie samo go nam podyktowało - mówi Dariusz Lis, wicedyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Zamiast wspólnej uroczystości pożegnanie maturzystów odbyło się on-line.

Poznaliśmy nowe terminy egzaminów ósmoklasisty i matur. Szkoły zamknięte zostaną do 24 maja.

Matura 2020 - nowy termin egzaminów! Kiedy uczniowie będą zdawać egzamin dojrzałości?

Egzamin ósmoklasisty - poznaliśmy nowy TERMIN! Kiedy uczniowie będą zdawać testy?

KoronawirusRaport: Łódź 24.04

Godz. 10.11

Mamy 248 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (68), zachodniopomorskiego (30), opolskiego (11), małopolskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), pomorskiego (9), dolnośląskiego (9), lubelskiego (6), świętokrzyskiego (5), podlaskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K i 67-M Racibórz, 88-K Tychy, 78-M, 70-M i 82-M Poznań, 69-K i 55-M Grudziądz, 69-M Toruń. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

KoronawirusRaport: Białystok 24.04

Godz. 9.37

12 mieszkańców powiatu ostrowskiego ( Wielkopolska) COVID-19 ma już za sobą. Takie są najnowsze dane miejscowego sanepidu- na blisko 100 chorych od początku pandemii- 12 już wirusa pokonało. Dwukrotne wyniki w tych przypadkach były negatywne.
Ozdrowieńcy mogą ​oddawać osocze- które może być wykorzystane do walni z koronawirusem.

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 24.04

Godz. 19.40

22 respiratory Trilogy EVO o wartości 1,7 mln zł trafiły w czwartek do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W sumie placówka ze środków pozyskanych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej zakupi sprzęt za kwotę dziesięciu mln zł.

Godz. 17.55

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku otrzymał aparaturę do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa, umożliwi ona zbadanie każdego dnia od 100 do 150 próbek. 816 tys. na zakup urządzenia przekazały władze samorządowe Rybnika.

Godz. 17.35

Potwierdzono 166 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje też o śmierci kolejnych 19 osób.

Godz. 17.30

Stołeczni radni zadecydowali w czwartek o automatycznym odroczeniu o 90 dni terminów płatności rat podatku od nieruchomości przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z pandemią koronawirusa.

KoronawirusRaport: Olsztyn 23.04

Godz. 17.05

Nowy sposób znaleźli oszuści, by wyłudzać informacje i kraść z kont bankowych oszczędności. Mieszkaniec Cieszyna SMS-em otrzymał informację, że jego przesyłka została skierowana do dezynfekcji, którą należy opłacić. W SMS-ie był link do strony wyłudzającej informacje - podała policja w Cieszynie.

Godz. 15.58

Metoda pozaustrojowego utlenowania krwi (ECMO) doprowadziła do znacznej poprawy stanu pacjentki z COVID-19 ze szpitala wojewódzkiego w Szczecinie, która trafiła w ciężkim stanie na OIOM. Terapia ta stosowana jest zwykle przy ostrej niewydolności oddechowej.

KoronawirusRaport: Radom 23.04

Godz. 15.15

W ciągu doby wykonano ponad 11.9 tys. testów na koronawirusa. Oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia:

 • 250 719 - liczba przebadanych próbek
 • 240 373 - negatywne
 • 10 346 - pozytywne
 • 177 - nowych zakażeń
KoronawirusRaport: Białystok 23.04

Godz. 12.50

Polscy muzycy i influencerzy łączą siły w ramach Ligi Zdrowia. Jest to turniej charytatywny gwiazd w grze League of Legends,a jego celem jest zebranie środków na wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem.

Godz. 12.00

Monitoring nagrał, jak trzy osoby wykradają maseczki ochronne ze skrzynek pocztowych w jednym z budynków. Policja uchwyciła sprawców kilka godzin później, a każdy z trójki złodziei dostał mandat w wysokości pół tysiąca złotych

Godz. 10.00

Mamy 177 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (65), dolnośląskiego (29), śląskiego (21), małopolskiego (15), zachodniopomorskiego (14), pomorskiego (12), kujawsko-pomorskiego (8), opolskiego (6), lubelskiego (4), podlaskiego (2) i świętokrzyskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 64-K Racibórz, 79-M Tychy, 72-M,73 M Starachowice, 61-K Tomaszów Mazowiecki, 90-K, 94-M Kleszczów, 87-K i 86-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 10 346/435 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

Godz. 9.00

Po godzinie 8 ruszyła ewakuacja chorych na COVID 19​ pacjentów z prywatnego ośrodka leczenia długoterminowego SALUS w Kaliszu- do szpitala jednoimiennego w podkaliskiej Wolicy. Placówka dziś jest już gotowa by pacjentów przyjąć. I w końcu zakończyć kłopoty kaliskiego SALUSA. Bo tam sytuacja jest wciąż dramatyczna.

Godz. 20.58

Ok. 30 wolontariuszy z organizacji Combat Alert przeprowadzi w czwartek w nocy akcję dezynfekcji na stołecznej Białołęce. Będą oni odkażali poręcze, windy, domofony, ciągi komunikacyjne.

Godz. 20.44

Dzisiaj nie ma żadnej podstawy prawnej do tego, żeby drukować karty wyborcze i przygotowywać się do wyborów korespondencyjnych – ocenił w środę w TVN 24 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Godz. 20.16

Rozwiązania ustawy ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich nie gwarantują, że wybory te zostaną przeprowadzone zgodnie z zasadą powszechności i nie są w stanie zapewnić pełnej realizacji przez obywateli czynnego prawa wyborczego - ocenił w środę Rzecznik Praw Obywatelskich.

Godz. 20.00

Na Podkarpaciu wyzdrowiały kolejne 24 osoby. Łącznie w regionie zanotowano 128 przypadków powrotu do zdrowia pacjentów z Covid-19 – poinformował w środę w komunikacie podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny dr Adam Sidor.

KoronawirusRaport: Radom 22.04

Godz. 18.15

W województwie świętokrzyskim powstaną dwa nowe laboratoria do badania próbek na obecność koronawirusa. Ponad 2,5 miliona złotych unijnego wsparcia na uruchomienie pracowni otrzymają szpital w Czerwonej Górze i Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Godz. 17.39

Potwierdzono 135 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci 22 zarażonych osób.

Godz. 15.35

Z inicjatywy Fundacji „Znajdź Pomoc” uruchomiono Bezpłatny Telefon Zaufania dla osób dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Coraz więcej osób będących w kryzysie zgłasza się po pomoc psychologiczną – alarmuje Fundacja, która zajmuje się pacjentami z chorobami nowotworowymi.

Godz. 15.10

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku opracują narzędzie informatyczne, które w oparciu o konkretne dane kliniczne pacjenta pomoże w ocenie ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19.

Godz. 15.02

W ciągu doby wykonano ponad 14,4 tys. testów na koronawirusa. Oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia:

 • 238 799 - liczba przebadanych próbek
 • 228 765 - negatywne
 • 10 0334 - pozytywne
 • 178 nowych zakażeń
KoronawirusRaport: Koszalin 22.04

Godz. 14.21

Małopolska policja odnotowuje pierwsze przypadki przestępstw podczas lekcji online. Hejterzy wykorzystują fakt, że nauczyciele prowadzą zajęcia za pośrednictwem komunikatorów oraz aplikacji internetowych. Dostaliśmy kilka zgłoszeń dotyczących zakłócania lekcji online i publicznego znieważania, a nawet kierowania gróźb karalnych wobec nauczycieli, mówi Sebastiań Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

KoronawirusRaport: Białystok 22.04

Godz. 11.18

37 osób z komendy powiatowej policji w Gnieźnie na kwarantannie. U jednego z tamtejszych policjantów wykryto koronawirusa. Funkcjonariusz nie był w pracy od blisko dwóch tygodni. Wczoraj zawiadomił swoich przełożonych, że źle się poczuł.

KoronawirusRaport: Toruń 22.04
Starachowice 20.04.2020

Godz. 10.15

Rozpoczęła się konferencja prasowa w Ministerstwie Zdrowia.

Mamy 178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: łódzkiego (55), małopolskiego (19), opolskiego (18), dolnośląskiego (18), wielkopolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (14), śląskiego (12), pomorskiego (8), lubelskiego (7), zachodniopomorskiego (5), świętokrzyskiego (4), podkarpackiego (1) i podlaskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-M Kraków, 57-M Tychy, 90-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 10 034/404 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

KoronawirusRaport: Nowy Sącz 22.04

Godz. 9.15

Od środy 22 kwietnia urzędy będą wykonywać więcej zadań, związanych z obsługą obywateli, niż dotąd - zakłada poprawka wprowadzona do rządowego rozporządzenia dotyczącego częściowego znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Obywatele będą mogli m.in. zgłaszać się po dowody osobiste i prawa jazdy.

KoronawirusRaport: Leszno 22.04

Wtorek, 21 kwietnia

Godz 20.55

Zakaz zgromadzeń publicznych będzie utrzymywany na pewno przez dłuższy czas, ponieważ takie zgromadzenia są potencjalnie tym miejscem, gdzie może dość jednocześnie do bardzo dużej liczby zakażeń - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Godz. 20.50

Personel medyczny i każdego pacjenta należy testować, gdy są wskazania, ale większość zakażeń koronawirusem może przebiegać bezobjawowo lub skąpo objawowo – mówił prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski.

Godz. 20.37

Warszawa kontynuuje ozonowanie ulic.

Godz. 20.30

Zarząd banku Pekao rekomenduje, aby nie wypłacać dywidendy za rok 2019 ze względu na sytuację w Polsce związaną ze stanem epidemii koronawirusa ogłoszonym 20 marca 2020 roku - wynika z wtorkowego komunikatu banku.

Godz. 19.50

Minister środowiska, Michał Woś oddał osocze krwi. Poinformował o tym na Twitterze. Terapia z użyciem osocza krwi od ozdrowieńców ma pomóc w leczeniu chorych z ciężką postacią COVID-19.

Godz. 19.15

11 pacjentów i 17 pracowników Szpitala Powiatowego w Zawierciu jest zarażonych koronawirusem – wynika z wtorkowej informacji placówki. Szpital potwierdził też, że dwie z zakażonych osób pracowały również w miejscowej przychodni, która została już zdezynfekowana.

Godz. 18.00

Dom Pomocy Społecznej w Głownie k. Łodzi został we wtorek objęty kwarantanną po tym, jak u jednego z pensjonariuszy testy potwierdziły obecność koronawirusa. W placówce przebywa obecnie 65 osób, w tym 8 pracowników; wszyscy przejdą badania pod kątem wykrycia SARS-CoV-2.

Godz. 17.45

Za kilka dni przyleci kolejny transport WOŚP ze sprzętem medycznym z Chin.

Godz. 17.32

Potwierdzono 119 nowych przypadków koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 16 zakażonych osób.

Godz. 16.05

Żywiecka prokuratura rejonowa wszczęła we wtorek śledztwo w sprawie ośrodka opieki długoterminowej w Czernichowie – powiedział zastępca prokuratora rejonowego prok. Piotr Sowa. W ośrodku 22 pacjentów oraz czworo członków personelu jest zakażonych koronawirusem. Doniesienie o możliwości popełnienia przez dyrekcję ośrodka przestępstwa polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób złożyli pod koniec ubiegłego tygodnia starosta żywiecki Andrzej Kalata i wójt Czernichowa Barbara Kos-Harat.

KoronawirusRaport: Radom 21.04

Godz. 15.28

Na Wojskowej Akademii Technicznej powstało 450 przyłbic ochronnych i 24 komplety adapterów do masek zabezpieczających z filtrami, zatrzymującymi m.in. niektóre bakterie, grzyby i wirusy. Sprzęt dla służb medycznych, wykonany za pomocą drukarek 3D, przekazano do szpitali.

Godz. 15.10

W ciągu doby wykonano ponad 10,1 tys. testów na koronawirusa. Oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia:

 • 224 355 przebadanych próbek
 • 214 618 negatywnych
 • 9 737 pozytywnych
 • 144 nowe zakażenia

Godz. 14.36

Ponad 200 m materiału, gumy i nici- takie przedmioty do szpitala w Lesku, a także do urzędu Gminy w Ustrzykach Dolnych na Podkarpaciu.

Dostarczył je dzisiaj poseł Wiesław Buż. Parlamentarzysta swoją poselską dietę postanowił przeznaczyć na materiały do produkcji maseczek ochronnych.

KoronawirusRaport: Białystok 21.04

Godz. 13.25

Medycy krytykują plany resortu zdrowia. Chodzi o przepisy nakazujące pracę w jednym miejscu osobom, które mają kontakt z chorymi na Covid 19. Lekarze i pielęgniarki dostaną częsciową rekompensatę za rezygnację z innych zajęć, ale i tak nie uwaząją tego za dobry pomysł

KoronawirusRaport: Szczecin 21.04

Godz. 10.00

Mamy 144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (53), dolnośląskiego (22), wielkopolskiego (18), lubelskiego (14), kujawsko-pomorskiego (12), małopolskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2) i lubuskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 87-M, 65-M Tychy, 79-K Racibórz, 65-K Poznań, 73-K Kraków.

 

Godz. 9.48

Tylko ostatniej doby 180 osób naruszyło warunki kwarantanny - kwalifikują się do ukarania. Policjanci skontrolowali przez ostatnie 24h w sumie prawie 90-tysięcy przebywających na kwarantannie.

Godz. 9.01

Już ponad 9,5 tysiąca zakażonych, do 380 wzrosła liczba ofiar w Polsce. Tylko wczoraj z powodu koronawirusa zmarło 20 osób. Najmłodsza z ofiar - 38letnia kobieta - zmarła w Poznaniu. W sumie w poznańskim szpitalu zmarły 4 osoby. Najwięcej zgonów było wczoraj w Warszawie- 6. Liczba zakażonych wzrosła o 306 - to dużo mniej niż poprzedniego dnia, ale mniej też wykonano testów - około 10 tysięcy.

Godz. 8.19

Medycy, którzy leczą pacjentów zarażonych koronawirusem będą mogli pracować tylko w jednej placówce. W ramach rekompensaty za to ograniczenie - dostaną dodatkowe pieniądze. Rozporządzenie trafiło do konsultacji, uwagi można zgłaszać dzisiaj do godziny 16.

KoronawirusRaport: Olsztyn 21.04

Godz. 20.53

Stary autobus miejski służy za poczekalnię przed olsztyńskim szpitalem MSWiA - poinformował w poniedziałek urząd miasta.

Godz. 20.30

Stabilizuje się sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, który od kilku tygodni był największym ogniskiem koronawirusa w Polsce. Nie ma nowych przypadków zakażeń wśród pacjentów i personelu – poinformowała rzeczniczka placówki Karolina Gajewska.

Godz. 20. 15

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło aplikację, która pomoże kontrolować i zahamować rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ma informować m.in. o zakażonych osobach znajdujących się w pobliżu. Więcej przeczytasz >>TUTAJ<<

KoronawirusRaport: Radom 20.04

Godz. 19.06

Komisja Europejska uruchomiła w poniedziałek europejską platformę danych dotyczących Covid-19, aby umożliwić szybkie gromadzenie i udostępnianie danych naukowych związanych z koronawirusem SARS-CoV-2 powodującym chorobę Covid-19.

Godz. 18.40

W związku z trwającym stanem epidemii decyzją rektora Uniwersytetu Łódzkiego do 31 maja przedłużone zostało zawieszenie wykładów i zajęć na uczelni. Do tego czasu studenci mają kontynuować naukę online, a większość pracowników administracji ma pracować z domu.

Godz. 18.30

Rząd od początku epidemii monitoruje i wspiera sytuację w domach pomocy społecznej - powiedział PAP wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Jak dodał, zakażenia w DPS-ach to efekt wieloetatowości i niedoinwestowania tych instytucji przez prowadzące je samorządy i osoby prywatne.

Godz. 18.04

Papież Franciszek przełożył o rok dwa wielkie wydarzenia, planowane na dwa najbliższe lata: Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie i Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Decyzję tłumaczono w poniedziałek obecną pandemią i jej konsekwencjami.

Godz. 17.47

140 nowych przypadków koronaiwrusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 18 zakażonych osób.

Godz. 17.15

Po zniesieniu od poniedziałku zakazu wstępu do lasów, który obowiązywał w związku z epidemią koronawirusa, w lasach Warmii i Mazur od razu pojawiło się wielu ludzi - wynika z informacji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie

Godz. 17.00

W szpitalu im. Madurowicza w Łodzi, rodzice, którzy mają utrudniony dostęp do swych nowonarodzonych dzieci z uwagi na ograniczenia związane z epidemią, mogą oglądać ich rozwój online na monitorze. Umożliwiają to umieszczone w inkubatorach kamery.

Godz. 16.40

Dom Pomocy Społecznej w Kleszczowie (Łódzkie) został objęty kwarantanną po tym, jak u jednej z pensjonariuszek wykryto w szpitalu zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Od mieszkańców i pracowników placówki pobrano w poniedziałek próbki do testów na obecność koronawirusa.

Godz. 15.15

W Szwecji wśród ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa jest wielu ocalałych z Holokaustu. W Sztokholmie koronawirus rozprzestrzenił się m.in. w jednym z domów opieki dla osób starszych o profilu judaistycznym..

Godz. 15.00

W ciągu doby wykonano ponad 9,9 tys. testów na koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia.
Oficjalne dane:

 • 214 236 przebadanych próbek
 • 204 783 - negatywne
 • 9453 - pozytywne
 • 166 nowych zakażeń

Godz. 14.21

Lubelscy bezdomni wolontariuszami w walce z epidemią. Włączyli się w akcję, która wspiera osoby poszkodowane przez koronawirus. Chodzi o tych, którzy wskutek epidemii stracili pracę i dochody. Lubelskie Centrum Wolontariatu przekazuje im paczki żywnościowe, 20-stu bezdomnych odpowiada za ich pakowanie i dystrybucję.

Godz. 14.00

Lubelscy bezdomni wolontariuszami w walce z epidemią. Włączyli się w akcję, która wspiera osoby poszkodowane przez koronawirus. Chodzi o tych, którzy wskutek epidemii stracili pracę i dochody. Lubelskie Centrum Wolontariatu przekazuje im paczki żywnościowe, 20-stu bezdomnych odpowiada za ich pakowanie i dystrybucję.

KoronawirusRaport: Olsztyn 20.04

Godz. 13.25

Jak przygotować się do wizyty u lekarza, jak walczyć ze stresem, a przede wszystkim jak uniknąć zakażenia- odpowiedzi na te pytania znajdą pacjenci cierpiący na nowotwory dzięki wirtualnym warsztatom "Onkologia bez tajemnic". Serię kilkunastominutowych filmów przygotowała Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznie, by wesprzeć grupę szczególnie narażoną na ciężki przebieg COVID-19.

KoronawirusRaport: Szczecin 20.04

Godz. 12.58

Kolejna partia testów antygenowych trafi do Polski- ale tylko jeśli uda się potwierdzić ich wiarygodność.

W ubiegłym tygodniu resort zdrowia kupił prawie 30 szybkich testów, których skuteczność jest właśnie analizowana. Ale to nie jedyne rządowe zakupy- z całego świata płyną do Polski środki zabezpieczające, w kraju ruszyła także ich produkcja.

KoronawirusRaport Białystok 20.04
KoronawirusRaport Nowy Sącz 20.04

Godz. 11.06

Wybory prezydenckie równo za rok? Taka jest propozycja Platrformy Obywatelskiej przedstawiona przez jej lidera Borysa Budkę. Przewodniczący PO chce, by do tego czasu PKW przygotowała wybory jednocześnie tradycyjne, korespondencyjne, a być może także internetowe. W tym wariancie kalendarz wyborczy ruszyłby dopiero w przyszłym roku, obecny poświęcmy na walkę z pandemią, mówił Budka

Mamy 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (53), małopolskiego (26), dolnośląskiego (21), opolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), wielkopolskiego (14), zachodniopomorskiego (8), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (3), podlaskiego (3), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 38-K i 78-M Poznań. Osoby te miały choroby współistniejące.

Godz. 10.36

Od dziś (20.04.) w pogrzebie uczestniczyć może maksymalnie 50 osób. W praktyce oznacza to, że nadal wielu przyjaciół i znajomych nie będzie mogła pożegnać swoich bliskich.
Rośnie więc liczba pogrzebów transmitowanych w Internecie. To dobre rozwiązanie w tym trudnym momencie- Mówi Justyna Maszczyk z Częstochowy, która na początku kwietnia.z powodu panujacej pandemii koronawirusa samotnie żegnała tatę

Godz. 8.35

55 proc. Polaków na swoim przykładzie zauważyło, że w czasie pandemii koronawirusa otrzymują więcej fałszywych wiadomości służących wyłudzeniu ich danych osobowych

KoronawirusRaport Nowy Sącz 20.04

Godz. 15.30

W związku z pandemią koronawirusa Watykan wysyła w imieniu papieża Franciszka dziesięć respiratorów do szpitali w Syrii i trzy do Jerozolimy - poinformowała Stolica Apostolska. Do Gazy w Autonomii Palestyńskiej przekazane zostaną zestawy diagnostyczne.

Godz. 11.50

Do Polski po raz pierwszy dotarły tzw. szybkie testy na obecność koronawirusa, które można wykonywać w ciągu 15 minut - poinformował w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że tzw. szybkie testy w pierwszej kolejności trafią m.in. do pracowników służby zdrowia.

Godz. 11.00

Kolejnych 15 tys. żołnierzy zostanie przeszkolonych z zasad pobierania materiału biologicznego i udzielania pierwszej pomocy - poinformował w sobotę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Godz. 10.05

Potwierdzono 184 przypadki koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 7 zarażonych osób.

Piątek, 17 kwietnia 2020

Godz. 20.50

Nie podaliśmy konkretnych dat znoszenia kolejnych restrykcji, bo chcemy być wiarygodni. Nie możemy zapowiadać luzowania gospodarki, a potem, gdyby okazało się, że dojdzie do wzrostu zachorowań, wycofywać się z tego – powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Godz. 19.30

Deklaruję, że w przypadku, gdy osoba skierowana do pracy w szpitalu lub innej placówce podlega przewidzianym w ustawie wyłączeniom, będę uchylał swoją decyzję - zarówno o oddelegowaniu, jak i karze - zapewnił w piątek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Godz. 17.45

Spowodowane przez pandemię zatrzymanie statków w portach i spadający popyt na owoce morza i ryby może wywołać efekt podobny do tego z czasów I i II wojny światowej, kiedy bezczynność flot rybackich umożliwiła odrodzenie się fauny i flory mórz i oceanów - pisze w piątek Bloomberg.

Godz. 17. 36

165 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 14 zakażonych osób.

Godz. 16.30

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi postępowanie przeciwko 37-latkowi, któremu postawiono cztery zarzuty, wśród nich dotyczące spowodowania zagrożenia epidemiologicznego. Został aresztowany na 3 miesiące

KoronawirusRaport: Radom 17.04

Godz. 16.00

Są dodatnie wyniki badań wymazów na obecność koronawirusa w centrum opieki długoterminowej w Czernichowie. Dotyczy to zarówno pacjentów, jak i personelu – potwierdziła w piątek dyrektor placówki Adriana Gołuch.

Godz. 15.30

320 litrów płynu do dezynfekcji przekazał w piątek samorząd województwa podlaskiego stacjom pogotowia ratunkowego w Białymstoku i Łomży.

KoronawirusRaport: Leszno 17.04

Godz. 15.08

15 osób z personelu medycznego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, pełniącego rolę szpitala zakaźnego, ma pozytywne wyniki na obecność koronawirusa. Wśród zarażonych są m.in. lekarze, pielęgniarki i położna.

Godz. 15.07

Do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu dotarły dwie karetki podarowane przez Fundację Orlen — poinformowała rzecznik prasowa placówki Izabela Hirsch-Lewandowska.

Godz. 14.44

Rozwijający się do niedawna dynamicznie rynek hotelarstwa, gastronomii i cateringu został zablokowany przez koronawirusa. Dodatkowo branża jeszcze przed pandemią zmagała się ze znacznym zadłużeniem.

Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że na początku kwietnia miała aż 242 mln zł zaległości. A w liczbach tych nie odbija się jeszcze wpływ koronawirusa - mówi Adam Łącki prezes krajowego rejestru długów.

KoronawirusRaport: Łódź 17.04

Godz. 13.49

Dom Pomocy Społecznej w Kobylej Górze w Wielkopolsce wprowadza turnusowy tryb funkcjonowania. Personel podjął decyzje, że na dwa tygodnie podda się profilaktycznej kwarantannie i zostanie w DPSie z mieszkańcami.
Wszystko po to by zminimalizować przeniesienie koronawirusa do ośrodka.

KoronawirusRaport: Olsztyn 17.04

Godz. 11.22

Radomski raper Kękę przekazał 100 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Do takiego kroku zachęca również swoich fanów.

KoronawirusRaport: Białystok 17.04

Godz. 10.38

Opolski przedsiębiorca skonstruował Mobilny Punkt Medyczny , którym może ułatwić testy na korowirusa. Swój projekt konsultował z medykami.
To kabina zamocowana na przyczepie samochodowej, która pozwalałaby na bezpieczne, bezkontaktowe zbadanie pacjenta z podejrzeniem koronawirusa. To na razie prototyp.

Godz. 10.10

Mamy 296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:

śląskiego (133), dolnośląskiego (43), wielkopolskiego (37), kujawsko-pomorskiego (20), małopolskiego (10), podlaskiego (10), opolskiego (8), lubelskiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), świętokrzyskiego (5), zachodnipomorskiego (5), podkarpackiego (5), pomorskiego (4). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Kędzierzyn Koźle, 64-K Tychy, 81-M Starachowice i 87-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 8214/318 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 9.30

W Tarnowie zgasło 2,5 tysiąca ulicznych lamp. Urzędnicy w taki sposób szukają oszczędności. Wszystko w związku z koronawirusem. Ciemno będzie od północy do godziny 4. rano.

Godz. 8.30

Od dziś w Polsce - mają pomóc w błyskawicznym diagnozowaniu koronawirusa. Choć wielu specjalistów na ten projekt patrzy sceptycznie. Chodzi o tzw. szybkie testy, które zakupił resort zdrowia. Dziś mają przylecieć do Polski z Korei Południowej. Pierwsza partia zawiera 50 tys. testów, w przyszłym tygodniu dotrą kolejne dostawy.

Godz. 20.55

Osoby w kryzysie emocjonalnym, które źle znoszą odosobnienie, odczuwają stres lub lęk wywołany sytuacją zagrożenia epidemiologicznego mogą otrzymać pomoc psychologiczną w ramach całodobowej, bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Godz. 20.45

Wiceprezes PSL Adam Jarubas po miesięcznym pobycie opuścił w czwartek szpital, gdzie przebywał w związku z zakażeniem koronawirusem. „Czeka mnie jeszcze leczenie domowe. Jestem szczęśliwy, że udało mi się z tego wyjść” – napisał na portalu społecznościowym europoseł.

KoronawirusRaport: Toruń 16.04

Godz. 19.50

Wesela i inne tego typu spotkania społeczne będą umożliwiane w kolejnych etapach zmniejszania obostrzeń - oświadczył w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił, że rząd podchodzi do tej kwestii bardzo ostrożnie.

Godz. 19.40

Premier podkreślił, że póki co nie będzie decyzji o otwarciu granic.

Godz. 18.50

- Epidemia się nie kończy. Musimy się nauczyć z nią żyć przez dłuższy czas. Jedyna data zakończenia, która jest pewna to jest wynalezienia szczepionki, leków. Nie wiadomo kiedy to nastąpi - podkreśla minister zdrowia Łukasz Szumowski i dodaje, że należy pamiętać o noszeniu maseczek, dezynfekcji, trzymaniu dystansu, przestrzeganiu kwarantanny, ochronie osób starszych i znajdujących się w grupie ryzyka, a także wykonywaniu pracy zdalnej, jeśli to możliwe.

Godz. 18.50

- Od 20 kwietnia przystępujemy do nowego etapu - zdejmowania pierwszych obostrzeń. (...) Po pierwsze, otwarcie lasów i parków, ale nie traktujmy tego jako zaproszenie do rekreacji. Chodzi o zwiększenie zdrowia psychicznego. Po drugie, złagodzone przepisy w handlu. W sklepach do 100 metrów będzie możliwość obsługi 4 klientów na jedną kasę, a w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych - jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Pracownicy będą poddawani kontroli zdrowia, m.in. mierzeniu temperatury. To samo ograniczenie - jedna osoba na 15 metrów kwadratowych będzie obowiązywała w kościołach.

Godz. 18.46

- Izolacja, Identyfikacja i Informatyzacja  - to zasada trzech "i", którą proponuje premier.

Godz. 18.45

- Poprzez obostrzenia kupujemy sobie czas, ale jednocześnie powodujemy, że dużo więcej osób może ocalić swoje życie - rozpoczął konferencję premier Morawiecki.

Godz. 17.35

Potwierdzono 147 nowych zachorowań na koronawirusa w Warszawie. Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 22 zarażonych osób.

Godz. 17.30

O godz. 18.30 odbędzie się konferencja premiera. Mateusz Morawiecki prawdopodobnie przedstawi podczas niej plac odmrażania gospodarki.

KoronawirusRaport: Radom: 16.04

Godz. 17.05

Samorząd Mazowsza przekieruje pieniądze ze środków unijnych na specjalny projekt doposażający mazowieckie szpitale. Może przekierować na ten cel nawet ponad 100 mln zł - poinformował w czwartek Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Zgodziła się na to Komisja Europejska.

Godz. 16.35

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania na wykrycie SARS-CoV-2. Ich liczba wzrosła do 78 – wynika z listy umieszonej na stronie resortu zdrowia.

KoronawirusRaport: Szczecin 16.04

Godz. 15.30

Z powodu zagrożenia koronawirusem rząd Danii zawiesza obowiązek wymiany uścisku dłoni podczas ceremonii nadania obywatelstwa - poinformowała w czwartek minister ds. imigracji i integracji Mattias Tesfaye.

Godz. 14.33

#zostańwdomu i wspieraj lokalnych producentów żywności! To apel marszałka województwa mazowieckiego. Wystarczy, że podczas naszych codziennych, również tych internetowych, zakupów wybierzemy produkty regionalnych wytwórców.

Godz. 13.59

Czekamy na konferencję premiera Mateusza Morawieckiego.

Godz. 13.14

W porównaniu z marcem zeszłego roku ceny podskoczyły średnio o 4,6%. Najbardziej dotkliwe są jednak wzrosty cen żywności, bo aż o 8%. O ponad 1/4 więcej niż 12 miesięcy temu zapłacimy za mięso wieprzowe, o 20% więcej wydamy kupując owoce.

KoronawirusRaport: Białystok 16.04

Godz. 12.21

Portret mieszkańców Torunia w czasie pandemii – to propozycja Fundacji For Photography

Ten trudny moment w życiu polaków, chcą uwiecznić na zdjęciach Jadwiga i Marek Czarneccy. W tym celu stworzyli projekt pt. Toruńczycy w okowach koronawirusa.

KoronawirusRaport: Olszyn 16.04

Godz. 10.06

Mamy 189 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:
śląskiego (62),
wielkopolskiego (43),
dolnośląskiego (19),
podlaskiego (14),
małopolskiego (10),
opolskiego (9),
lubelskiego (9),
kujawsko-pomorskiego (8),
zachodniopomorskiego (6),
świętokrzyskiego (3),
pomorskiego (2),
podkarpackiego (2),
lubuskiego (2).

Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu):
89-K Starachowice, 87-M Wysokie Mazowieckie, 50-K Jarosław,

62-K Racibórz, 72-M Gdańsk, 72-K Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 7771/292 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

Godz. 8.14

Zakrywanie ust i nosa to od teraz obowiązek. Dzisiaj w całej Polsce wszedł w życie nowy przepis.

Godz. 20.52

Gdyby nie działania Głównego Inspektora Sanitarnego i jego służb, nie mielibyśmy najniższej w Europie liczby chorych na milion mieszkańców - powiedział w środę w TVN24 minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Godz. 20.30

Będziemy "luzowali" restrykcje dotyczące epidemii "małymi kroczkami", w czwartek przedstawimy konkrety - poinformował w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Godz. 18.02

Darmowe testy na koronawirusa dla medyków! Mobilny punkt powstał na warszawskim Ursynowie. Przebadać się może każdy, ale koszt takiego badania to kilkaset złotych. Tylko medycy mają zapewnione darmowe testy.

Godz. 17.50

Dramatyczna sytuacja w ośrodku Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Potwierdzono tam 21 przypadków zarażenia koronawirusem, w tym cztery u personelu. Od ponad tygodnia ponad 140 pacjentami zajmował się 7-osobowy personel. Nie było osób, które mogłyby ich zastąpić. Dziś w ośrodku pojawili się nowi pracownicy, ale to wciąż za mało. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Godz. 17.40

Potwierdzono 174 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 18 zakażonych osób.

Godz. 16.20

Dwa nowe przypadki SARS-CoV-2 i jeden zgon pacjenta z pozytywnym wynikiem odnotowano w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu – poinformowała w środę rzeczniczka placówki Karolina Gajewska. Szpital w Radomiu jest obecnie największym w Polsce ogniskiem koronawirusa.

KoronawirusRaport: Radom 15.04

Godz. 15.52

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 8 lat został przedłużony na okres zamknięcia placówek oświatowych, jednak nie dłużej niż do 26 kwietnia - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zasiłek przysługuje matce lub ojcu dziecka; jego długość nie zależy od liczby dzieci.

KoronawirusRaport: Szczecin 15.04

Godz. 13.46

Strażacy zdezynfekowali teren przylegający do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i szpitala w Ozimku (pod Opolem).

Przypomnijmy - badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 36 osób w ośrodku; są to pacjenci i personel. 7 z nich trzeba było przewieźć na szpitalne oddziały zakaźne w Opolu i w Nysie.

KoronawirusRaport: Łódź 15.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE